Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
201
Likes
195
Η Aegean πάντως εξακολουθεί να έχει στο πρόγραμμα και να πουλάει τις πτήσεις για Μάλτα αρχές Ιουλίου.
Ναι το βλέπω. Εν τω μεταξύ εμείς έχουμε ανοιχτά σύνορα με Μάλτα. Πόσοι τουρίστες θα έρθουν από Μάλτα για να γίνουν όλες αυτές οι πτήσεις;
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι το βλέπω. Εν τω μεταξύ εμείς έχουμε ανοιχτά σύνορα με Μάλτα. Πόσοι τουρίστες θα έρθουν από Μάλτα για να γίνουν όλες αυτές οι πτήσεις;
Ελα ντε! Γιατί, θα γεμίσουν τρεις πτήσεις την εβδομάδα από Αθήνα;

Εδω πουλαει πτησεις για Μαδροτη. Μην το ψαχνεις.
Αυτό μου τη δίνει. Η Ryanair μου ακύρωσε την πτήση επιστροφης για 30 Ιουλίου ήδη εδώ και δύο εβδομάδες. Μαζεύονται τα vouchers.
 

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
μια ερωτηση: Εμεις,ενταξει δεχομαστε Γερμανους απο 15 και μετα.Αυτοι?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Γνωριζει κανεις ποτε το "παιχνιδακι" με το ποιος δεχετε ποιον θα οριστικοποιηθει??οχι τιποτα αλλο να ξερω να ακυρωσω την διαμονη στη Μαλτα και να αρχισω να κλαιω μονη μου... :cry:
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
μια ερωτηση: Εμεις,ενταξει δεχομαστε Γερμανους απο 15 και μετα.Αυτοι?
Αυτοί δεν έχουν αποφασίσει ακόμα. Αύριο μάλλον. Αρχικά υπήρχε αισιοδοξία ότι θα ανοίξουν προς όλη την Ευρώπη στις 15 Ιουνίου, τελευταία άρχισαν οι ενστάσεις από πολιτικούς των κρατιδίων, ειδικά από Βαυαρία που επλήγη χειρότερα από τον ιό. Ο τουριστικός κλάδος πάντως πιέζει πολύ για άνοιγμα, έχουν πάθει μεγάλο στραπάτσο.
Έχουν ανοίξει πάντως για Λουξεμβούργο και στις 15 ανοίγουν για Αυστρία, Ελβετία, Γαλλία.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Πήρα τηλ την πρεσβεία της Κροατίας. Τα σύνορα για Ελληνες είναι ανοιχτά με την προϋπόθεση να τους δείξεις αποδεικτικα χαρτιά με το ξενοδοχείο που θα μενει και τη διάρκεια διαμονής. Επίσης τηλεφώνησα και στην πρεσβεία της Μάλτας και μου είπαν αυτό που ήδη ξέρουμε. Η Ελλάδα δεν είναι μέσα στις χώρες προς το παρόν αλλά περιμένουμε...
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Πήρα τηλ την πρεσβεία της Κροατίας. Τα σύνορα για Ελληνες είναι ανοιχτά με την προϋπόθεση να τους δείξεις αποδεικτικα χαρτιά με το ξενοδοχείο που θα μενει και τη διάρκεια διαμονής. Επίσης τηλεφώνησα και στην πρεσβεία της Μάλτας και μου είπαν αυτό που ήδη ξέρουμε. Η Ελλάδα δεν είναι μέσα στις χώρες προς το παρόν αλλά περιμένουμε...
η μαλτα απ οτι ειχα δει πολυ καιρο πριν ειχε καραντινα μεχρι 30 ιουνιου,για ολες τις χωρες και για ολους τους προορισμους,απο 1 ιουλιου ομως αλλαζουν τα πραγματα,και καλου,κακου εκλεισα αυγουστο στην μαλτα,δεν νομιζω να εχουμε προβλημα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Πήρα τηλ την πρεσβεία της Κροατίας. Τα σύνορα για Ελληνες είναι ανοιχτά με την προϋπόθεση να τους δείξεις αποδεικτικα χαρτιά με το ξενοδοχείο που θα μενει και τη διάρκεια διαμονής.
Τοτε δεν εχουμε παρα να κλεισουμε με Croatia και low cost εμεις και οι τουριστες τις διακοπες μας και, αν ακυρωθουν οι πτησεις, θα παρουμε τα λεφτα μας. Το ιδιο και για Βαλτικες.
Η Αιγαιου ειναι απασχολημενη με τα εισιτηρια για Μαδριτη τον Ιουνη που αν ακυρωθουν, θα κερναει voucher.
Δεν ειμαστε καλα.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
η μαλτα απ οτι ειχα δει πολυ καιρο πριν ειχε καραντινα μεχρι 30 ιουνιου,για ολες τις χωρες και για ολους τους προορισμους,απο 1 ιουλιου ομως αλλαζουν τα πραγματα,και καλου,κακου εκλεισα αυγουστο στην μαλτα,δεν νομιζω να εχουμε προβλημα...
Κι εγώ πιστεύω ότι στην πορεία θα ανοίξουν και για μας. Για να δούμε...
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Η συμπεριφορα μερικων κρατων ειναι διπλωματικα απαραδεκτη το λιγοτερο.

Η Δανια πως την εχει δει, κλειστα συνορα σε ολους εκτος απο 2-3 χωρες μεχρι το καλοκαιρι ; Εχουν αισθηση τι ειναι η ζωνη Σενγκεν και πως τα μετρα που ειχαν παρει ηταν υποτιθεται προσωρινα λογω εκτακτης αναγκης ;

Κανει κανεις σκεψεις μετα απο ενα σημειο οτι βρισκουν ευκαιρια ευρωσκεπτικιστικα κρατη (η Δανια ειναι σ αυτα) που εξ αρχης δεν ηταν μεγαλοι φαν της ελευθεριας μετακινησεων εντος Σενγκεν να βαζουνε περιορισμους και ελεγχους....

Επισης πολυ κακως η ΕΕ αφησε τα κρατη να ανοιξουν τα συνορα με διμερεις συμφωνιες, και καταληγουμε με γελοιοτητες οπως το μονοπλευρο ανοιγμα Ελλαδας-Μαλτας και διπλωματικες φασαριες οπως με την Ιταλια που νιωθει (και εχει δικιο) οτι την αντιμετωπιζουνε σαν λεπρη οι υπολοιπες χωρες της ΕΕ αυτη τη στιγμη. Επρεπε να μπει ημερομηνια που αποκαθισταται η λειτουργια της Σενγκεν.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom