Και μαζί και μόνοι...

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μάλλον μόνος φέτος

Αν και δεν έτυχε ποτέ στο παρελθόν, φλερτάρω χρόνια τώρα με την ιδέα του να ταξιδέψω μόνος. Αυτή η πρόκληση του αγνώστου και ο φόβος ...έχουν μια ηδονή.
Φέτος λοιπόν μάλλον μένω μόνος κι ελέυθερος προ των πυλών της αδείας.
Μιας και δεν έχω κανέναν να μοιραστώ τα ταξιδευτικά ονειρά μου, θα μοιραστώ μαζί σας τους υποψήφιους προορισμούς. Μάλιστα τα εισιτήρια κυμαίνονται σε καλές τιμές.
Ινδία, Σρι Λάνκα, Νεπάλ, Φιλιππίνες, Ερυθρά, Ομάν. Βιετνάμ.
Μάλλον οι Φιλιππίνες με προσελκύουν περισσότερο. Νεπάλ όχι καλή εποχή. Σρι Λάνκα ταραχές. Ινδία μάλλον με παρέα.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Αν και δεν έτυχε ποτέ στο παρελθόν, φλερτάρω χρόνια τώρα με την ιδέα του να ταξιδέψω μόνος. Αυτή η πρόκληση του αγνώστου και ο φόβος ...έχουν μια ηδονή.
Φέτος λοιπόν μάλλον μένω μόνος κι ελέυθερος προ των πυλών της αδείας.
Μιας και δεν έχω κανέναν να μοιραστώ τα ταξιδευτικά ονειρά μου, θα μοιραστώ μαζί σας τους υποψήφιους προορισμούς. Μάλιστα τα εισιτήρια κυμαίνονται σε καλές τιμές.
Ινδία, Σρι Λάνκα, Νεπάλ, Φιλιππίνες, Ερυθρά, Ομάν. Βιετνάμ.
Μάλλον οι Φιλιππίνες με προσελκύουν περισσότερο. Νεπάλ όχι καλή εποχή. Σρι Λάνκα ταραχές. Ινδία μάλλον με παρέα.
Αλεξανδρε ενα ταξιδι φερνει παντα καλη διαθεση,
και αμα εχεις καλη διαθεση ειναι θεμα χρονου να βρεις καλη παρεα,η οποια μπορει να βρεθει και στο ταξιδι που θα κανεις.
Φιλιππινες ε?
Παρα πολυ καλο ακουγεται.:rolleyes:
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Philippines

Σκέφτομαι σοβαρά το νησί Palawan. Ελπίζω οι πολύνεκρες θεομηνίες να πέρασαν.
Που ξέρεις; Μπορεί να ακολουθήσει και κανείς...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Σκέφτομαι σοβαρά το νησί Palawan. Ελπίζω οι πολύνεκρες θεομηνίες να πέρασαν.
Που ξέρεις; Μπορεί να ακολουθήσει και κανείς...
Διαβασε την ημιτελη προς το παρων ιστορια για τις Φιλιππινες της go2dbeach,
αν δεν το εχεις ηδη κανει,για να παρεις μια ιδεα.
Και οτι αλλο θες περι Φιλιππινων ειναι η πλεον καταλληλη να σε ενημερωση,μιας και το ταξιδι της εκει ειναι προσφατο.
Τωρα για την παρεα, ειπαμε η καλη διαθεση και η τυχη ειναι μεγαλος παραγοντας.
Τα καλυτερα ερχονται.....;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
"Φίλε Yorgo γράψε μας ταξιδιωτικές ιστορίες από την Τανζανία και την Ιαπωνία ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!"
Μου πήρε 10 λεπτά μόνο για να μπω στο site... Ίσως όταν γυρίσω σε πιο "προηγμένα εδάφη".
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
"Φίλε Yorgo γράψε μας ταξιδιωτικές ιστορίες από την Τανζανία και την Ιαπωνία ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!"
Μου πήρε 10 λεπτά μόνο για να μπω στο site... Ίσως όταν γυρίσω σε πιο "προηγμένα εδάφη".
Τι σημαινει αυτο,οτι εισαι Κουβα ?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σκέφτομαι σοβαρά το νησί Palawan. Ελπίζω οι πολύνεκρες θεομηνίες να πέρασαν.Που ξέρεις; Μπορεί να ακολουθήσει και κανείς...
Καλα κανεις και προσανατολιζεσαι προς Palawan , το τελευταιο οχυρο! Πηγαινε προτου πεσει και αυτο στα χερια της 'αναπτυξης'. Δυστυχως δεν μπορεσα να παω , αλλα και τα νησια Visayas που ειδα με αφησαν αφωνη , οποτε φανταζομαι πως ειναι το Palawan αφου ολοι λενε οτι ειναι οτι καλυτερο!
Παρεα θα βρεις εκει αφου οι Φιλιππινες ειναι προορισμος για ανεξαρτητους ταξιδιωτες. Εμεις συναντησαμε αρκετους που ταξιδευαν μονοι τους στα νησια , αλλα και οι ντοπιοι ειναι απιθανοι τυποι , φιλικοι , ζεστοι και με φοβερο χιουμορ.Δε θα μεινεις ευκολα χωρις παρεα.
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ooops!

Πως μου διέφυγε; Ο Αύγουστος είναι απ' τους χειρότερους μήνες για να επισκεφτεί κανείς τις Φιλιππίνες. Καταρρακτώδεις βροχές και συχνοί ισχυροί τυφώνες. Μάλιστα μετά από τις θλιβερές απώλειες σε ανθρώπινες ζωές εξαιτίας των πρόσφατων καιρικών φαινομένων, καλύτερα να το αναβάλλω. Όχι οτι φοβάμαι πως σε μια χώρα 92 εκατομμυρίων θα διαλέξει εμένα ο τυφώνας αλλά σίγουρα θέλω να τον γυρίσω, να τον κολυμπήσω και να τον φωτογραφήσω τον τόπο. Όχι να είμαι κλεισμένος σε κανένα δωμάτιο ή εγκλωβισμένος κάτω από υπόστεγα. Αναβάλλεται λοιπόν για άλλη εποχή. Τώρα που να πάω; Θέλω και θάλασσα... Θέλω και αραβική αεροπορική γιατί έχουν μεγάλη διαφορά σε τιμές λόγω πετρελαίου.
Sri Lanka? Όλα τα επικίνδυνα πάω και διαλέγω...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι, και θα μείνω για αρκετούς μήνες ακόμη... (άλλα 10 λεπτά από τη ζωή μου μόλις έφυγαν)
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Peru

Τελικά βρέθηκε παρέα και πάμε Περού. Τρία χιλιάρικα, οργανωμένο, 3200 με Nazca. (μου τη σπάει το οργανωμένο, άλλα τελευταία στιγμή δεν εχω καλύτερη λύση και είναι και η παρέα).
Αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά στο ταξίδι εδώ:
http://www.versus-travel.gr/group-details.asp?TripID=168
ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, δε νομίζετε;
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Αλέξανδρε, θα περάσεις όμορφα
Αφού το αποφάσισες, μην σκέπτεσαι τίποτε
Για κάθε πληροφορία, εδώ είμαστε
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τελικά βρέθηκε παρέα και πάμε Περού. Τρία χιλιάρικα, οργανωμένο, 3200 με Nazca. (μου τη σπάει το οργανωμένο, άλλα τελευταία στιγμή δεν εχω καλύτερη λύση και είναι και η παρέα).
Αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά στο ταξίδι εδώ:
http://www.versus-travel.gr/group-details.asp?TripID=168
ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, δε νομίζετε;

Αλεξανδρε ο ξαδερφος μου που πηγε Περου το Πασχα με το ιδιο γραφειο εμεινε κατενθουσιασμενος και δε μετανιωσε ουτε σεντ...μοναδικη εμπειρια απ'οτι μου ειπε..
Εγω τα βλεπω αλλιως...ξοδεψα τα ιδια χρηματα το Μαρτιο στις Φιλιππινες , αλλα για δυο ατομα , 16 μερες , 7 νησια , 2 εσωτερικες πτησεις , φερρυ και ενοικιαση αυτοκινητου και μηχανης εντουρο στο Μπορακαι και διαμονη σε ωραια ξενοδοχεια.

Το αν ειναι πολλα ή οχι εξαρταται...για μενα ειναι υπερβολικα...για αλλον μπορει να ειναι λιγα για αυτα που θα αποκομισει απο ενα τετοιο ταξιδι.
Κανε αυτο που επιθυμεις πραγματικα και αν τα εχεις τα χρηματα και γουσταρεις Περου , δωστα και περνα καλα :D.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom