Μήλος Μήλος - Διαμονή

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
αντε ρε teoxen!! καναμε μαυρα ματια να σε δουμεε!! :O χαχα μπράβο, πρεπει να περασες πολυ καλα!! εμενα δεν μου ερχεται κατι τωρα να σε ρωτησω..νομιζω με καλυψες!! :) αντε , κ του χρονου!! :)
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
βασικά είναι λίγο δύσκολο χωρίς μεταφορικό...όμως από την άλλη εξαρτάται και από τη φάση του καθενος...αν μπεις μπορεις να δεις σε site για τα δρομολογια...
 

teoxen

Member
Μηνύματα
49
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
είναι ενα πολύ ομορφο νησί αλλά δεν είναι και το φανταστικό το τέλειο το μοναδικό οπως το λένε μερικοι...υπάρχουν δεκάδες νησιά που μπορεις να πας και να γνωρίσεις.εγώ ίσως να μην ξαναπήγαινα,προτιμώ να πάω να γνωρίσω και άλλα νησια....
 

BlueSoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Λοιπόν, εγώ μόλις γύρισα απο Μήλο και πέρασα υπέεροχα!
το νησί πανέμορφο, φροντισμένο και περιποιημένο απο άκρη σε άκρη, τα δωμάτια όπου μείναμε τέλεια και αρκετά οικονομικά για αυτό που προσφέρουν και γενικά όλα τέλεια! Βέβαια πήγα μόνο για 5 μέρες και αυτό είναι το μόνο αρνητικό, οτι δεν την χόρτασα τη Μήλο. Και μόνο τις παραλίες να πάρεις, ούτε τις μισές δεν είδα και ήταν όλες μία και μία! Όποιος θέλει πληροφορίες να μου πει και θα χαρώ πολύ να βοηθήσω! :)
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Λοιπόν, εγώ μόλις γύρισα απο Μήλο και πέρασα υπέεροχα!
το νησί πανέμορφο, φροντισμένο και περιποιημένο απο άκρη σε άκρη, τα δωμάτια όπου μείναμε τέλεια και αρκετά οικονομικά για αυτό που προσφέρουν και γενικά όλα τέλεια! Βέβαια πήγα μόνο για 5 μέρες και αυτό είναι το μόνο αρνητικό, οτι δεν την χόρτασα τη Μήλο. Και μόνο τις παραλίες να πάρεις, ούτε τις μισές δεν είδα και ήταν όλες μία και μία! Όποιος θέλει πληροφορίες να μου πει και θα χαρώ πολύ να βοηθήσω! :)
Ωραία ανυπομονώ να πάω!Μπορείς να μου πεισ από παραλίες έχει αρκετές οργανωμένες?Επίσης από νυχτερινή ζωή και κυρίως από μπαράκια τι παίζει?
 

vickytorino

Member
Μηνύματα
33
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΜΗΛΟΣ-ΚΙΜΩΛΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
καλησπέρα στήν όμορφη παρέα μας.δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να σας γράψω αναλυτικά το πως τα πέρασα και την ιστορία μου λόγο χρόνου και έλειψης σύνδεσης ίντερνετ,αλλα θα σας πώ κάποια πραγματάκια...το ταξίδι μου άρχησε 10/6/2012 12:00 όταν εφυγε το speed ranner απο πειραιά.έκανα 4 ωρίτσες μεχρι να φτάσω και το ταξίδι ηταν πολύ καλό και σαν πλοίο σας το συστήνω αν και τα εισιτήρια τσιμπάνε λίγο.το δωμάτιο μου ήταν στα πολλωνια καπου στα 15 λεπτακια απο το αδάμαντα.καλα ήταν αλλα νομίζω θα βόλευε καλύτερα να έμενα αδάμαντα.το δωμάτιο απο προσωπική μου άποψη και για τα λεφτα που έδεινα ήταν παρα πολύ καλο καθαρό και περιποιημένο. Mary Elen Δωμάτια και Διαμερίσματα στη Μήλο, Πολλώνια
έδεινα μόνο 35 χωρίς πρωινό.βασικά δεν είμαι και άτομο που θα έσκαγα να το πω ετσι πολλά λεφτα για διακοπές οπότε έκοβα απο παντου. :p σούπερ μάρκετ και με 40-50Ε το πολύ έβγαλα το πρωινό μου και το πρόχειρο φαγητό μιας βδομάδας.και μιας και μιλάμε για φαγητό να σας πω που πήγα.βασικά για μια βδομάδα κάθησα 3 φορές για φαγητό.μια στο παλιοχώρι στο αρτέμις μια αστακομακαρονάδα η πρώτη που έφαγα πολυ καλή για πρώτη φορά ήπιαμε και το κρασάκι μας καλά ήταν 55Ε για 2 ατομα μια στο τόσο καλα είναι.μετα φάγαμε στα πολλώνια ενα βραδάκι στο εναλιον καλούτσικο ήταν δεν το ευχαριστήθηκα ομως τόσο,θα ήθελα λίγο ποιο νησιώτικη κατάσταση ποιο χύμα δηλαδή.και την επόμενη φορα λιγο πριν φύγω φαγαμε στο φλοισβο στον αδαμαντα.έκει ήταν το κατι αλλό του έδωσα και κατάλαβε,η απόλυτη κλασική νησιώτικη ταβέρνα και με 40Ε γέμισα για 2 μερες :p. απο παράλίες τωρα, μην τυχων και δεν πάτε στο παπάφραγκα σαρακίνικο τσιγκράδο.για εμένα αυτες ειναι the best!!! απο εκεί και περα ειναι ωραία και φυριπλάκα θειωρυχεια (αλλα μας βγήκε η πίστη για να πάμε)και μου άρεσε πολύ και τα μαντράκια και φυροπόταμος.γενικά η δυτική μερια καλύτερα να πατε με το καραβάκι δεν αξίζει με αμαξί η έστω με μηχανάκι.πολύ χωματόδρομος για το τίποτα.χώρις μεταφορικό για εμένα δεν λέει και κατα προτήμιση μηχανάκι.και το καλύτερο μην ξεχάσετε να πάτε με το καραβάκι συκιά κλέφτικο κτλ ήταν φανταστικά.εγω προτίμησα ιστιοπλοικό και κανονίστε μια μέρα να έχει λίγο αέρα για να ανοίξετε πανια.εγω πήγα με το πάνορμο λίγα άτομα και τα περάσαμε πολυ καλα!αυτα τα λίγα...ότι θέλετε με ρωτατε...καλά μπανάκια




τελεια!!!εγω θα παω 19-26 αυγουστου.θελω να σε ρωτησω για το ιστιοπλοικο.αυτο εδω ηταν? ---->>>ΠΑΝΟΡΜΟΣ ΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ - ΜΙΧΑΗΛ ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΒΗΧΟΣ - ΠΑΝΟΡΜΟΣ ΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ

ποσο πηγε το ατομο?ειχε φαγητο?και ποσα ατομα ηταν περιπου ?(ξερεις αν εχει και πολλα ατομα δεν το ευχαριστιεσαι!!!!)

μου ειπαν και για ενα αλλο ιστοπλοικο που ειναι μπροστα στοον αδαμαντα.ειναι ενα γαλλικο και ειναι καλο και αυτο.ειδες εσυ κατι τετοιο?
 

BlueSoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Ωραία ανυπομονώ να πάω!Μπορείς να μου πεισ από παραλίες έχει αρκετές οργανωμένες?Επίσης από νυχτερινή ζωή και κυρίως από μπαράκια τι παίζει?
μμ δυστυχώς οσον αφορά τη νυχτερινή ζωή δε μπορώ να σε διαφωτίσω καθόλου, καθώς δεν είμαστε τέτοιοι τύποι και δε... :Ρ
για τις παραλίες όμως, μπορώ να πω πως έχει πολλές οργανωμένες αλλά γενικά μιλώντας οι πιο όμορφες είναι οι ανοργάνωτες. Πανέμορφες οργανωμένες ήταν η Αγία Κυριακή, το Παλαιοχώρι, η Φυριπλάκα και η Αχιβαδόλιμνη (όχι τόσο όμορφη κατ'εμέ αλλά οργανωμένη ο Προβατάς) και μη οργανωμενες είναι όλες οι δυτικές παραλίες που προσεγγίζονται με καραβάκια, οι πιο διάσημες του νησιού το Κλέφτικο, οι Καλόγριες και μετά το Τσιγκράδο και το Σαρακίνικο.
Το Τσιγκράδο είχε πολύυ δύσκολη κατάβαση με σκηνή αλλά νομίζω πως σε αποζημιώνει! Προτείνω να κάνεις οπωσδήποτε το γύρο της Μήλου με τα καραβάκια που φεύγουν κυρίως απο τον Αδαμαντα, αξίζει πραγματικά!
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
μμ δυστυχώς οσον αφορά τη νυχτερινή ζωή δε μπορώ να σε διαφωτίσω καθόλου, καθώς δεν είμαστε τέτοιοι τύποι και δε... :Ρ
για τις παραλίες όμως, μπορώ να πω πως έχει πολλές οργανωμένες αλλά γενικά μιλώντας οι πιο όμορφες είναι οι ανοργάνωτες. Πανέμορφες οργανωμένες ήταν η Αγία Κυριακή, το Παλαιοχώρι, η Φυριπλάκα και η Αχιβαδόλιμνη (όχι τόσο όμορφη κατ'εμέ αλλά οργανωμένη ο Προβατάς) και μη οργανωμενες είναι όλες οι δυτικές παραλίες που προσεγγίζονται με καραβάκια, οι πιο διάσημες του νησιού το Κλέφτικο, οι Καλόγριες και μετά το Τσιγκράδο και το Σαρακίνικο.
Το Τσιγκράδο είχε πολύυ δύσκολη κατάβαση με σκηνή αλλά νομίζω πως σε αποζημιώνει! Προτείνω να κάνεις οπωσδήποτε το γύρο της Μήλου με τα καραβάκια που φεύγουν κυρίως απο τον Αδαμαντα, αξίζει πραγματικά!
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!Θέλω πολύ να πάω στο τσιγκράδο αλλά νομίζω δε θα τα καταφέρω με την αναρρίχιση!Εχει μεγάλη απόσταση να διανύσεις με το σκοινι??
 

teoxen

Member
Μηνύματα
49
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
τελεια!!!εγω θα παω 19-26 αυγουστου.θελω να σε ρωτησω για το ιστιοπλοικο.αυτο εδω ηταν? ---->>>ΠΑΝΟΡΜΟΣ ΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ - ΜΙΧΑΗΛ ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΒΗΧΟΣ - ΠΑΝΟΡΜΟΣ ΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ

ποσο πηγε το ατομο?ειχε φαγητο?και ποσα ατομα ηταν περιπου ?(ξερεις αν εχει και πολλα ατομα δεν το ευχαριστιεσαι!!!!)

μου ειπαν και για ενα αλλο ιστοπλοικο που ειναι μπροστα στοον αδαμαντα.ειναι ενα γαλλικο και ειναι καλο και αυτο.ειδες εσυ κατι τετοιο?

ναι αυτο ειναι το πανορμος.ειχε φαγητο μεσα αρκετα καλο μην φανταστεις οτι θα ξεκοιλιαστης αλλα καλο!οταν πηγα εγω ειχε 40 το ατομο φυγαμε 10:00 και γυρισαμε 7:00 αν θυμαμαι καλα.και ηταν αυστηρα 8 ατομα και ειναι πολυ καλο αυτο για να εχεις χωρο και να εισαι ανετα...
 

teoxen

Member
Μηνύματα
49
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!Θέλω πολύ να πάω στο τσιγκράδο αλλά νομίζω δε θα τα καταφέρω με την αναρρίχιση!Εχει μεγάλη απόσταση να διανύσεις με το σκοινι??

το τσιγκραδο ειναι παααρα πολυ καλο.δεν ειναι τιποτα εχει και μια μεγαλη σκαλα και βοηθαει
 

maria80

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Η διαμονή στη Μήλο είναι μόνο στην κυρα Μαρίνα στις Πλάκες, πολυ απλά, καθαρά δωματιάκια μόνο με 35 ευρώ την ημέρα ακόμα και στη φουλ σεζόν και με την κυρά Μαρίνα και τον κυρ Νίκο χαμογελαστοί να σου έχουν μια έκπληξη κάθε μέρα στο δωμάτιο ή πιταράκια ή καρπουζόπιτα ή λουκουμάδες και καφεδάκι στο σύρμα τους στα Μαντράκια. Θέα δεν έχουν αλλά η τιμή και οτι αισθάνεσαι σαν το σπίτι σου εμένα μου αρκούν !!! Οσοι θέλουν το τηλ. τους ειναι 22870-21376 και 6943192396 θα με θημηθείτε !
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Αφού έισαι άρτι αφιχθείς, γνωρίζεις αν στην παραλία της Πάχαινας έχει καμιά ταβέρνα;
Επειδή πρόκειται να πάω κι εγώ φέτος στη Μήλο, έχω δει κάτι εκεί που με ενδιαφέρει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom