Λέσβος Λεσβος..καλυτερη περιοχη για ενα 3ημερο

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
και δεν νομιζω ολοι ναχουν να πανε χρονια πριν στο νησι σιγουρα καποιοι μπορει να ειναι αποκει δηλαδη εμενα αν καποιος πει για το νησι μου καποιες ερωτησεις δεν μπορω αποδω να τον κατατοπισω 100 της 100 και να ταχει ολα ετοιμα; ...οκ τι να πω αποψεις ειναι..:rolleyes-80:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
οχι βεβαια καθολου κακο και βεβαια θα ρωτησω αν χρειαστει αλλα δε νομιζω οτι ηταν κακο που ρωτησα και εδω για παραπανω πληροφοριες

μαζευω πληροφοριες απο εδω απο τους χαρτες και τελος οταν παω στο νησι ρωταω αυτη ειναι η δικη μου αποψη και δεν πιεσα κανεναν να μου δωσει καποια πληροφορια αν δεν θελει.. μου ειπες καποιος να ακολουθω τις πινακιδες Καλονης και με βοηθησε και τον ευχαριστω γιαυτο νομιζω θα την χρειαστω αυτη την πληροφορια.. τωρα αν το να μου πεις καποιος αν η Αγιασο και ο Ταξιαρχης ειναι στο δρομο μου αυτο καποιοι το θεωρουν υπερβολη οκ, αποψεις ειναι αυτες αλλος θελει να τα γνωριζει ολα αποδω αλλος προτειμαει τους χαρτες αλλος παει εκει και ρωτοντας παει στη πολη που λεμε, απλα ξαναλεω οποιος θελει βοηθαει οποιος δε θελει δε βρισκω το λογο να στελνει μονο για να μου την πει...
Το θέμα είναι ότι δίνουμε τις πληροφορίες που ζητάς και ξαναρωτάς το ίδιο. Για του λόγου το αληθές διάβασε τα προηγούμενα μηνύματά μου.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
...τα θυμαμαι..μου ειπες οτι Καλονη να ακολουθησω και οτι αν παρω καποιο αλλο δρομο θα βρεθω και Αγιασο και να το κανω οταν πηγενουμε η οταν γυριζουμε οκ..απλα..φφφ οκ ρε παιδια..αφηστετω..απλα εδω στη Χιο για παραδειγμα λες να πας ΑγιαΜαρκελα οκ υπαρχουν 5 διαφορετικα δρομολιγια ειπα μηπως καποιος μου εδινε μια πληροφορια παραπανω οτι π.χ.στο δρομο σου οπως μου ειπες εσυ να ακολουθω τις πινακιδες για καλονη μπορει να μου λεγατε οτι εχει μια πινακιδα που λεει Αγιασο η κατι αλλο η αν ο Ταξιαρχης ειναι στο δρομο μου γιατι φευγουμε σελιγες ωρες και δεν ειχα το περιθωριο να ψαξω στους χαρτες του ιντερνετ με προσοχη ειδα οτι καπου ειναι στο δρομο μας αλλα δεν ξερω που ακριβως η αν ειναι στο δρομο μας..αυτο ειπα...περνουμε και πρωτη φορα το αμαξι και γιαυτο...αλλα αφηστετω αν ειναι να δημηουργουμε ολοκληρο θεμα για μια μου ερωτηση αφηστετω..:rolleyes-80:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στη Μυτιλήνη (την πόλη, αλλά και όταν βγεις από αυτήν) θα βλέπεις πινακίδες προς Καλλονή και προς Μανταμάδο. Προς Μανταμάδο πας, αν θες να πας Ταξιάρχη και μετά συνεχίζεις για Συκαμιά, Μόλυβο, Πέτρα. Προς Καλλονή πας ,αν θες να πας Αγιάσο, Μόλυβο, Πέτρα. Χοντρικά, όταν βγεις από το λιμάνι, αν στρίψεις αριστερά πας προς Καλλονή, αν πας ίσια ή δεξιά πας προς Μανταμάδο. Βέβαια και αριστερά να πας πάλι μπορείς να πας προς Μανταμάδο γιατί έχουν κάνει μια παράκαμψη. Επειδή όμως δεν βλέπω να έχεις μεγάλη εμπειρία, ρώτα σίγουρα τους ντόπιους στο δρόμο. Αν τώρα γίνει κάνα λάθος και κάνετε και κανένα γύρο παραπάνω, δεν χάθηκε και ο κόσμος. Αυτά συμβαίνουν. Άνοιξε τον χάρτη στο google maps και βρες αυτά που σου γράφω.
Στο νησί έχει πινακίδες για όπου θες να πας, αλλά χωρίς χάρτη δεν γίνεται τίποτα. Αγοράστε έναν.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
..τωρα θα παω να αγορασω αποδω αν προλαβω..σευχαριστω παραπολυ αυτο ηθελα και τιποτα παραπανω...ισως ειναι ο φοβος μου που περνω το αμαξι γιατι γενικως εχω ταξιδεψει αρκετα αλλα το αμαξι το περνω πρωτη φορα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μπορεί να βρεις και στο καράβι. Καλά να περάσετε.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
..Καλημερα μολις γυρισαμε..περασαμε υπεροχα..ερωτευτικα το Μολυβο :rolleyes: τοσο ομορφο μερος ααα πολυ ωραια ηταν, το ξενοδοχειο σουπερ, katkats οι πληροφοριε σου ηταν διανα πηρα τον δρομο για Μανταμαδο,Συκαμια και βγηκαμε και γυρισαμε απο καλονη αγιασο...τι ομορφα τι πρασινο...σευχαριστω και παλι, πηραμε φυσικα και χαρτι και ρωτησαμε μια φορα εναν περαστικο εκει στην καλονη που μπερδευτικαμε λιγο.Ολα ηταν ομαρφααα!!:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.279
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom