Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Δηλαδή;
Όλοι μας ταξιδεύουμε με κινητό ανά χείρας που είναι με μπαταρία.
Κάποιοι ταξιδέουμε με φωτογραφικη μηχανή ή τάμπλετ που λειτουργούν με μπαταρίες.
Άρα θεωρητικά... υπάρχει κίνδυνος.
Μπορει δηλαδή να πας στο αεροδρόμιο κ να σου πουν, no mister, απαγορεύεται να έχετε μαζί σας το power bank σας, ή την goprο σας;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή;
Όλοι μας ταξιδεύουμε με κινητό ανά χείρας που είναι με μπαταρία.
Κάποιοι ταξιδέουμε με φωτογραφικη μηχανή ή τάμπλετ που λειτουργούν με μπαταρίες.
Άρα θεωρητικά... υπάρχει κίνδυνος.
Μπορει δηλαδή να πας στο αεροδρόμιο κ να σου πουν, no mister, απαγορεύεται να έχετε μαζί σας το power bank σας, ή την goprο σας;
Βαριεσαι να διαβασεις το λινκ? Ανοιξε το, τα λεει ολα λεπτομερως. Τα λεει κ η ιδια η Ραιαν στο σαιτ της. Η μπαταρια να μην ξεπερνα τα 160Wh, μεταξυ 100-160 αδεια απο αεροπορικη, κατω απο 100 ουδεν προβλημα.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Βαριεσαι να διαβασεις το λινκ? Ανοιξε το, τα λεει ολα λεπτομερως. Τα λεει κ η ιδια η Ραιαν στο σαιτ της. Η μπαταρια να μην ξεπερνα τα 160Mh, μεταξυ 100-160 αδεια απο αεροπορικη, κατω απο 100 ουδεν προβλημα.
Βαριέσεαι να γράψεις τις μονάδες μέτρησης σωστά;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Βαριέσεαι να γράψεις τις μονάδες μέτρησης σωστά;
Καλα για σενα ημουν σιγουρος οτι θα βαριοσουν να ανοιγες λινκ...
Τις εγραψα οπως ακριβως ειναι στο λινκ. Ισως να υποδειξεις στην EASA πως να τις γραψουν σωστα?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλα για σενα ημουν σιγουρος οτι θα βαριοσουν να ανοιγες λινκ...
Τις εγραψα οπως ακριβως ειναι στο λινκ. Ισως να υποδειξεις στην EASA πως να τις γραψουν σωστα?
Μονάδα Mh (Mega-hours?) δεν υπάρχει. Αλλο είναι το Wh. Ντάξει, θα μου πες, πως κάνω έτσι για ένα γράμμα upside-down...
Και για να πούμε και κάτι χρήσιμο, για τα powerpanks με USB εξόδους (5V), τα όρια είναι στα 20.000mAh (χωρίς άδεια) και στα 32.000mAh (με άδεια της αεροπορικής).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και για να πούμε και κάτι χρήσιμο,
Ευτυχως γιατι ολα τα ποστ μετα το λινκ ειναι περιττα..
Θα σε περιμενω στη γωνια για το επομενο ορθογραφικο σου...(μετα απο αυτο του ποστ 155...);)
 

geovas

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα:)

Ξέρετε αν επιτρέπεται στην χειραποσκευή να έχω αποθηκεύσει τα ρούχα σε αυτές τις σακούλες που αφαιρείται ο αέρας; Δεν θα είναι παραδοτέα αλλά θα την έχω μαζί μου στο αεροσκάφος.
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.333
Δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο με αντικείμενα υπό πίεση (από μπαλόνια ως σπρέι) πιθανώς υπάρχει πρόβλημα.
 

geovas

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Φαντάζομαι δεν θα χρειαστεί να ανοιχτεί στον έλεγχο, σωστά; αλλιώς με βλέπω να ταξιδεύω σαν καλόγερος :p

Δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο με αντικείμενα υπό πίεση (από μπαλόνια ως σπρέι) πιθανώς υπάρχει πρόβλημα.
Σε ευχαριστώ!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο με αντικείμενα υπό πίεση (από μπαλόνια ως σπρέι) πιθανώς υπάρχει πρόβλημα.
Συσκευασια με μπαλονια παντως εγω εχω περασει,δε νομιζω να τα εννοεις φουσκωμενα μεσα στη χειραποσκευη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom