Ryanair ακυρωση πτησεων με ryanair

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εαν ακυρωθει μια πτηση ποσες μερες πριν σε ειδοποιουν?Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει και 2-3 μερες πριν πεταξει?
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Φαντάσου ότι εμένα ούτε καν μου έχουν απαντήσει ακόμα...Σε πόσο διάστημα σου απάντησαν και σε ποιο φαξ το έστειλες; Στη Merlin είχαν απαντήσει σε 3-4 μέρες μέσω εμαιλ, εγώ το έστειλα τουλάχιστον 10 μέρες πριν.
Θα "κράσαρε" το σύστημα τους με τόσους που ζητάμε αποζημίωση!! Έστειλα και δεύτερη φορά ζητώντας ολόκληρο το ποσό και ακόμη να μου απαντήσουν. Έχουν περάσει εφτά μέρες...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ενημερώνω ότι κι εμένα μου απάντησαν πως στέλνουν επιταγή. Δε μου είπαν ποσό ή πόσο γρήγορα θα έρθει, θα σας κάνω update όταν έχω νέα. Τι έπαθε η ryanair, αρρώστησε; Μέχρι και φόρμα στο site της έβαλε για αίτηση αποζημίωσης από ακυρώσεις πτήσεων. Μήπως τους έτριξε τα δόντια η ΕΕ;
 

jackson_1919

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Έφτασε και η δική μου επιταγή με απλό ταχυδρομείο. Η αποζημίωση για 3 άτομα αφορά μόνο την αναχώρηση, αν και τους είχα ζητήσει και για την επιστροφή. Θα τους στείλω πάλι fax για την επιστροφή. Την επιταγή την εξαργυρώνουμε σε οποιαδήποτε τράπεζα?

Η επιταγή
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
πείρατε που πείρατε αρκετά καλά φράγκα, τι την θέλετε την επιστροφή;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
i know, απλά είμαι εργαστήριο, και το all greek to me, το γράφει λάθος ;/
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Έφτασε και η δική μου επιταγή με απλό ταχυδρομείο. Η αποζημίωση για 3 άτομα αφορά μόνο την αναχώρηση, αν και τους είχα ζητήσει και για την επιστροφή. Θα τους στείλω πάλι fax για την επιστροφή. Την επιταγή την εξαργυρώνουμε σε οποιαδήποτε τράπεζα?

Η επιταγή
Με ΑΠΛΟ ταχυδρομείο; Τρομερή ασφάλεια.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σιγά μην πλήρωναν συστημένο :D. Αν ανακαλύψουν ότι το ταχυδρομικό περιστέρι τους κοστίζει φτηνότερα, τη βάψατε...
χαχχαχα το πιστεύεις ότι αυτό σκεφτόμουν;; Πρέπει να ήρθε και η δική μου σήμερα, με ενημέρωσαν από το σπίτι ότι ήρθε ένα περίεργο γράμμα από εξωτερικό :p Θα σας ενημερώσω
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν υπάρχει κανένας λόγος η επιταγή να σταλεί με συστημένη επιστολή από τη στιγμή που είναι ονομαστική και δίγραμμη (πληρώνεται, δηλαδή, μόνον σ' αυτόν υπέρ του οποίου έχει εκδοθεί).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom