Ryanair ακυρωση πτησεων με ryanair

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν υπάρχει κανένας λόγος η επιταγή να σταλεί με συστημένη επιστολή από τη στιγμή που είναι ονομαστική και δίγραμμη (πληρώνεται, δηλαδή, μόνον σ' αυτόν υπέρ του οποίου έχει εκδοθεί).
Α ευχαριστώ, δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοιες. Νόμιζα ότι όλες μπορούν να οπισθογραφούν
 

iolh

Member
Μηνύματα
35
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος ΗΠΑ
Κι εμεις που νομιζαμε οτι δεν παιζει να παρουμε λεφτα απο την ryanair οποτε δεν ζητησαμε αποζημιωση και αλλαξαμε την ημερομηνια...μου κανει εντυπωση παντως που σας εστειλε ολο το ποσο κανονικα δε το περιμενα απο τη ryanair.αντε σε καλη μερια! :)
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Με εχετε φοβίσει λιγακι ρε παιδια. Πεταω για Βουδαπέστη στης 25/5 . Αληθεια ποτε σας ενημερωσαν για τις ακυρώσεις των πτησεων;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.309
Likes
1.413
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
τωρα λογικα δεν υπαρχει προβλημα, τα βρηκε το αεροβρομιο με τη ryanair
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Με εχετε φοβίσει λιγακι ρε παιδια. Πεταω για Βουδαπέστη στης 25/5 . Αληθεια ποτε σας ενημερωσαν για τις ακυρώσεις των πτησεων;
Εχει λυθεί το πρόβλημα με το αεροδρομιο της Βουδαπέστης οι πτήσεις εκτελούνται κανονικά!
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σας ενημερώνω ότι η ryanair έστειλε επιταγή για όλο το ποσό.
 

alexandros1

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Paris?
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Κι εμεις που νομιζαμε οτι δεν παιζει να παρουμε λεφτα απο την ryanair οποτε δεν ζητησαμε αποζημιωση και αλλαξαμε την ημερομηνια...μου κανει εντυπωση παντως που σας εστειλε ολο το ποσο κανονικα δε το περιμενα απο τη ryanair.αντε σε καλη μερια! :)
Κι εγω αλλαξα τα εισιτηρια αλλα αυτο δε σημαινει οτι εχεις χασει το δικαιωμα σε αποζημιωση. Κηνυγησε το.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Παιδιά ήρθε και η δική μας επιταγή. 500ευρω όπως είχαν πει οτι θα στείλουν. Όμως τους είχα απαντήσει οτι εφόσον δε συμβιβαστήκαμε σε αυτό το ποσό, οφείλουν ακόμα 500. Δεν απαντήσαν αν και πέρασε πολύς καιρός. Θα το ξαναστείλω σήμερα κιόλας.
Ειλικρινά, δεν είμαστε άπληστοι, αλλά πραγματικά είχαμε καταφέρει με πολύ δυσκολία να πάρουμε άδεια από τη δουλειά για το ταξίδι αυτό και η ακύρωση μας άλλαξε όλα τα σχέδια.
Γι'αυτούς που λένε "δε σας φτάνουν τα 500, θέλετε κι άλλα;" Απαντώ "όχι, δε μας φτάνουν τίποτε λιγότερο από αυτό που ορίζεται από τον κανονισμό". Επειδή έχουμε μάθει να ζούμε σε μια χώρα που δεν μπορείς να βασιστείς σε τίποτα, δεν υπάρχει η λέξη "αποζημίωση", ακόμα και ένα μικροατύχημα με το αμάξι να έχεις, κάνεις τάμα για να πάρεις τα λεφτά σου και όποτε τα πάρεις, και πάλι θα προσπαθήσουν να σου κόψουν χρήματα, και ξέρουμε όλοι πολλά τέτοια παραδείγματα, όχι επειδή συμβαίνουν όλα αυτά να θεωρούμε δεδομένες τέτοιες περιπτώσεις και να λέμε "δε βαριέσαι.." Επειδή λοιπόν εγώ δεν επικροτώ τη δεδομένη αυτή κατάσταση, και κατά τη γνώμη μου οφείλουμε όλοι να προσπαθήσουμε να την αλλάξουμε, επειδή από κει ακριβώς ξεκινούν πολλά "κακά" της κοινωνίας που ζούμε, αρνούμαι να συμβιβαστώ και να ασπαστώ "Δεβαριεστισμό", διεκδικώ τα νόμιμα. Αυτά είχα να πω και είναι πάντα κατά την προσωπική μου άποψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.672
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom