Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλύτερα να σου απαντήσει ο Samion που είναι γκουρού.
:oops:
Αν θέλεις πλατείες άπειρες.Σου προτείνω παγωτό απο το della palma και να το φάτε στο Πάνθεον βραδάκι είναι υπέροχα!!!
εγώ λέω όπως πάντα Palazzo del Freddo με χειρότερη θέα αλλά με περισσότερα ευρώ να μένουν στην τσέπη. ρίξτε μαύρο στα παγωτά των 8-10Ε..στο Palazzo το μεγαλύτερο 3,5Ε, 1Ε το συνηθισμένο, 0,80 ο καφές και το νερό δωρεάν φυσικά..
Για νυχτερινή ζωη (clubs , bars ) πήγαινε στο Testaccio
η ευαγγελία είναι πλέον γκουρού του ρωμαικού nightlife..και ο jimp expert..;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Επίσης να δηλώσω ότι ΝΑΙ στο Testaccio το nightlife μοιάζει παρα πολυ με αυτο της Ελλάδας
Ενδεικτικά το Akab και το Cave και γενικότερα στη via di monte Testaccio η διασκέδαση ξεκινά μετα τη μια τα μεσάνυχτα
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
κατι ασχετο...
1.στη Βενετια πως λεγεται ενα μερος-πλατεια με πολλα πολλα μπαρακια και τραπεζακια??? στο χαρτι ιταν προς τα πανο και αριστερα... που επαιρνες και σαντουιτσακια μικρα στο χερι μαζι με το ποτο σου; λιγο μετα τη ριαλτο...
2.Το σπριτζ το πινουν απογευμα οι ιταλοι;
3. Οι τιμες στο Palazzo del Freddo που ειπε ο samion ειναι για να τα παρεις εξω ή για να καθίσεις; Παντως μονο στην Ιταλια εχω φαει παγωτο με γευση φρουτο και οντως νομιζες οτι τρως το φρουτο...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ενδεικτικά το Akab και το Cave
τα mojitos στο Charro σε εκαναν να τα βλεπεις διπλα. παλι καλα που δεν ειδες 3-4 clubs...
Cave ειναι μία από τις "σαλες" του Akab...οι άλλες είναι :sala Cave, sala Giardino , sala Superiore..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
κατι ασχετο...
1.στη Βενετια πως λεγεται ενα μερος-πλατεια με πολλα πολλα μπαρακια και τραπεζακια??? στο χαρτι ιταν προς τα πανο και αριστερα... που επαιρνες και σαντουιτσακια μικρα στο χερι μαζι με το ποτο σου; λιγο μετα τη ριαλτο...
2.Το σπριτζ το πινουν απογευμα οι ιταλοι;
3. Οι τιμες στο Palazzo del Freddo που ειπε ο samion ειναι για να τα παρεις εξω ή για να καθίσεις; Παντως μονο στην Ιταλια εχω φαει παγωτο με γευση φρουτο και οντως νομιζες οτι τρως το φρουτο...
Trastevere

τα mojitos στο Charro σε εκαναν να τα βλεπεις διπλα. παλι καλα που δεν ειδες 3-4 clubs...
Cave ειναι μία από τις "σαλες" του Akab...οι άλλες είναι :sala Cave, sala Giardino , sala Superiore..
Αχ Θεέ μου !! Α ναι Charro το λέγανε το κλαμπ που πήγαμε
Αλλα το cave υπάρχει
Beneath AKAB !!
Night life in Rome; pubs, discos, nightclubs - CiaoRome.com
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αντε και με τρομαξατε! διαβαζα το γευμα 40αρια το ατομο και σκιαχτηκα...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Palazzo del Freddo

Οποιος παει ρωμη και δεν παει να φαει απο εκει παγωτο δεν μπορει να καταλαβει τι χανει.

Ή καλυτερα ας τα εξηγησω εγω!!

Χανει σε ευρω,σε σχεση με τα αλλα μαγαζια που πουλανε παγωτο.
Και φυσικα χανει και σε γευση.

Το παγωτο των 3,5 σε αλλα μαγαζια σιγουρα θελεις τα διπλασια.Αλλα η γευση αλλο πραγμα.
Απο φρουτα μεχρι την παραδοσιακη βανιλια.

Ενα επισης θετικο ειναι η σπιτικη σαντιγυ που βαζουνε πανω απο το παγωτο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
η διασκέδαση ξεκινά μετα τη μια τα
τι ωρα ανοιγουν τα μπαρακια ; Για να παμε οσο γινεται νωριτερα, εστω κι αν δεν εχει πολυ κοσμο (ισως να ειναι και καλυτερα ετσι...)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.301
Μηνύματα
887.222
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom