Και μαζί και μόνοι...

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σούπερ το Φιλιππίνες μου ακούγεται. Μιας και ματαιώθηκε Αύγουστος εκεί, την έχω επόμενη στη λίστα, ελπίζοντας να μου στοιχήσει φθηνότερα (χωρίς enduro :).
Τώρα για το Περού και γενικά για τα οργανωμένα αυτό που με ενοχλεί είναι αν ανακαλύψω εκμετάλλευση κι οτι αν το έκανα μόνος μου (που είναι και πιo challenging) θα μου στοίχιζε τα μισά και θα έβλεπα περισσότερα. Σαν αυτούς που πάνε στην Ταυλάνδη με group και πάνε στα πιό τουριστικά. Τέλος πάντων, μίλησα και με Stella που γύρισε από Περού πριν λίγες μέρες και ήταν κατατοπιστική και πειστικότατη. Δε θέλω και πολύ για να πειστώ μάλλον. Την κράτηση την έκανα και δε νομίζω πως θα μετανιώσω μέχρι την προκαταβολή. Θα επιστρέψω με φωτό και ιστορίες.

Όποιος θέλει να δει φωτό μου από ταξίδια:
http://www.panoramio.com/user/1292696

Alexandros
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Τελικά βρέθηκε παρέα και πάμε Περού. Τρία χιλιάρικα, οργανωμένο, 3200 με Nazca. (μου τη σπάει το οργανωμένο, άλλα τελευταία στιγμή δεν εχω καλύτερη λύση και είναι και η παρέα).
Αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά στο ταξίδι εδώ:
http://www.versus-travel.gr/group-details.asp?TripID=168
ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, δε νομίζετε;
Aν μπορεις να τα διαθεσεις τα χρηματα χωρις να τα στερηθεις μια χαρα ειναι.
Και αντιγραφω ενα κομματι απο το στορυ που γραφω,που αφορα εμενα γι`αυτη την περιπτωση

"Οι εικονες που συνανταω από δω και μπρος είναι τελειως διαφορετικες.
Είναι σαν να ξαναγεννηθηκα από την αρχη.
Αυτό είναι και ολη η μαγεια ενός τετοιου μεγαλου ταξιδιου, η διαφορετικοτητα είναι ανεκτιμητη και κανενα κοστος δεν μπορει να ξεπεραση αυτή την εμπειρια."

Τωρα το γκρουπ,ισως να μην ειναι οτι καλυτερο,αλλα εσυ μπορεις να οργανωσεις το ταξιδι σου το ιδιο καλα?
Καλο ταξιδι οτι κι`αν αποφασισεις.
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Οργανωμένο ή μη?

Σε πολλούς προορισμούς είναι καλύτερα να το οργανώσεις μόνος. Thailand έχω οργανώσει 2 φορές πολύ καλύτερα από οργανωμένο. Δε νομίζω πως μπορείς με οργανωμένο να πας στο Koh Mak ή Koh Kood πχ. Cuba επίσης είναι εύκολο. Τώρα στη Venezuela όταν είχα πάει ήταν μάλλον απίθανο να οργανώσει κανείς τόσες μετακινήσεις σε ζούγκλες, ποτάμια, καταρράκτες, νησιά και μάλιστα χωρίς σπατάλη ημερών. Φαντάζομαι πως και το Peru έτσι είναι και καθησυχάζω τη συνείδηση μου προσπαθώντας να με πείσω πως δε θα μου στοίχιζε φθηνότερα.
 

TASOYLHS

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Το ταξιδι μονος νομιζω εχει περισσοτερο ενδιαφερον,φυσικα τα δυσκολα μερη οπως βενεζουελα η περου θελει οργανωση.Ομως γενικα ευρωπη και καποιες ασιατικες χωρες ειναι ευκολο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom