Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κυρίως έχει κάθε 15' ενώ το Leonardo κάθε 30'

H ακρίβεια του Leonardo είναι παροιμιώδης,κάτι το οποίο δεν ισχύει απόλυτα για το FR1.Τα δρομολόγια είναι κάθε 15-30 λεπτά και με πιθανές ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής.Μου συνέβει,πρόσφατα, και σιχτίριζα που δεν είχα δώσει τα 6? παραπάνω...
με τόσα δρομολόγια ημερησίως ίσως να τύχεις σε κάποια καθυστερηση.δεν είναι πάντως χαρακτηριστικό της γραμμής με τίποτε και νομίζω άφοβα μπορεί να το πάρει κάποιος.
Υ.Γ. οι ρωμαιόφιλοι που κατέχουν σε βάθος το θέμα δεν πληρώνουν 8 αλλά 3,30 μάξιμουμ στο FR1. για ψάξτο καλύτερα..;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Hat-trick κάνετε;;;
Όση αναζήτηση κ αν έκανα,βρίσκω μπροστά μου ένα μεγαλοπρεπές οχτάρι
:haha::haha::haha:
είπα max 3.30 γιατί η κανονική τιμή των ρωμαιόφιλων είναι 2 Ε.
αν μιλάς ιταλικά ίσως να βρεις πώς. δεν λέγονται αυτά τα "τιπ" στο χωρο αυτό.
αλλιώς την επόμενη φορά που θα πας Ρώμη θα στο πω με πμ. ;)
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
:haha::haha::haha:
είπα max 3.30 γιατί η κανονική τιμή των ρωμαιόφιλων είναι 2 Ε.
αν μιλάς ιταλικά ίσως να βρεις πώς. δεν λέγονται αυτά τα "τιπ" στο χωρο αυτό.
αλλιώς την επόμενη φορά που θα πας Ρώμη θα στο πω με πμ. ;)
Άστα αυτά με τις γλώσσες κλπ κλπ.Η αλήθεια είναι ότι έχεις ειδική "καισαρική" τιμή για σένα και τους αυλικούς σου (ave ceasar!!!):bleh:
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
με τόσα δρομολόγια ημερησίως ίσως να τύχεις σε κάποια καθυστερηση.δεν είναι πάντως χαρακτηριστικό της γραμμής με τίποτε και νομίζω άφοβα μπορεί να το πάρει κάποιος.
Υ.Γ. οι ρωμαιόφιλοι που κατέχουν σε βάθος το θέμα δεν πληρώνουν 8 αλλά 3,30 μάξιμουμ στο FR1. για ψάξτο καλύτερα..;)
το ειχα για 2.90 αλλαξε η τιμη?το εχεις κανει?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το ειχα για 2.90 αλλαξε η τιμη?το εχεις κανει?
δεν ξέρω για ποιο λες. εγώ λέω για το regionale FR1 από αεροδρόμιο για πόλη. η λύση είναι λίγο πολύπλοκη και δεν συνιστάται σε όποιον πάει στην πόλη για πρωτη φορά και για λίγο. εκτός της "τεθλασμένης" γραμμής το εισιτήριο έχει 8 Ε.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
δεν ξέρω για ποιο λες. εγώ λέω για το regionale FR1 από αεροδρόμιο για πόλη. η λύση είναι λίγο πολύπλοκη και δεν συνιστάται σε όποιον πάει στην πόλη για πρωτη φορά και για λίγο. εκτός της "τεθλασμένης" γραμμής το εισιτήριο έχει 8 Ε.
Samion υποκλίνομαι στις γνώσεις σου για τα περί Ρώμης.
Και χαίρομαι που εδώ επιβεβαιώνεις, έστω και έμμεσα, στα όσα προανέφερα.
 

Biko

Member
Μηνύματα
25
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Για να δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η καλύτερη επιλογή για την περίοδο αυτή είναι τα χωριά της Τοσκάνης. Εκπληκτική εμπειρία, τη γεύτηκα πριν 2 καλοκαίρια. Μείνετε όμως σε χωριά, είναι απείρως πιο οικονομικά και πιο γραφικά. Οι εικόνες αλλά και οι γεύσεις από τις τοπικές τρατορίες θα σας αποζημιώσουν. Διαλέξτε όμως, ανατολική ή δυτική Τοσκάνη, γιατί ο χρόνος σας δεν επαρκεί για όλα. Καλή στράτα!
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Για λίμνες, εάν κινηθείτε στην Κόμο θα πρότεινα Bellagio. Εμείς βέβαια μέναμε Κόμο αλλά το Bellagio σε ομορφιά δεν συγκρίνεται.
πολυ ωραια τετοια να ακουω. ημουν σε δίλημμα como ή bellagio και επελεξα το δευτερο. ελπιζω μονο να ειναι καλος ο καιρος τον σεπεμβρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.487
Μέλη
38.923
Νεότερο μέλος
CHRISTIETS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom