Τι μας “χαλάει” στους συνταξιδιώτες μας?

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Κι εμένα! Αλλά θα σας συναντάω κατά τις 10 στην πρώτη στάση για καφέ, ΟΚ; :lol:
 

leprechaun

Member
Μηνύματα
25
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία, Μπαλί
Με κάνει έξαλλη το να σε σέρνουν σε ατελείωτες ώρες για ψώνια κ δώρα (δε λέω, κ γω ψωνίζω αλλά σε λογικά πλαίσια) κ στο τέλος να μην παίρνουν σχεδόν τίποτα γιατί το ένα τους ξινίζει,το άλλο τους βρωμάει,τους φαίνονται όλα ακριβά κ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ,να λένε συνεχώς απαξιωτικά:''τέτοιο βρίσκεις κ στην Ελλάδα'',''στο μοναστηράκι αυτά με 3 ευρώ τα έχουν, ..ΤΟΤΕ ΠΑΡΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΜΗ ΜΟΥ ΠΡΗΖΕΙΣ ΤΑ ΣΥΚΩΤΙΑ!!κ μετά γκρινιάζουν την υπόλοιπη μέρα ότι δεν πήραν τίποτα κ πρέπει την επόμενη ''να ξαναρίξουν μια ματιά''..όπου πάλι δεν αγοράζουν τίποτα...:xmas_twisted: Χριστέ μου,τα πάθη σου!!
Επίσης να μη γνωρίζουν ούτε λίγα στοιχειώδη αγγλικά (εντάξει το δέχομαι,δεν έχω την απαίτηση να τα μιλάνε όλοι) ή καμία άλλη γλώσσα κ να πρέπει να τους κάνεις μονίμως τον μεταφραστή κ ως εκ τούτου να μη μπορούν να κάνουν ρούπι χωρίς εσένα (αλλά ΕΣΥ να τους ακολουθείς)κ να τους μεταφράζεις όλες τις ιδιοτροπίες τους κ τα παράπονά τους στους σερβιτόρους,στους ταξιτζήδες,στους αεροσυνοδούς,στους ρεσεψιονίστ...!!!στις οποίες εννοείται δεν συμφωνείς αλλά το κάνεις μπας κ γλιτώσεις τη μουρμούρα..επίσης τη τσιγκουνιά κ τα ατελείωτα παζάρια με υπαλλήλους μέχρι κ στο ανταλλακτήριο του αεροδρομίου επειδή δεν συμφωνούσε με την ισοτιμία κ της έβγαιναν λιγότερα τα λεφτά κ συ να μη ξέρεις που να κρυφτείς από το ρεζιλίκι..ΩΙΜΕΕΕΕ!:xmas_eek:
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Εμένα αυτό που μου χαλάει απίστευτα την διάθεση είναι τα άτομα που το παίζουν "αρχηγοί" και ξερόλες. Εκείνοι δηλαδή που πρίν καν γίνει το ταξίδι, έχουν κανονίσει τα πάντα χωρίς καν να υπολογίζουν την παρέα τους και που απλά μιά μέρα σου ανακοινώνουν : "θα κάνουμε αυτό κι αυτό γιατί είναι η καλύτερη λύση. Συμφωνείς? Έψαχνα μία εβδομάδα για να καταλήξω σε αυτό το πρόγραμμα. Εγώ θα κάνω αυτό κι όποιος θέλει ακολουθεί. Δεν έφαγα τα μάτια μου για να μου το αλλάξετε τώρα εσείς. Άν δεν σας αρέσει, ας φτιάξει ο καθένας το δικό του όπως έκανα κι εγώ". Εκείνοι που καθ'ολη την διάρκεια του ταξιδιού κάνουν πως ξέρουν τα πάντα για το μέρος και θεωρούν πως είσαι υποχρεωμένος να τους ακολουθήσεις με κλειστά μάτια γιατί πολύ απλά εσυ είσαι άσχετος για τα δικά τους δεδομένα και που φυσικά κρεμάνε μούτρα ή αρχίζουν την ανελέητη γκρίνια όταν κάτι χαλάσει απο το τέλειο πρόγραμμα τους ή αν κάποιος ζητήσει κάτι που δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτό.
Δηλαδή έλεος! Καλύτερα κάθισε στο σπίτάκι σου!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εμένα αυτό που μου χαλάει απίστευτα την διάθεση είναι τα άτομα που το παίζουν "αρχηγοί" και ξερόλες. Εκείνοι δηλαδή που πρίν καν γίνει το ταξίδι, έχουν κανονίσει τα πάντα χωρίς καν να υπολογίζουν την παρέα τους και που απλά μιά μέρα σου ανακοινώνουν : "θα κάνουμε αυτό κι αυτό γιατί είναι η καλύτερη λύση. Συμφωνείς? Έψαχνα μία εβδομάδα για να καταλήξω σε αυτό το πρόγραμμα. Εγώ θα κάνω αυτό κι όποιος θέλει ακολουθεί. Δεν έφαγα τα μάτια μου για να μου το αλλάξετε τώρα εσείς. Άν δεν σας αρέσει, ας φτιάξει ο καθένας το δικό του όπως έκανα κι εγώ". Εκείνοι που καθ'ολη την διάρκεια του ταξιδιού κάνουν πως ξέρουν τα πάντα για το μέρος και θεωρούν πως είσαι υποχρεωμένος να τους ακολουθήσεις με κλειστά μάτια γιατί πολύ απλά εσυ είσαι άσχετος για τα δικά τους δεδομένα και που φυσικά κρεμάνε μούτρα ή αρχίζουν την ανελέητη γκρίνια όταν κάτι χαλάσει απο το τέλειο πρόγραμμα τους ή αν κάποιος ζητήσει κάτι που δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτό.
Δηλαδή έλεος! Καλύτερα κάθισε στο σπίτάκι σου!
Αρα μαζι ταξιδι δεν υπαρχει περιπτωση να παμε... καλυτερα καθισε στο σπιτακι σου!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αρα μαζι ταξιδι δεν υπαρχει περιπτωση να παμε... καλυτερα καθισε στο σπιτακι σου!
Ή, φτιάξε το δικό σου πρόγραμμα, κάν'το μόνη σου και μη μας φορτώνεσαι. Ε; :xmas_cheesygrin:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ή, φτιάξε το δικό σου πρόγραμμα, κάν'το μόνη σου και μη μας φορτώνεσαι. Ε; :xmas_cheesygrin:
Αγενη σε βρισκω. Δεν το περιμενα ποτε απο εναν αρειανο:xmas_mrgreen:
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
΄Ετσι , έτσι... σε αυτό το θέμα, θα βγούν σιγά σιγά τα κουσούρια μας... :xmas_cheesygrin: Δεν έχω λόγο να καθίσω στο σπίτι μου tripakia καθώς μπορώ να λειτουργώ ομαδικά και ποτέ δεν είχα την καψούρα ή την ανάγκη να το παίζω αρχηγός και ξερόλα. Όσοι όμως την έχουν, καλύτερα να το κάνουν στο σπίτι τους γιατί γίνονται αρκετά δυσάρεστοι στον έξω κόσμο...:xmas_wink:
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
΄Ετσι , έτσι... σε αυτό το θέμα, θα βγούν σιγά σιγά τα κουσούρια μας... :xmas_cheesygrin: Δ:
Δεν έχεις κι άδικο! Μήπως τελικά φταίμε εμείς και όχι οι άλλοι?:xmas_mrgreen:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
΄Ετσι , έτσι... σε αυτό το θέμα, θα βγούν σιγά σιγά τα κουσούρια μας... :xmas_cheesygrin: Δεν έχω λόγο να καθίσω στο σπίτι μου tripakia καθώς μπορώ να λειτουργώ ομαδικά και ποτέ δεν είχα την καψούρα ή την ανάγκη να το παίζω αρχηγός και ξερόλα. Όσοι όμως την έχουν, καλύτερα να το κάνουν στο σπίτι τους γιατί γίνονται αρκετά δυσάρεστοι στον έξω κόσμο...:xmas_wink:
Σοβαρά τώρα, αν από πριν το ταξίδι έχεις διαγνώσει τέτοιες συμπεριφορές που σ' ενοχλούν, γιατί βρε κορίτσι μου να πας μ' αυτά τα άτομα; Δεν είναι καλύτερα να πας μόνη σου ή με άλλη παρέα που δε θα σ' ενοχλεί;
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Δεν έχεις κι άδικο! Μήπως τελικά φταίμε εμείς και όχι οι άλλοι?:xmas_mrgreen:
Ο καθένας με τις παραξενιές του nenena και δυστυχώς στα ταξίδια βγαίνουν όλες. Δεν έχεις ακούσει που λένε πως τα μισά ζευγάρια που γυρνούν απο ταξίδι, χωρίζουν και πως φιλίες σβήνουν άδοξα? Μήπως να τα κόψουμε τελικά? :xmas_mrgreen:
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Σοβαρά τώρα, αν από πριν το ταξίδι έχεις διαγνώσει τέτοιες συμπεριφορές που σ' ενοχλούν, γιατί βρε κορίτσι μου να πας μ' αυτά τα άτομα; Δεν είναι καλύτερα να πας μόνη σου ή με άλλη παρέα που δε θα σ' ενοχλεί;
γιατί αν είναι φίλοι σου απο πάντα, κάνεις τα στραβά μάτια βρε babaduma... ξέρεις πως είναι αυτά. Γιατί πας ένα ταξίδι να καθαρίσει το μυαλό και δεν έχεις όρεξη να βλέπεις την γκρίνια, την μιζέρια και τα μούτρα του άλλου οπότε κάνεις λίγο τον βλάκα μόνο και μόνο για να μην γίνει το ταξίδι σου πεδίο μάχης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom