Σκιάθος Προτάσεις διασκέδασης, εστίασης, αξιοθέατων και παραλιών στη Σκιάθο

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Kρίμα που δεν γνώριζα το φόρουμ όταν πήγα στη Σκιάθο. Το φαγητό ήταν χάλια όπου και να πήγαμε. Σαν παραλία μας άρεσε πολύ αυτή στο Βρωμόλιμνο. Στις Κουκουναριές γινόταν χαμός από κόσμο. Εκτός από τους ντόπιους κατέφθαναν συνέχεια καραβάκια από τις γύρω περιοχές, Βόρεια Εύβοια κ.λ.π.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Ωχ! Διασθάνομαι μεγάλη αρνητική εμπειρία thalia :(..κρίμα! Γενικά σε όλα τα νησιά ισχύει αυτό πάντως, αν δεν ξέρεις που να φας, κατά πάσα πιθανότητα θα την πατήσεις με τα τουριστικά μαγαζιά! Να'ναι καλά το forum δηλαδή που μπορούμε να ανταλλάξουμε προσωπικές εμπειρίες και συμβουλές:)!
Θα βοηθούσε πολύ να μας έγραφες σε ποια μέρη έφαγες και ήταν χάλια(αν αυτό επιτρέπεται βέβαια, δε γνωρίζω :roll:)...την κοσμοσυρροή δεν τη γλυτώνουμε ούτως ή άλλως! :bleh:
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δυστυχώς δεν θυμάμαι ονόματα nicole, την τελευταία μέρα (οι γκαντέμηδες) ανακαλύψαμε ένα πολύ ωραίο εστιατόριο , στην πλευρά που βρίσκονται τα κλάμπ, πολύ ατμοσφαιρικό με φαναράκια στα δέντρα δίπλα στη θάλασσα.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Δυστυχώς δεν θυμάμαι ονόματα nicole, την τελευταία μέρα (οι γκαντέμηδες) ανακαλύψαμε ένα πολύ ωραίο εστιατόριο , στην πλευρά που βρίσκονται τα κλάμπ, πολύ ατμοσφαιρικό με φαναράκια στα δέντρα δίπλα στη θάλασσα.
Λυπάμαι για την αρνητική σου εμπειρία φίλη μου..το καλό είναι πως δεν θα το ξαναζήσεις αυτό τώρα πια, θα πηγαίνεις διαβασμένη:D! Καλές διακοπές σου εύχομαι! Που θα αράξεις εσύ φέτος? :cool:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Σου το εύχομαι ολόψυχα! Μη μασάς και χτύπα τη Βαρκελώνη :D..αυτά είναι που μας μένουν μετά στο κάτω κάτω, τα ταξίδια και οι αναμνήσεις!Αυτή η οικονομική κρίση καταστρέφει ταξιδιωτικά όνειρα :(...πρέπει να της πάμε κόντρα!
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Να προσθέσω επίσης για παραλίες ότι ειδικά φέτος όλος ο χαμός γίνεται στην μπανάνα, είναι εκεί το beach bar bananarama.
Πολύ ωραία κατάσταση όμως και πιο κουλ - κυριλέ, επειδή δεν το ξέρουν πολλοί ακόμα, είναι το beach bar mystique στην παραλία αμπελάκια (είναι ανάμεσα σε κουκουναριές και μπανάνα, κάτω από το ερειπωμένο ξενοδοχείο ξενία) με ωραίο μπαρ και εστιατόριο, κρεβάτια με κουρτίνες κλπ.
Καλά είναι και στον βρωμόλιμνο, όπου το porto paradiso φέτος έχει πιο γκουρμέ εστιατόριο. Α, και στην Αγία Ελένη είναι καλά.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Guess Who είσαι απίστευτη...:clap: και φαίνεσαι πολύ ''ψαγμένη'' γενικά με το νησί :D...Χίλια ευχαριστώ γλυκιά μου!!!
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Είμαι από Βόλο και πάμε Σκιάθο τόσα χρόνια!!! Τα μέρη που ανέφερα απευθύνονται πιο πολύ σε Έλληνες. Απλά τα τελευταία χρόνια λόγω ηλικίας και οικογενειακής πλέον κατάστασης επικεντρωνόμαστε πιο πολύ στο φαγητό, όπως καταλάβατε, παρά σε κλαμπ και τέτοια!!! Πάντως και στη Σκιάθο, όπως σε όλα τα νησιά, υπάρχουν μέρη ψιλοαπαράδεκτα, πολύ τουριστικά με την κακή έννοια όπου βλέπεις κυρίως άσχετους ξένους. Ευτυχώς όμως είναι λίγα πιστεύω σε σχέση μα άλλα νησιά.
 
Μηνύματα
9
Likes
1
Ευχαριστώ ΑΠΑΝΤΕΣ για τις ΧΡΗΣΙΜΟΤΑΤΕΣ συμβουλές!!!
Είμαι πολύ χαρούμενος που βρήκα αυτό το forum.
Παιδιά να 'στε καλά! :D :D :D :D :D
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Είμαι από Βόλο και πάμε Σκιάθο τόσα χρόνια!!! Τα μέρη που ανέφερα απευθύνονται πιο πολύ σε Έλληνες. Απλά τα τελευταία χρόνια λόγω ηλικίας και οικογενειακής πλέον κατάστασης επικεντρωνόμαστε πιο πολύ στο φαγητό, όπως καταλάβατε, παρά σε κλαμπ και τέτοια!!! Πάντως και στη Σκιάθο, όπως σε όλα τα νησιά, υπάρχουν μέρη ψιλοαπαράδεκτα, πολύ τουριστικά με την κακή έννοια όπου βλέπεις κυρίως άσχετους ξένους. Ευτυχώς όμως είναι λίγα πιστεύω σε σχέση μα άλλα νησιά.
Αααα έτσι εξηγείται !!!:D Μπράβο σου που εντόπισες τα καλά και ποιοτικά μέρη και τα μοιράζεσαι και μαζί μας! Και μένα μου αρέσει πολύ το καλό φαγητό και το ψάχνω ιδιαίτερα πριν πάω σε ένα μέρος...έχω και μια αδυναμία στους αστακούς:bleh: και τις καραβίδες, αν μου πεις που θα φάω και την καλύτερη αστακομακαρονάδα που θα μυρίζει θάλασσα θα σε κάνω κορνίζα:haha:!!!

Αυτά τα τουριστομάγαζα που λες υπάρχουν σε όλα τα νησιά και κάνουν μπαμ από τους τεράστιους καταλόγους που περιλαμβάνουν από πίτσα μέχρι ψάρι (tragic :shock:) και τον κόσμο που τα διαλέγει, που κατά πλειοψηφία είναι ξένοι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.522
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom