Πάργα

popaki82

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλως σας βρήκα και εγώ. Είμαι νέο μέλοσ πλέον και χαίρομαι πολυ που σας συναντω αφου σας παρακολουθω-διαβάζω καιρο τςρα.
Σκεφτομαι να φύγω 2ημερό Πωτομαγιας με τον καλό μου στην Πάργα και 8α ήθελα την βοηθεία σας και την εμπειρία σας για ξενοδοχεία..Ελπίζω να μην είναι αργά για κράτηση και να καταφέρω να βρώ κατι..
Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

αλεξανδρα_

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαίρεται, θα ήθελα τη βοηθεια σας για να προγραμματισω τις διακοπες μου!!!
Σκεφτομαι αρχες Αυγουστου να ταξιδεψω με τον καλο μου Παργα (για 4-5 διανυκτερευσεις) και ψαχνοντας πληροφοριες βρηκα πως απο Παργα μπορω να παω σαν μονοημερη εκδρομη και σε αλλα μερη οπου θα ηταν ευκαιρια καθως δεν ειμαι πολυταξιδευμενο ατομο.ο βασικος προορισμος οπως ειπα ειναι Παργα αλλα θα ηθελα να επισκεφτω και Παξους και Λευκαδα, Θα ηθελα να με διαφωτισετε επομενως παρακαλω πως μπορω να παω στο καθε μερος (θα εχουμε αυτοκινητο αλλα δε ξερω αν συμφερει απολυτα) και πως κυμαινονται οι τιμες (πλοιων) και οι αποστασεις πανω κατω? Επισης τι αξιοθεατα αξιζει να επισκεφθω?και ποιες παραλιες ειναι οι καλυτερες (και για τα 3 μερη) αλλα κυριως για Παργα.Για διαμονη και φαγητο τι προτεινετε?Λιγα ρωταω ε?:p ε ας ρωτησω κατι ακομη,θα'ναι χασιμο χρονου να παω και παξους και λευκαδα απο Παργα ή ειναι ευκολο?μη παω για διακοπες και ειμαι ολη μερα στους δρομους να ψαχνω τα μερη :rolleyes:
Περιμενω απαντηση σας.....
 
Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
4-5 διανυκτερεσεις στην παργα ειναι αρκετες..το καλο ειναι οτι εχετε αυτοκινητο οποτε μια βολτα μεχρι τα Συβοτα να πατε.
Και Λευκαδα δεν ειναι μακρια με το αμαξι(1,30 ωρα περιπου,αντε 2 αν πατε πιο χαλαρα)

Α,ειπες αρχες αυγουστου..να υποθεσω οτι εχεις κλεισει ηδη(πανακριβα στην παργα)Αν εχεις ορεξη βρες καπου κοντα κι οχι μεσα στην πολη (αφου εχεις αμαξι)
Παξους μια μονοημερη για μπανακι κ φαγητο ειναι μια χαρα...

Αντε καλα να περασεις :cool:
 

dreamangel25

Member
Μηνύματα
53
Likes
12
καλησπερα και απο μενα φετος λεμε να παμε με τον αντρα μου παργα!βρηκαμε κατάλυμα με 125 euro για 5 βραδιαθα ειμαστε απο 17 εως 22 ιουνιου!οποτε για 5 μερες τι θεωρειται οτι πρεπει να επισκεφτουμε και που ακριβως να παμε?εχω παρει μια ιδεα απο το φορουμ αλλα θα ηθελα μια ολοκληρωμενη αποψη!ευχαριστω
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Εχεις αρκετες επιλογες και αρκετα μερη να επισκεφτεις εκει γυρω. Για μενα περα απο την παργα αξιζει να επισκεφτειτε και τα συβοτα που ειναι εξισου ομορφα και τις εκει παραλιες. ωραια παραλια στην παργα ειναι εκεινη του λυχνος εγω εκει πηγαινω καθως και στην παραλια σαρακινικου που εχει και ενα μικρο ταβερνακι με ωραιες ποικιλιες ψαρικων. επισης κοντα και πολυ καλα ειναι και ο βραχος πρεβεζης μια πολυ μεγαλη αμωδης παραλια με πολλα ταβερνακια και μαγαζια. εχεις δυνατοτητα να πας και μονοημερη παξους να επισκεφτειτε τον ποταμο αχερωντα και το νεκρομαντειο. οτι χρειαστεις στειλε μου μνμ να σου πω.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Συμφωνω σε ολα.... εκτος απο τα Συβοτα. Καλά είναι, αλλά υπερτιμημένα κατά τη γνώμη μου(Βεβαια είχα παει Ιούλιο και είχε πολύ κόσμο) Ο Αχέροντας υπέροχος(τον Ιούνιο θα είναι ακόμη πιο κρύος μάλλον ) μπορεις να κολυμπήσεις να κάνεις ράφτινγκ και βόλτα με άλογα ή απλως να θαυμάσεις το τοπίο. Και οι Παξοί σίγουρα αξίζουν μια ημερήσια.
 

dreamangel25

Member
Μηνύματα
53
Likes
12
και ομως νομιζω θα αφιερωσω και μια μερα στα συβοτα!αφου θα ειμαι διπλα!σας ευχαριστω και κατι τελευταιο απο τιμες πως ειναι?εννοω φαγητο,ποτα κτλ?
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Φετος δεν εχω παει κατα εκει ακομη για να σου πω αν λογω κρισης αν εχουν ριξει καθολου τις τιμες αλλα ειναι αναλογως και τι ζητας. εχεις επιλογες για φαγητο και οικονομικα και σε πιο ακριβα εστιατορια αλλα γενικοτερα θεωρω πως οι τιμες της παργας ειναι λιγο τσιμπιμενες. θα περασετε υπεροχα παντως.
 

Thponer

Member
Μηνύματα
38
Likes
5
Θα πάμε 6 μέρες στην Πάργα για πρώτη φορά. Έχουμε ακούσει για μονοήμερες εκδρομές στους Παξούς-Αντίπαξους και για τον Αχέροντα, και έχουμε μερικές απορίες.

1) Πρέπει να κλείσω από εδώ την μονοήμερη εκδρομή για τους Παξούς ή θα βρω σίγουρα εκεί; Με ποια εταιρεία να κλείσω και ποιο πρόγραμμα να ακολουθήσω (έχει διάφορα); Δεν θέλουμε να πέσουμε θύματα του τουρισμού.
2) Για τον Αχέροντα είδα επίσης πως υπάρχουν κάποια πακέτα (rafting, πεζοπορία κτλ). Αξίζει ή είναι τσάμπα λεφτά;

Σας ευχαριστώ
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα στην παρέα. Κλείσαμε να πάμε φέτος στην Πάργα για 4 βράδια. Εννοείτε πως θα πάμε Σύβοτα και Πηγές Αχέροντα. Όποιος έχει εμπειρία από ταξίδι στην Πάργα και θέλει ας πει τι δεν πρέπει να χάσουμε, κάποιο μαγαζί καλό να φάμε καλά (Από κάποιον διάβασα για έναν μαγαζί για κρέας στην Πέρδικα αλλά δεν θυμάμαι που το βρήκα) κάποιο μαγαζί για γλυκό και τέλος για ποτό. Είδαμε εννοείτε αρκετά μαγαζιά στο TripAdvisor αλλά ότι άλλο προκύψει καλό είναι. Ευχαριστουμε πολύ .
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα στην παρέα. Κλείσαμε να πάμε φέτος στην Πάργα για 4 βράδια. Εννοείτε πως θα πάμε Σύβοτα και Πηγές Αχέροντα. Όποιος έχει εμπειρία από ταξίδι στην Πάργα και θέλει ας πει τι δεν πρέπει να χάσουμε, κάποιο μαγαζί καλό να φάμε καλά (Από κάποιον διάβασα για έναν μαγαζί για κρέας στην Πέρδικα αλλά δεν θυμάμαι που το βρήκα) κάποιο μαγαζί για γλυκό και τέλος για ποτό. Είδαμε εννοείτε αρκετά μαγαζιά στο TripAdvisor αλλά ότι άλλο προκύψει καλό είναι. Ευχαριστουμε πολύ .
Αν προλάβεις και δεν έχεις πάει, ωραία θα ήταν να επισκευθείς και τη Λευκάδα (μπάνιο Άγιος Νικήτας ή Κάθισμα, στα εκπληκτικά νερά/Γεύμα-Βόλτα στο πανέμορφο Νυδρί)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom