ταξίδια με λίγα χρήματα!!

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Μήπως θα ήταν πιο χρήσιμο ο Άγιος Βασίλης που λέτε, να κατέβει κατά κρήτη μεριά? Τί να λέμε και' μεις εδώ κάτω που για να ταξιδέψουμε με τις low cost εταιρείες πρέπει να είναι άνοιξη ή καλοκαίρι? Προ καιρού πλήρωσα το Αθήνα-Λονδίνο με επιστροφή περίπου 100 ευρώ με easyjet και το Ηράκλειο-Αθήνα με επιστροφή 80....και ήταν και προσφορά της aegean. Οπότε για'μας "ταξίδι με λίγα χρήματα" είναι ακόμα πιο δύσκολο...
Πες τα.. ας το καλο πιααα!!! Ενα χειμερινο ταξιδι της προκοπης δεν μπορουμε να κανουμε.. Ασε που στην τηλεοραση στα τοπικα καναλια ελεγε οτι η ryanair για κρατησεις μεχρι την προηγουμενη Πεμπτη ειχε εισητηρια απο 8 ευρω για πτησεις μεσα στον Ιανουαριο και μπηκα να το ψαξω.. κι οχι απλα δεν βρηκα αυτες τις τιμες αλλα δεν ειχε ουτε καν πτησεις!!!! και ψαρωσα κι εγω.. Κι εγω ετοιμαζω ενα ταξιδι για Μαρακες και τα αεροπορικα απο Αθηνα με την easy (Αθηνα-Μιλανο-Μαρακες και πισω) ειναι περιπου στα 140 ευρω και μονο για το Ηρακλειο-Αθηνα πρεπει να δωσουμε 90 ευρω.. :(

Υ.Γ. Χρονια πολλααααααααα!!!! :xmas_biggrin:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το να γλιτώσεις 50-100€ απ' το αεροπορικό δε λέει κάτι (που στην τελική δεν τα γλιτώνεις γιατί η Easyjet δεν πουλάει παρά μόνο point-to-point). Τα ταξίδια έχουν κι άλλα έξοδα.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το να γλιτώσεις 50-100€ απ' το αεροπορικό δε λέει κάτι (που στην τελική δεν τα γλιτώνεις γιατί η Easyjet δεν πουλάει παρά μόνο point-to-point). Τα ταξίδια έχουν κι άλλα έξοδα.
Έχεις απόλυτο δίκιο όμως όταν μιλάμε για ταξίδια με λίγα χρήματα, ακόμα και τα 100 ευρώ είναι ένα ποσό, έτσι δεν είναι?(και αν πετύχεις προσφορά της aegean) Και δεν είναι μόνο το επιπλέον αεροπλάνο, είναι και όλες αυτές οι επιπλέον ώρες που περιμένεις στο αεροδρόμιο μέχρι την επόμενη πτήση σου, πράγμα που συνεπάγεται με επιπλέον έξοδα. Και αν για παράδειγμα, δεν μένεις στο Ηράκλειο, όπως πχ εγώ, βάλε και τα έξοδα της μεταφοράς μέχρι εκεί...Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λέει η Αγγελική, γιατί όσο και αν σας φαίνεται παράξενο, γι'αυτούς που προσπαθούν να κάνουν οικονομικά ταξίδια από Κρήτη είναι λίγο πιο δύσκολο. Και το χειμώνα ακόμα περισσότερο...:xmas_sad:
Χρόνια πολλά σε όλους!
 

bogiasnikos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ρε παιδιά εκεί που θέλω να πάω και δεν μπόρεσα να πάω μέχρι τώρα είναι η Ρωσία είναι από τα ταξίδια που θέλω πολύ να κάνω ιδικά Μόσχα Αγία Πετρούπολη φαντάζομαι θα έχετε πάει πολύ από εδώ . Ας μου πει κάποιος πόσο κοστίζει ένα τέτοιο ταξίδι περίπου 5 μέρες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ρε παιδιά εκεί που θέλω να πάω και δεν μπόρεσα να πάω μέχρι τώρα είναι η Ρωσία είναι από τα ταξίδια που θέλω πολύ να κάνω ιδικά Μόσχα Αγία Πετρούπολη φαντάζομαι θα έχετε πάει πολύ από εδώ . Ας μου πει κάποιος πόσο κοστίζει ένα τέτοιο ταξίδι περίπου 5 μέρες.
εγώ βγήκα με 300 - 350 ευρώ, άλλα έφυγα από Πολωνία, και όχι από ελλάδα, το ταξίδι διήρκεσε κοντά στις 10 μέρες, έμενα σε γνωστούς και έτρωγα σε εστιατόρια μια φορά τις 2 μέρες ;)
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
καλησπέρα.σκέφτομαι να κάνω ένα όσο το δυνατόν οικονομικό ταξίδι την άνοιξη Βαρκελώνη-Λισσαβώνα..όποιος έχει προτάσεις,η την σχετική εμπειρία πάνω σε αυτό,θα ήταν ευπρόσδεκτος!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
H Aegean έχει σε φοβερή προσφορά την επιστροφή από Βαρκελώνη την άνοιξη με 68 ε τελική τιμή. Βοήθησα όσο μπορώ. Μένει να βρεις έναν οικονομικό τρόπο να πας :xmas_mrgreen:
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
παιδιά καλησπέρα,μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος ας μου πεί.Είχα δεί κάτι οικονομικά εισιτήρια και μέσα σε 2 μέρες αυξήθηκαν κατα 50 ευρώ και μιλάμε για 5 μήνες πρίν το ταξίδι και με low cost εταιρεία..πιστεύετε πως θα ξαναπέσουν η να αλλάξω πλώρη?μου φάνηκε αδιανόητο να αυξηθούν τόσο πολύ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom