Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Διάλεξε ενα κεντρικό ξενοδοχείο ώστε να μπορείς να κινεισαι με τα πόδια ..... Όλα μετρια είναι..... Καλό καιρό να σου κάνει και όλα τα αλλα είναι περιττά !!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.155
Διάλεξε ενα κεντρικό ξενοδοχείο ώστε να μπορείς να κινεισαι με τα πόδια ..... Όλα μετρια είναι..... Καλό καιρό να σου κάνει και όλα τα αλλα είναι περιττά !!!!
Δεν θα συμφωνήσω ότι όλα τα ξενοδοχεία είναι μέτρια. Υπάρχουν κακά και μέτρια και καλύτερα. Σε συνάρτηση με το τι θέλει κανείς και τι προτίθεται να πληρώσει.
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα θέλω να σας κάνω 2 ερωτήσεις,στις 29 του μηνός θα είμαι Ρώμη και ελεγα να πάω Βατικανό αλλά είναι Πέτρου και Παύλου λογικά θα είναι κλειστό το Βατικανό και ο Άγιος Πέτρος ανοιχτός έτσι δεν είναι?και η άλλη είναι φτάνω το απόγευμα στις 4 Ρώμη θα προλάβω να πάω Βατικανό θα είναι ανοιχτά?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλημέρα θέλω να σας κάνω 2 ερωτήσεις,στις 29 του μηνός θα είμαι Ρώμη και ελεγα να πάω Βατικανό αλλά είναι Πέτρου και Παύλου λογικά θα είναι κλειστό το Βατικανό και ο Άγιος Πέτρος ανοιχτός έτσι δεν είναι?και η άλλη είναι φτάνω το απόγευμα στις 4 Ρώμη θα προλάβω να πάω Βατικανό θα είναι ανοιχτά?
"The Museums are closed on Sundays, with the exception of the last Sunday of the month unless it coincides with Easter Sunday, the 29th of June (St. Peter and Paul), 25th and 26th of December (Christmas and St. Stephen)."

από το επίσημο site άρα ναι είναι κλειστό εκεινη την ημέρα, ο Άγιος Πέτρος γενικά είναι πάντα ανοικτός όπως όλοι οι ναοι μόνο δεν ξέρω αν έχει κάποια λειτουργία εκείνη την ημέρα και γίνεται χαμός
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
coco_ said:
, ο Άγιος Πέτρος γενικά είναι πάντα ανοικτός όπως όλοι οι ναοι μόνο δεν ξέρω αν έχει κάποια λειτουργία εκείνη την ημέρα και γίνεται χαμός
οχι μονο θα εχει στις 09.30 αλλα την τελει, οπως καθε χρονο, ο Παπας Βενεδικτος 16ος...και φυσικα θα γινεται χαμος. για να εχετε καποια ελπιδα να πλησιασετε, 2 ωρες πριν.
θα συνιστουσα αντιθετα την κυριακη 1/7 να πατε στην πλατεια San Pietro, τελευταια ευκαιρια να δειτε τον Παπα στην προσευχη πριν την θερινη μετακομιση του, στο Castel Gandolfo.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.287
Likes
1.352
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.287
Likes
1.352
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
κανεις? σχολια για την περιοχη? τι ωρα σταματουν τα ΜΜΜ?
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Νομίζω οτι το δεύτερο είναι λίγο πιο κεντρικό απο το πρώτο.Αλλά καλύτερα να σου απαντήσει ο Samion που είναι γκουρού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.130
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom