Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι. Έχει σημασία; έχει κ αλλα δρομολόγια με στάση πάντως.
Ενδεχομένως, δεν έχω ψάξει τελευταία τι παίζει με Ryanair. Αν και τα λοιπά δρομολόγια που λες είναι με άλλη εταιρία, τότε ίσως αυτό ευθύνεται.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.762
Όχι καλέ πουλάει τέτοια εισιτήρια χρόνια τώρα.
Πολύ σωστά.Από τον απρίλιο του 2017. Για παραδοτέες αποσκευές και παραλαβή
στον τελικό προορισμό, έχει μόνο 3 αεροδρόμια.Πόρτο, Μπέργκαμο και Φιουμιτσίνο.
Στα υπόλοιπα παίρνεις την αποσκευή στο ενδιάμεσο αεροδρόμιο, βγαίνεις και ξανακάνεις
τσέκ ιν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Πολύ σωστά.Από τον απρίλιο του 2017. Για παραδοτέες αποσκευές και παραλαβή
στον τελικό προορισμό, έχει μόνο 3 αεροδρόμια.Πόρτο, Μπέργκαμο και Φιουμιτσίνο.
Στα υπόλοιπα παίρνεις την αποσκευή στο ενδιάμεσο αεροδρόμιο, βγαίνεις και ξανακάνεις
τσέκ ιν.
Άρα σε αυτούς τους προορισμούς μόνο ισχύουν τα ενιαία εισιτήρια;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.762
Άρα σε αυτούς τους προορισμούς μόνο ισχύουν τα ενιαία εισιτήρια;
Όχι. Σ αυτούς τους προορισμούς υπάρχει η υπηρεσία αποσκευής. Προ covid υπήρχαν αρκετά ενδιάμεσα. Τελευταία δεν παρακολουθώ.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Ποια πτήση της Ryanair είναι transit?
Όλες οι πτήσεις της που γράφουν 1 στάση όταν επιλέγεις αεροδρόμιο. Ισχύει εδώ και χρόνια. Και αν θυμάμαι καλά, δίνει δωρεάν προτεραιότητα και χειραποσκευές σε αυτές τις πτήσεις. Αν πετύχεις καλή τιμή, αξίζει την ταλαιπωρία, ειδικά αν δεν υπάρχει απευθείας πτήση με άλλη εταιρεία στον τελικό προορισμό.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.762
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Και αν θυμάμαι καλά, δίνει δωρεάν προτεραιότητα και χειραποσκευές σε αυτές τις πτήσεις
αυτό το τελευταίο δεν το ήξερα και είναι αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο. Οι πτήσεις μου έχουν πάνω από 4 ώρες απόσταση μεταξύ τους, ακόμα και 2 ώρες καθυστέρηση να έχουν είμαι οκ. Τώρα που τις έκλεισα ξεχωριστά νομίζω δύσκολα μπορώ να ακυρώσω και τις δύο και να πάω στο ενιαίο εισιτήριο για να έχω δωρεάν τις αποσκευές έτσι; αν και έχω κάτω από 24 ώρες που έκανα την κράτηση...το ψάχνω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Με τη Ryan το προβλημα δεν ειναι η καθυστερηση αλλσ η αλλαγη ωρας ως και μερας πτησης. Αν μπορεις, αλλαξε το.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.762
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Με τη Ryan το προβλημα δεν ειναι η καθυστερηση αλλσ η αλλαγη ωρας ως και μερας πτησης. Αν μπορεις, αλλαξε το.
Δεν αλλάζει δυστυχώς...όχι ότι τρελαίνομαι το πιθανότερο είναι έτσι κ αλλιώς να ταξιδέψω μόνο με το μπακπάκ γιατί αλλάζω πόλη και θέλω να είμαι ευέλικτη.
Τώρα αν αλλάξει μέρα δεν ξέρω...Θεσσαλονίκη Μπέργκαμο έχει πτήσεις κάθε μέρα κ γω θα ταξιδέψω αργότερα που θα έχει ξεκινήσει ο τουρισμός. Μάλλον...
Παθαίνεις κ μαθαίνεις! την άλλη φορά θα ξέρω
 

manasta

Member
Μηνύματα
49
Likes
287
Μια βοήθεια παρακαλώ. Η Ryanair μας άλλαξε την ώρα αναχώρησης από Μπέργκαμο (από απόγευμα την έκανε πρωί, χαλώντας μας την τελευταία μέρα). Μας δίνει όμως τη δυνατότητα να αλλάξουμε δωρεάν τη πτήση για την επόμενη μέρα. Ξέρετε πως γίνεται αυτό; Αν πάω στην επιλογή Αλλαγή Πτήσης από τη διαχείριση της κράτησης, εμφανίζει χρέωση 1400 ευρώ για 4 άτομα. Πως θα το κάνω δωρεάν, ξέρει κανείς;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πως θα το κάνω δωρεάν, ξέρει κανείς;
Η καλύτερη λύση αν δε μπορείς να το κάνεις αυτόματα (που πολλές φορές δε μπορείς) είναι να επικοινωνήσεις με κάποιον εκπρόσωπο στο chat.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom