Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.396
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Επειδη ανιστοιχο τοπικ για Βουδαπεστη ειχε μεγαλη επιτυχια, θα ηθελα να ανοιξουμε ενα θεμα με το φαγητο στη Ρωμη!
Υπαρχουν ειδα σκορπιες προτασεις αλλα ειπα να τις συγκεντρωσουμε εδω!
Τι προτεινετε;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.396
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
και να δεις εψαξα...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
καλες προτασεις για φαγητο στη ΡΩΜΗ και εστιατορια to die for στην ΙΤΑΛΙΑ δεν το λες ουτε παρομοιο ουτε ιδιο
Ναι απλά αν το διαβάσεις 80% αφορά Ρώμη, οπότε θα είναι κουραστικό για αυτούς που τα έχουν γράψει ξανά να τα γράψουν πάλι...
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
καλες προτασεις για φαγητο στη ΡΩΜΗ και εστιατορια to die for στην ΙΤΑΛΙΑ δεν το λες ουτε παρομοιο ουτε ιδιο


Νεύρακια σήμερα κοπελια ; :bleh:
Τώρα που επαναφέρατε αυτο το θρεντ με τα to die for θυμήθηκα ένα tonnarelli cacio e pepe που έφαγα προσφάτως και μου ανοίξατε την όρεξη
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.396
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Παντως απ οτι διαβασα ειναι πανακριβα τα εστιατορια; Ακομα και απο Βενετια πιο ακριβα;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Παντως απ οτι διαβασα ειναι πανακριβα τα εστιατορια; Ακομα και απο Βενετια πιο ακριβα;
Βενετία δεν εχω πάει δεν ξέρω...
Ακριβά γενικά δεδν μου φάνηκαν, κυρίως πήγα σε εστιατόρια που συστηνουν εδω και με 45Ε περίπου τρώγαμε δυο άτομα με κρασί χύμα όμως.
Στα πολύ τουριστικα πχ μια πιτσαρία απέναντι απο το Πάνθεον δωσαμε 45ε για μια πίτσα, κάτι μπρουσκέτες και δυο ποτηρια κρασι, αλλά γενικά σε αυτά το περιμένεις
Πολύ ακριβά είναι εαν φας το τυπικο γευμα σαλατα-ζυμαρικο-κυριως κρεας-γλυκο (εμείς δεν μπορούσαμε να φάμε τόσο ;))
έτσι παίζει να σου βγει αναλογα με το μερος 40-50Ε/άτομο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.470
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom