Γαλλία Πρόγραμμα για Παρίσι

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και ένα tip για το μουσείο του Λούβρου...

Φαντάζομαι μέσα στα εκθέματα που θα θες να δεις θα είναι η Αφροδίτη της Μήλου και η Μόνα Λίζα. Θα διαπιστώσεις όμως ότι δεν θα είστε οι μόνοι και αυτά τα 2 εκθέματα μαζεύουν υπερβολικά πολύ κόσμο. Οπότε για να μη χάσεις πολύτιμο χρόνο η στρατηγική που σου προτείνω είναι η εξής:

Πας πριν να ανοίξει το μουσείο για να είσαι από τους πρώτους που θα μπεις. Αρπάζεις έναν χάρτη, κοιτάς που είναι τα 2 εκθέματα και τρέχεις με χίλια για να τα δεις πρώτα πρώτα, άνετα και ωραία. Στη συνέχεια μπορείς να απολαύσεις με την άνεσή σου το υπόλοιπο μουσείο και όταν με το καλό ο δρόμος σε ξαναβγάλει μπροστά από τη Λίζα ή την Αφροδίτη θα γελάσεις από ικανοποίηση βλέποντας το στριμωξίδι και την ταλαιπωρία που γλίτωσες και θα κοιτάξεις με περηφάνια στην μηχανή σου τις καθαρότατες φωτογραφίες που έβγαλες παρέα με τις κυρίες νωρίτερα το πρωί.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Και ξανά καμία αντίρρηση.Μόνο που ο φίλος για την πρώτη του φορά-όπως άλλωστε και πάρα πολλοί άλλοι-προτιμά αυτά για τα οποία έχει ακούσει τα περισσότερα.Και αντί να κάνει το ταξιδάκι του πουλμανάτο,προσπαθεί να το οργανώσει με τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ δεδομένα.Αντί να τον συμβουλεύουμε-όπως μόνο εσύ έκανες-να αφιερώσει και λίγο χρόνο αλλού,τον πλακώνουμε στους αφορισμούς και τα αξιώματα.Θα πάει,θα πάρει μια πρώτη γεύση και ύστερα και ο ίδιος θα επιστρέψει ζητώντας πληροφορίες για off-road βόλτες.Αυτή είναι η φυσιολογική εξέλιξη των πραγμάτων.Εσύ την πρώτη σου φορά Παρίσι,τι είδες;
Εγώ πάλι αφορισμούς δεν είδα... διάβασα απλά γνώμες από ανθρώπους που έχουν πάει στο Παρίσι και προσπαθούν με κάθε τρόπο να βοηθήσουν... άλλοι με παρενέσεις άλλοι με το καλό άλλοι λίγο υπερβολικά αλλά σίγουρα όλοι προσπαθούν να βοηθείσουν... εγώ όταν πρωτοπήγα στο Παρίσι ήθελα με κάθε τρόπο να ανέβω στον Πύργο του Άιφελ... ο θείος μου με πλάγιο τρόπο προσπαθούσε να με αποτρέψει... δεν τον άκουσα και πήγα... εχουν περάσει από τότε περίπου 25 χρόνια και πάντα θα το θυμάμαι... δεν άκουσα κάποιον που ήξερε και ήθελε να με προστατεύσει και την πάτησα... ξόδεψα πολύτιμο χρόνο για κάτι που πραγματικά δεν άξιζε... από τότε έχω πάει στο Παρίσι περίπου 15 φορές... στον Πύργο του Άιφελ δεν ξαναανέβηκα ποτέ... με την πείρα που απέκτησα κατάλαβα ότι πραγματικά δεν αξίζει... τι θέλω να πω με αυτό... πιστεύω ότι κάποιος που πραγματικά ξέρει οφείλει να λέει σθεναρά την γνώμη του για να "προστατέψει" τον πρωτάρη... την απόφαση βέβαια την παίρνει πάντα ο πρωτάρης... διαβάζει, σταθμίζει και αποφασίζει...
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Εγώ πάλι αφορισμούς δεν είδα... διάβασα απλά γνώμες από ανθρώπους που έχουν πάει στο Παρίσι και προσπαθούν με κάθε τρόπο να βοηθήσουν... άλλοι με παρενέσεις άλλοι με το καλό άλλοι λίγο υπερβολικά αλλά σίγουρα όλοι προσπαθούν να βοηθείσουν... εγώ όταν πρωτοπήγα στο Παρίσι ήθελα με κάθε τρόπο να ανέβω στον Πύργο του Άιφελ... ο θείος μου με πλάγιο τρόπο προσπαθούσε να με αποτρέψει... δεν τον άκουσα και πήγα... εχουν περάσει από τότε περίπου 25 χρόνια και πάντα θα το θυμάμαι... δεν άκουσα κάποιον που ήξερε και ήθελε να με προστατεύσει και την πάτησα... ξόδεψα πολύτιμο χρόνο για κάτι που πραγματικά δεν άξιζε... από τότε έχω πάει στο Παρίσι περίπου 15 φορές... στον Πύργο του Άιφελ δεν ξαναανέβηκα ποτέ... με την πείρα που απέκτησα κατάλαβα ότι πραγματικά δεν αξίζει... τι θέλω να πω με αυτό... πιστεύω ότι κάποιος που πραγματικά ξέρει οφείλει να λέει σθεναρά την γνώμη του για να "προστατέψει" τον πρωτάρη... την απόφαση βέβαια την παίρνει πάντα ο πρωτάρης... διαβάζει, σταθμίζει και αποφασίζει...

Δεν νομίζω οτι έπαθες και τόσο μεγάλη ζημιά που τελικά ανέβηκες!Λίγο μόνο χρόνο έχασες.
Σκέφτηκες ποτέ,πως θα ήταν τα πράγματα αν τελικά με το που ανέβαινες,ενθουσιαζόσουνα;δεν θα μονολογούσες...μα καλά τι μλκ μου έλεγε ο θείος,αυτό είναι υπερθέαμα.
Το θέμα λοιπόν είναι οτι δεν έχουμε ΟΛΟΙ τα ίδια γούστα και φευ αν αυτό συνέβαινε.
Και κάτι άλλο,αν όλες αυτές τις 15 φορές δεν είχες ανέβει στον πύργο,θα είχες άποψη να την λες και στους άλλους;μάλλον όχι.
Ο πρωτάρης,δεν θέλει προστασία...πάει για να φάει τα μούτρα του...μόνο έτσι θα γίνει ταξιδιώτης,όταν γεμίσει το σακούλι του με εμπειρίες φιλτραρισμένες από το εγώ και τα θέλω του,και όχι μαζεύοντας τις εμπειρίες άλλων.Έτσι πιστεύω έκανες και εσύ,αν θεωρείς τον εαυτό σου traveller και όχι απλό τουρίστα.
Συμπέρασμα,στον πύργο την πρώτη φορά Παρίσι θα πας ο κόσμος να χαλάσει.Και θα ανέβεις,εκτός αν έχεις υψοφοβία.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
με την πείρα που απέκτησα


Λες την μαγική κουβέντα.Μην ξεχνάς οτι και εσύ κάποτε ήσουνα ατζαμής και έκανες ηλίθιες ερωτήσεις περί eurodisney στους γύρω σου.Όλοι από κάπου ξεκινάμε...άσε λοιπόν και τους άλλους να ζήσουν το προσωπικό τους όνειρο
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
να τον συμβουλευσεις τον πρωτάρη,να δωσεις τη γνωμη σου σε αυτον που σε ρωταει δε λέω...αλλά αν γυρισει απο το παρισι και σου πει οτι πηγε στη eurodisney και μαγευτηκε και οτι η θέα από τον πυργο του αιφελ είναι ολα τα λεφτά τι θα του πεις? ότι ειναι @@@@@?εδώ δε συμφωνω .....για αυτο εγώ οταν λέω τη γνωμη μου,την λέω απλώς ,και δε χρησιμοποιω αυτο που λέει ο dmdoc "αφορισμους"εννοώντας προφανως κάθετες τοποθετησεις που υπονοουν οτι ο άλλος είναι ανοητος τουλαχιστον αν δε συνταχθει με αυτες, γιατί υπάρχει ο υποκειμενικος παραγοντας ,το γουστο ,τα ενδιαφέροντα ,ο χαρακτηρας του καθενος που καθοριζει τις προτιμησεις του....
προσφατα ένα ζευγάρι φιλων πήγε στην Ξανθη...εγώ τους ειχα πει τα καλυτερα ...αυτοι πήγαν και δεν τους αρεσε....τι να πω? παντως σιγουρα δε θα κάτσω να τσακωθω για αυτο.....
σορρυ για το off topic
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εγώ πάλι αφορισμούς δεν είδα... διάβασα απλά γνώμες από ανθρώπους που έχουν πάει στο Παρίσι και προσπαθούν με κάθε τρόπο να βοηθήσουν... άλλοι με παρενέσεις άλλοι με το καλό άλλοι λίγο υπερβολικά αλλά σίγουρα όλοι προσπαθούν να βοηθείσουν... εγώ όταν πρωτοπήγα στο Παρίσι ήθελα με κάθε τρόπο να ανέβω στον Πύργο του Άιφελ... ο θείος μου με πλάγιο τρόπο προσπαθούσε να με αποτρέψει... δεν τον άκουσα και πήγα... εχουν περάσει από τότε περίπου 25 χρόνια και πάντα θα το θυμάμαι... δεν άκουσα κάποιον που ήξερε και ήθελε να με προστατεύσει και την πάτησα... ξόδεψα πολύτιμο χρόνο για κάτι που πραγματικά δεν άξιζε... από τότε έχω πάει στο Παρίσι περίπου 15 φορές... στον Πύργο του Άιφελ δεν ξαναανέβηκα ποτέ... με την πείρα που απέκτησα κατάλαβα ότι πραγματικά δεν αξίζει... τι θέλω να πω με αυτό... πιστεύω ότι κάποιος που πραγματικά ξέρει οφείλει να λέει σθεναρά την γνώμη του για να "προστατέψει" τον πρωτάρη... την απόφαση βέβαια την παίρνει πάντα ο πρωτάρης... διαβάζει, σταθμίζει και αποφασίζει...
Οσες σελίδες και να γεμίσουμε ΔΕΝ θα καταλήξουμε πουθενά:shock:είναι βέβαιο κι έτσι όπως συνεχίζεται θα πώ κι εγώ τη γνώμη μου πάνω σ αυτά που λές...
Εσύ λοιπόν traveller διαπίστωσες ότι δεν άξιζε ο πύργος....καλά έκανε δηλ και ήθελε να σε "προστατεύσει"ο θείος σου,
για μένα όμως που ανέβηκα εκεί πάνω και σε μεγαλύτερη ηλικία απ ότι υποθέτω από σένα ΑΞΙΖΕ,γιατί λοιπόν ο μελλοντικός επισκέπτης να συμβουλευθεί εσένα και όχι εμένα και αυτό το γενικεύω γιατί μόνο αυτούς που λένε εκ των υστέρων δεν άξιζε και ΟΧΙ αυτούς που λένε αχ πολύ ωραία εμπειρία!
Αυτά δε τα περί προστασίας μη χειρότερα:shock:προστατεύεις και καθοδηγείς ένα παιδί ΟΧΙ εναν ενήλικο,τι μπαρούφες είναι αυτές...σε ενήλικες με άποψη με προσωπικότητα με με με... παραθέτεις απλώς τα στοιχεία,τους εξηγείς τι πρόκειται να συναντήσουν εκεί που θα πάνε,τους αναλύεις,τους εξηγείς και τους αφήνεις να αποφασίσουν,άλλωστε κι εσύ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕς;;όπως και σε όλα τα πράγματα στη ζωή όχι μόνο στα ταξίδια είναι δυνατόν να καθοδηγήσεις κάποιον να κάνει η να μην κάνει ντε και καλά κάτι ;;να συμβουλεύσεις με καλό τρόπο ναι...αλλά μέχρι εκεί ,γιατί είναι βέβ αιο ότι όταν ντε και καλά θέλεις να περάσεις στον άλλο τη δική σου άποψη ο άλλος θες απο περιέργεια θες από αντίδραση θα κάνει το αντίθετο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εσύ λοιπόν traveller διαπίστωσες ότι δεν άξιζε ο πύργος....καλά έκανε δηλ και ήθελε να σε "προστατεύσει"ο θείος σου,
για μένα όμως που ανέβηκα εκεί πάνω και σε μεγαλύτερη ηλικία απ ότι υποθέτω από σένα ΑΞΙΖΕ,γιατί λοιπόν ο μελλοντικός επισκέπτης να συμβουλευθεί εσένα και όχι εμένα και αυτό το γενικεύω γιατί μόνο αυτούς που λένε εκ των υστέρων δεν άξιζε και ΟΧΙ αυτούς που λένε αχ πολύ ωραία εμπειρία!
Αυτά δε τα περί προστασίας μη χειρότερα:shock:προστατεύεις και καθοδηγείς ένα παιδί ΟΧΙ εναν ενήλικο,τι μπαρούφες είναι αυτές...σε ενήλικες με άποψη με προσωπικότητα με με με... παραθέτεις απλώς τα στοιχεία,τους εξηγείς τι πρόκειται να συναντήσουν εκεί που θα πάνε,τους αναλύεις,τους εξηγείς και τους αφήνεις να αποφασίσουν,άλλωστε κι εσύ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕς;;όπως και σε όλα τα πράγματα στη ζωή όχι μόνο στα ταξίδια είναι δυνατόν να καθοδηγήσεις κάποιον να κάνει η να μην κάνει ντε και καλά κάτι ;;να συμβουλεύσεις με καλό τρόπο ναι...αλλά μέχρι εκεί ,γιατί είναι βέβ αιο ότι όταν ντε και καλά θέλεις να περάσεις στον άλλο τη δική σου άποψη ο άλλος θες απο περιέργεια θες από αντίδραση θα κάνει το αντίθετο.
Υποθέτω ότι καταλαβαίνεις την διαφορά του ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ από το "ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ"... αν ναι πιστεύω ότι το μισό σου ποστ πρέπει να πάει στον κουβά...

Για να σας φρεσκάρω την μνήμη παραθέτω τι έγραψα και πως κατέληξα στο ποστ μου...

τι θέλω να πω με αυτό... πιστεύω ότι κάποιος που πραγματικά ξέρει οφείλει να λέει σθεναρά την γνώμη του για να "προστατέψει" τον πρωτάρη... την απόφαση βέβαια την παίρνει πάντα ο πρωτάρης... διαβάζει, σταθμίζει και αποφασίζει...
Πιστεύω όλοι να συμφωνείτε σε αυτό... είπαμε, ειδικά σε αυτό το φόρουμ ο "πρωτάρης" ρωτάει, ακούει γνώμες, αξιολογεί το ειδικό βάρος του "συμβουλάτορα" και αποφασίζει... δεν νομίζω ότι κανένας θέλει να επιβάλει την γνώμη του κάπου... απλώς ως γνώστης οφείλει να την υποστηρίζει σθεναρά...

Εμένα πάντως όταν είμαι πρωτάρης κάπου δεν με χαλάνε καθόλου οι αφορισμοί και τα πρέπει...και το λέω εγώ που τα ταξίδια είναι η ζωή μου... δεν μου πέφτει ποτέ η μούρη να ρωτήσω κάποιον που πραγματικά ξέρει κάτι καλύτερα από μένα... τόσο καιρό στο φόρουμ έχω κατασταλάξει πια ποιός πραγματικά ξέρει και ποιός ποστάρει για να ποστάρει... εμπιστεύομαι λοιπόν ορισμένα άτομα τυφλά... όταν είμαι λοιπόν στραβάδι και θέλω να πάω κάπου στη Σικελία θα "υπακούσω" στις εντολές του ακατανόμαστου, όταν θα θελήσω να πάω στις παραλίες της Ταϋλάνδης θα ρωτήσω τον gtp και όταν θα σχεδιάσω ένα Βόρνεο τον babaduma θα ρωτήσω...ούτε κακό το βρίσκω, ούτε θα ρισκάρω να καταστρέψω ένα ολόκληρο ταξίδι για να το παίξω πονηρός και να κάνω του κεφαλιού μου... αν εσείς απλά σημειώνετε και δεν λαμβάνετε στα σοβαρά την γνώμη ατόμων που έχουν αποδείξει πως πραγματικά ξέρουν και αυτοσχεδιάζετε, είναι δικό σας θέμα αλλά λυπάμαι δεν θα συμφωνήσω...
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
εγώ όταν πρωτοπήγα στο Παρίσι ήθελα με κάθε τρόπο να ανέβω στον Πύργο του Άιφελ... ο θείος μου με πλάγιο τρόπο προσπαθούσε να με αποτρέψει... δεν τον άκουσα και πήγα... εχουν περάσει από τότε περίπου 25 χρόνια και πάντα θα το θυμάμαι... δεν άκουσα κάποιον που ήξερε και ήθελε να με προστατεύσει και την πάτησα... ξόδεψα πολύτιμο χρόνο για κάτι που πραγματικά δεν άξιζε... από τότε έχω πάει στο Παρίσι περίπου 15 φορές... στον Πύργο του Άιφελ δεν ξαναανέβηκα ποτέ... με την πείρα που απέκτησα κατάλαβα ότι πραγματικά δεν αξίζει...
Διαφωνώ. Θα πάει κάποιος Παρίσι και δε θα ανέβει να δει τη θέα από ψηλά? Δεν ξανανέβηκες γιατί αυτό που είδες δε σου άρεσε? Ήταν ακριβό το εισιτήριο? Δεν αξίζει να το κάνεις σε σχέση με τι? Γιατί η βόλτα στα γραφικά στενά είναι must do ενώ η θέα μιας γραφικής πόλης από ψηλά δεν είναι? Καλά ειδικά για τους χομπίστες φωτογραφίας (που συνήθως τυγχάνουν να είναι και όσοι έχουν λόξα με τα ταξίδια) νομίζω ότι θα ανέβαιναν μόνο και μόνο για αυτό. Για να πείσεις κάποιον θα πρέπει να του πεις και δυο-τρία επιχειρήματα (ακόμα και αν μιλάς σε κάποιον άνω των 15χρονών). Τώρα το ότι δεν ξαναπήγες εμένα δε με πείθει! Αυτό έλειπε κάθε φορά που πάω Νέα Υόρκη να πάω και να στέκομαι κάτω από το άγαλμα της ελευθερίας.Το έκανα μια φορά φτάνει! Τώρα όταν ξαναπάς σε ένα μέρος συνήθως προσπαθείς να κάνεις πιο ψαγμένα πράγματα και όχι να επαναλάβεις τα πιο hot τουριστικά , τα όποια έχουν το μειονέκτημα της πολυκοσμίας και συνήθως του τσιμπημένου εισιτηρίου! Εγώ αυτό θα το συνιστούσα σε έναν πρωτάρη όχι γιατί είναι πρωτάρης (είναι το μόνο σημείο με το οποίο διαφωνώ με τον dmdoc) αλλά επειδή μου άρεσε. Το μόνο που θα συμβούλευα κάποιον είναι απλά να προσπαθήσει να μην πάει σε ώρες αιχμής γιατί η ταλαιπωρία της ουράς και του συνωστισμού μπορεί να σου χαλάσουν τη διάθεση.

Ας περάσουμε στη eurodisney.

Κάνε ότι θέλεις, αλλά μην μας το διαφημίζεις και για φυσιολογικό γιατί θα σκίσω τις ζαρτιέρες μου...
Το ότι θα φάει <<κάποιος τις ζαρτιέρες του>> δεν είναι επιχείρημα. Δέχομαι (με δυσκολία βέβαια) ότι είναι υπερβολή-αστείο για να το αποφύγει κάποιος αλλά πιστεύω ότι χρειάζεται να πεις κάτι παραπάνω. Ο άνθρωπος για εμένα ήταν ξεκάθαρος. ΄Όσες μέρες και να διέθετε θα πρόσθετε μια επιπλέον για να το κάνει. 5 έχει σκοπό, αυτός θα το έκανε 6, 6 έχει σκοπό αυτός θα το έκανε 7 και πάει λέγοντας. Τώρα δε θα κάτσω να συγκρίνω την Αφροδίτη της Μήλου με το τραινάκι του Μίκυ! Αλλά αν το πάρκο ως πάρκο αξίζει. Τι να κάνουμε τώρα, πήγαν και την έφτιαξαν δίπλα από το Παρίσι....να μην πάμε ποτέ επειδή το Παρίσι είναι ασυγκρίτως πιο ωραίο??? Η γνώμη μου είναι ότι για κάποιον που του αρέσουν αυτά, η eurodisney είναι μια πολύ καλή εμπειρία (επαναλαμβάνω αυτό το λέω εφόσον είναι ίδια με την Disneyland της Αμερικής ).
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Πηγα στον πύργο χωρίς να έχω αποφασίσει αν θα ανεβώ.
ειχε ουρες λες και επρόκειτο για λαικό προσκύνημα..
αρχίζει ο διαλογος να ανεβούμε.... να μην ανεβούμε....
ας το διαολο ας ανεβούμε..
λέω εδώ θα το παιξω ελληνίδα!!:rolleyes:
κολαω στο ξεκούδουνο μπροστά στην ουρά..μια ιαπωνέζα με κοιτούσε δολοφονικα ολη την ώρα..ο xenos ντρεπόταν και δεν πλησίασε ..μετα ήρθε..
πληρώσαμε την ταρίφα και ανεβήκαμε με το εκστασιασμένο πλήθος την σιδεριά..
πήραμε κατι φωτογραφίες εντάξει..αντε παμε κατω παλι και αυτο ήταν όλο...
δεν ενιωσα κάτι πως να το πώ...
ευτυχώς δεν φάγαμε πολύ χρονο ..αλλα ειλικρινά δεν αξίζει να σπαταλίσει κανείς στο παρίσι παραπάνω απο 10 λεπτα γι αυτό.
τώρα άν ερωτηθώ θα πω -μην πατε εκεί..προτιμήστε να χαζέψετε την πλατεία να πιείτε ένα καφέ ή μια μπύρα.
Δεν νομίζω οτι ειναι κακο αυτο..
Ετσι εκτίμησα τα πραματα με το ματι μου παντα ..
Τωρα οποιος θέλει να παει ας παει και να το διασκεδάσει κιόλας...
Για την disneyland ούτε την φανή δεν θα πήγαινα!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πηγα στον πύργο χωρίς να έχω αποφασίσει αν θα ανεβώ.
ειχε ουρες λες και επρόκειτο για λαικό προσκύνημα..
αρχίζει ο διαλογος να ανεβούμε.... να μην ανεβούμε....
ας το διαολο ας ανεβούμε..
λέω εδώ θα το παιξω ελληνίδα!!:rolleyes:
κολαω στο ξεκούδουνο μπροστά στην ουρά..μια ιαπωνέζα με κοιτούσε δολοφονικα ολη την ώρα..ο xenos ντρεπόταν και δεν πλησίασε ..μετα ήρθε..
πληρώσαμε την ταρίφα και ανεβήκαμε με το εκστασιασμένο πλήθος την σιδεριά..
πήραμε κατι φωτογραφίες εντάξει..αντε παμε κατω παλι και αυτο ήταν όλο...
δεν ενιωσα κάτι πως να το πώ...
ευτυχώς δεν φάγαμε πολύ χρονο ..αλλα ειλικρινά δεν αξίζει να σπαταλίσει κανείς στο παρίσι παραπάνω απο 10 λεπτα γι αυτό.
τώρα άν ερωτηθώ θα πω -μην πατε εκεί..προτιμήστε να χαζέψετε την πλατεία να πιείτε ένα καφέ ή μια μπύρα.
Δεν νομίζω οτι ειναι κακο αυτο..
Ετσι εκτίμησα τα πραματα με το ματι μου παντα ..
Τωρα οποιος θέλει να παει ας παει και να το διασκεδάσει κιόλας...
Για την disneyland ούτε την φανή δεν θα πήγαινα!!
Να σου πω??? με το ποδι τον ανεβηκες τον πυργο???? Γιατι εγω , το animal, με το ποδι!! Δυστυχως και μενα τπτ δεν μου εκανε.
ααα σορυ μου εκανε!!
-7 ευρω 2 μπουκαλακια νερο!!:haha::haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Αμαν ρε Ευάκι πως την πάλεψες!!!!!
κοιτα μπορεί να καίω τους μυες μου στο περπάτημα και τα σκαρφαλώματα αλλα οχι και έτσι.. δεν ειχε τότε το elevator??
τέλος παντων πες οτι πληρώσαμε την φωτογραφία 8 ευρά..δεν βαριέσαι..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αμαν ρε Ευάκι πως την πάλεψες!!!!!
κοιτα μπορεί να καίω τους μυες μου στο περπάτημα και τα σκαρφαλώματα αλλα οχι και έτσι.. δεν ειχε τότε το elevator??
τέλος παντων πες οτι πληρώσαμε την φωτογραφία 8 ευρά..δεν βαριέσαι..
Τι να κανουμε ειμαι η Πετρουλακη του φορουμ και δεν μασαω απο τετοια:haha::haha:
Τεσπα ειχε elevator , αλλα εκανε πολυ ωρα και ειπαμε να το τολμησουμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.165
Μηνύματα
882.645
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom