Γενικά Καλοκαίρι 2012 - οικονομικά!!

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Νυχτερινη ζωη καποιο μερος της Ευβοιας εχει;
Κ εγω με την σειρα μου ψαχνω κατι οικονομικο το καλοκαιρι.Ωραιες οι ιδεες που ειπατε πριν αλλα θελω να εχει και νυχτερινη ζωη καθως θα ειμαστε παρεα 4 κοριτσιων.
Στα Στύρα να έρθετε οπωσδήποτε!!!:bleh:
 

Oreozili

Member
Μηνύματα
25
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Νυχτερινη ζωη καποιο μερος της Ευβοιας εχει;
Κ εγω με την σειρα μου ψαχνω κατι οικονομικο το καλοκαιρι.Ωραιες οι ιδεες που ειπατε πριν αλλα θελω να εχει και νυχτερινη ζωη καθως θα ειμαστε παρεα 4 κοριτσιων.
Νομίζω ότι εάν είστε κάτω από 25 χρ. και προτιμάτε πολλά μπαράκια και δυνατή μουσική και beach bars, καλύτερα να μην πάτε ΒΑ Εύβοια.:p

Σίγουρα, έχει 1-2 μέρη για να βγείτε κι εκεί, αλλά είναι περισσότερο φάση να γνωριστούμε καλύτερα μεταξύ μας παρά με τους άλλους.... αν με καταλάβατε ...;)
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Όχι εντάξει πέραν της πλάκας, καλοκαίρι, ειδικά τέλη Ιουλίου-Αύγουστο, κόσμο μπαράκια-κλαμπάκια έχει και στην Κάρυστο και στο Μαρμάρι και στα Στύρα! Και ακόμα περισσότερο στην Χαλκίδα! Το θέμα είναι η ποιότητα των μαγαζιών...
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Αλλη ιδεα σκεφτηκαμε για Πηλιο.Παραλιες εχει σουπερ αλλα νυχτερινη ζωη;;Μετα σκεφτηκα Καβαλα και Θασο αλλα δεν συμφωνουν ολες!Αντε να συννενοηθουν 4 γυναικες:shock:!!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Βλέπω πολύ κανονίζουμε εγκαίρως τις καλοκαιρινές μας διακοπές φέτος.Να χαρούμε με κάτι τουλάχιστον γιατί με το που ανοίγεις tv για ειδήσεις.....

Sailor moon και το Πήλιο είναι υπέροχο όλες τις εποχές σαν φύση.Από νυχτερινή ζωή δεν θυμάμαι πολλά μόνο οτι είχε καποια ωραία μπαράκια.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Στα συν την Κύθνου είναι οι πολλές παραλίες και η Δρυοπίδα που είναι το πιο εύφορο και το πιο όμορφο για μένα κομμάτι του νησιού το οποίο κατοικούνταν απο την αρχαιότητα.

Στα πλην είναι οτι για μένα δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο σαν νησί που να με εντυπωσιάσει.Επίσης δεν έχει ποικιλία τουριστικών υποδομών.Πέρυσι πληρώσαμε 120 ευρώ το δίκλινο ανα διανυκτέρευση χωρίς πρωινό γιατί είχαμε ακούσει απο φίλους οτι είναι το καλύτερο ξενοδοχείο στο νησί.Όντως ωραίο ξενοδοχείο αλλά αλμυρή τιμή....Υπάρχουν όμως και πολύ οικονομικότερα απλά δωμάτια για κάποιον που θέλει να περάσει οικονομικά λίγες μέρες.


Η γνώμη μου οτι το νησί δεν είναι για πάνω απο 3 μέρες εκτός κι δεν σε ενδιαφέρουν τόσο τα αξιοθέατα αλλά απλώς να κολυμπάς κάθε μέρα σε άλλη παραλία.Προτιμότερο να έχεις τζιπ γιατί πολλές παραλίες έχουν πρόσβαση απο χωματόδρομο.
Συμφωνώ. Ειχα πάει νομίζω το 2001 -δεν ήταν τότε ιδιαίτερα ακριβό- αλλά είναι οι μόνες διακοπές που δεν θυμάμαι καθόλου το μέρος -άκρως χλιαρό χωρίς ιδιαίτερη ομορφιά χωρίς καλές επιλογές στο φαγητό και εν γένει αδιάφορο.
 

Φαίη

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Ταϊλανδη, Μεξικό
Όποιος δεν έχει λεφτά δε σκέφτεται διακοπές σε νησί ούτε έχει και στάνταρ για το νησί που θέλει να κάνει διακοπές, νομίζω ότι ανοίγουμε θέματα απλά για να κάνουμε κουβέντα. Όσο για οικονομικό προορισμό η Ελλάδα είναι γεμάτη παραλίες, δε χρειάζεται να μπείτε σε καράβι για να κάνετε δυο μπάνια και να ξεκουραστείτε.


Kαλε για κουβεντα δεν ειναι τα φορουμ... να ξεχασω αυτα που ηξερα?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Λοιπόν πέρα από τα στανταράκια (Ν.Στύρα κλπ), έχω κάποιες προτάσεις ιδέες από τις οποίες οι πιο ενδιαφέρουσες είναι:

1. 4ήμερο σε φίλο στο Μεγανήσι
2. 4ήμερο σε Σπέτσες-Αγκίστρι
3. 3ήμερο Κάμπινγκ στην Ν.Εύβοια

Αυτές είναι οι επικρατέστερες, βέβαι τα 1,2 είναι ή το 1 ή το άλλο.. :)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Ωραίο το Μεγανήσι,αλλά αν ήταν να διαλέξω θα προτιμούσα Σπέτσες.Τελοσπάντων καλά να περάσεις οτι και να διαλέξεις.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Θενκ γιου!
Στο μεγανησι θα έχω τσάμπα διαμονή όμως!:bleh:
Απλά θα χάσω 5 ώρες πήγαινε, 5 έλα! Οπότε για Σπέτσες με κόβω κι εγώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom