Γαλλία Παρίσι

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
θα παω απο την προηγουμενη το απογευμα- θα διανυκτερευσω σε ξενοδοχειο κοντα στα παρκα- για να επισκευτω ενα outlet που εχει στην περιοχη!οποτε, αν ολα πανε καλα, την αλλη μερα, πρωι πρωι, θα παμε!
Μπράβοο!!
αυτο ειναι το πραγματικό παρίσι..
ασε τις αηδίες και τα μουσεία που πανε καποιοι άλλοι..
χωρίς δε disneyland παρίσι δεν λέει..
ας λέει ο άσχετος ο taver!!
 

Suis

Member
Μηνύματα
46
Likes
8
!!!!

Φυσικά και δε χρειάζεται να πάω για να κρίνω ότι είναι αδιάφορο. Θεματικό πάρκο της Disney είναι. Ξέρω καλά τι είναι θεματικό πάρκο, και ξέρω καλά τι είναι η Disney, δε θέλει και πολλή φαντασία. Κάποια πράγματα είναι εξ' ορισμού αδιάφορα.
Κι εσύ φαντάζομαι δεν έχει πάει στην τουαλέτα ανδρών της Disney που τόσο σ' αρέσει, αλλά φαντάζομαι επίσης ότι τη θεωρείς αδιάφορη.
...ποιός το ορίζει αυτό;
Ως γνωστό στις τουαλέτες ανδρών απαγορεύεται η είσοδος γυναικών...ίσως γι'αυτό δεν πήγε...άρα φαντάζεσαι λάθος...και μάλλον δεν είναι το μόνο
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μα είπε ο άνθρωπος ότι συνοδεύει 14χρονο ο οποίος έρχεται Παρίσι για να πάει Disneyland. Άρα ό,τι και να λέτε (λέμε) ότι το Παρίσι έχει καλύτερα πράγματα να δεις, δεν έχει καμία απολύτως σημασία, γιατί δεν τίθεται θέμα ερώτησης.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.042
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
...ποιός το ορίζει αυτό;
Ως γνωστό στις τουαλέτες ανδρών απαγορεύεται η είσοδος γυναικών...ίσως γι'αυτό δεν πήγε...άρα φαντάζεσαι λάθος...και μάλλον δεν είναι το μόνο
Δε θα μου μείνει τρίχα για τρίχα μ΄ αυτά που διαβάζω.... Δηλαδή εσύ βρίσκεις ενδιαφέρουσες τις τουαλέτες (ανδρών, γυναικών δεν έχει σημασία) της Disney? Ή μήπως θεωρείς ότι μπορεί να μην ξέρω σε ποιους επιτρέπεται και σε ποιους όχι η είσοδος στις τουαλέτες ανδρών? Κρίνεις εξ ιδίων?

Αν δε μπορείτε να ξεχωρίσετε το ψεύτικο, το φτιαχτό, το τεχνητό, τότε πηγαίνετε στις Disneyland και παρκάρετε εκεί τα πιτσιρίκια σας, μαθαίνοντάς τους να συγχέουν τα παραμύθια με την υπερκαταναλωτική πραγματικότητα. Λες και το Παρίσι δεν είναι γεμάτο πρώτης τάξης ευκαιρίες για να περάσουν καλά τα παιδιά.
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπέρα
ένα φιλικό ζευγάρι παντρεύεται τον μαιο και έχουμε αναλάβει να τους κάνουμε δώρο το γαμήλιο ταξίδι
τι πιο ρομαντικό απ το Παρίσι, που είναι και διακαής πόθος της νύφης
έχετε να προτείνετε ξενοδοχεία σε φυσιολογικές τιμές ;
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Αν και δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο ερώτημά σου, θα ήθελα να σου πω, εκ πείρας, ότι το ξενοδοχείο του honeymoon πρέπει να είναι special! Βέβαια, θα μου πεις "κρίση" και θα έχεις και δίκιο! Αλλά σε συμβουλεύω έστω να συμβάλλει και το ζευγάρι στο ποσό που μπορείς να διαθέσεις και να κλείσεις ένα πραγματικά καλό ξενοδοχείο. Θα τους μείνει αξέχαστο, πίστεψέ με!
 

Suis

Member
Μηνύματα
46
Likes
8
@taver
Δε θα μου μείνει τρίχα για τρίχα μ΄ αυτά που διαβάζω....


Δεν πειράζει...υπάρχουν και τα DHI...

Ή μήπως θεωρείς ότι μπορεί να μην ξέρω σε ποιους επιτρέπεται και σε ποιους όχι η είσοδος στις τουαλέτες ανδρών? Κρίνεις εξ ιδίων?

Ναι,κρίνω εξ ιδίων...υπάρχουν πράγματα που δεν γνωρίζω.Ίσως πχ εσύ να μην ξέρεις την απάντηση στο παραπάνω ερώτημα...εκτός και είσαι ο Πάπας.

Αν δε μπορείτε να ξεχωρίσετε το ψεύτικο, το φτιαχτό, το τεχνητό, τότε πηγαίνετε στις Disneyland και παρκάρετε εκεί τα πιτσιρίκια σας, μαθαίνοντάς τους να συγχέουν τα παραμύθια με την υπερκαταναλωτική πραγματικότητα. Λες και το Παρίσι δεν είναι γεμάτο πρώτης τάξης ευκαιρίες για να περάσουν καλά τα παιδιά

Εγώ τα δικά μου τα παιδιά θέλω να τα πάω εκεί,σε πειράζει;Εκτός και αν θέλεις να τα ψυχαγωγήσεις εσύ για καμιά εβδομάδα.Αλήθεια,εσύ που τα ξέρεις όλα,ω μέγιστε παιδαγωγέ,παιδιά έχεις;
Και φίλτατε παντογνώστη,γιατί δεν απαντάς ποιός ορίζει τι είναι αδιάφορο και τι όχι σε ένα ταξίδι;(για να ξέρουμε από τι να φυλαγόμαστε)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
καλησπέρα
ένα φιλικό ζευγάρι παντρεύεται τον μαιο και έχουμε αναλάβει να τους κάνουμε δώρο το γαμήλιο ταξίδι
τι πιο ρομαντικό απ το Παρίσι, που είναι και διακαής πόθος της νύφης
έχετε να προτείνετε ξενοδοχεία σε φυσιολογικές τιμές ;
Αν μας έδινες ημερομηνίες, και το πιο βασικό, τα πλαίσια των φυσιολογικών τιμών, ευχαρίστως να προτίνουμε κάτι!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες!θα παω στη disneyland γιατι θα εχω τη μικρη μαζι μου (διαφορετικα μπορει και να μην πηγαινει)!ωστοσο δεν υπαρχει λογος να λογομαχουμε!καθε πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη ειτε θετικη ειτε αρνητικη (ειδικα αν καποιος ειναι τελειος ασχετος με εναν προορισμο οπως εγω με το παρισι) !αλλωστε μετα εμεις οι ιδιοι κανουμε ενα φιλτραρισμα των οσων διαβαζουμε και η τελικη επιλογη και κριση ειναι δικη μας!ευχαριστω και παλι
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες!θα παω στη disneyland γιατι θα εχω τη μικρη μαζι μου (διαφορετικα μπορει και να μην πηγαινει)!ωστοσο δεν υπαρχει λογος να λογομαχουμε!καθε πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη ειτε θετικη ειτε αρνητικη (ειδικα αν καποιος ειναι τελειος ασχετος με εναν προορισμο οπως εγω με το παρισι) !αλλωστε μετα εμεις οι ιδιοι κανουμε ενα φιλτραρισμα των οσων διαβαζουμε και η τελικη επιλογη και κριση ειναι δικη μας!ευχαριστω και παλι
Μπράβο σου Μοχρι δεν είσαι εριστική και καταλαβες το κλιμα στο ποστ σου..
φυσικα και δεν ειμαστε παντογνώστες αλλα ειναι καποια πράγματα που πρέπει να τα πουμε..
ιδιαίτερα για το μέλος taver ασπάζομαι την όποια γνώμη και συμβουλή του γιατί πως να το κάνομε έχει την πείρα και την ωριμότητα..
Με τη σειρά μας καλα θα κάνομε να εκτιμούμε τέτοιες παρεμβάσεις και όχι να κανομε λεκτικές επιθέσεις..
αν μη τι άλλο τότε να μη ζητάμε και να μη συζητάμε τίποτα σε τέτοια φόρουμ...ας κανει ο καθένας οτι του καπνίσει!!!
ευχαριστώ.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Μπράβο σου Μοχρι δεν είσαι εριστική και καταλαβες το κλιμα στο ποστ σου..
φυσικα και δεν ειμαστε παντογνώστες αλλα ειναι καποια πράγματα που πρέπει να τα πουμε..
ιδιαίτερα για το μέλος taver ασπάζομαι την όποια γνώμη και συμβουλή του γιατί πως να το κάνομε έχει την πείρα και την ωριμότητα..
Με τη σειρά μας καλα θα κάνομε να εκτιμούμε τέτοιες παρεμβάσεις και όχι να κανομε λεκτικές επιθέσεις..
αν μη τι άλλο τότε να μη ζητάμε και να μη συζητάμε τίποτα σε τέτοια φόρουμ...ας κανει ο καθένας οτι του καπνίσει!!!
ευχαριστώ.
Καλές οι συμβουλές και οι γνώμες Ρένα μου ( του Μέγιστου εννοώ )αλλά πάντα υπάρχει και η ''άλλη γνώμη η διαφορετική .Βέβαια δικαιολογώ απόλυτα τον Μέγιστο για αυτά που γράφει για τον απλό λόγο ότι δεν έχει παιδιά και δεν γνωρίζει τα παιδικά θέλω .Τα παιδιά θέλουν να δουν και μουσεία και αξιοθέατα και να ανέβουν στον Αιφελ ,αλλά περισσότερο απο όλα θέλουν να παίξουν να δουν τους ηρωες της TV και των παραμυθιών 'εστω και αν πραγματικά γνωρίζουν οτι είναι άνθρωποι με στολές ( πόσα παιδιά δεν πιστέυουν στον Αγιο Βασίλη ??? θα έλεγα κανένα !! ).Ας κάνει ο καθένας αυτό που τον ευχαριστεί .
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εγώ τα δικά μου τα παιδιά θέλω να τα πάω εκεί,σε πειράζει;Εκτός και αν θέλεις να τα ψυχαγωγήσεις εσύ για καμιά εβδομάδα.Αλήθεια,εσύ που τα ξέρεις όλα,ω μέγιστε παιδαγωγέ,παιδιά έχεις;
Άποψη για τη Ντίσνεϊλαντ μπορεί να έχει μόνο όποιος έχει παιδιά?
Ελπίζω να μην μπέρδεψες τα φόρουμ εδώ είναι travelstories όχι parents.gr.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.051
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom