Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Προβληματίστηκα για το αν θα έπρεπε να το ποστάρω εδώ ή αν θα φάω κράξιμο. :D

Αλλά με δεδομένο ότι κατά καιρούς έχουν αναφερθεί και άλλες "τρύπες" είπα να σας δώσω τα φώτα μου. :D

Για τους φίλους του αγαπημένου βρετανικού βρώμικου (δηλ. των fish 'n chips), μόλις άνοιξε ένα τέτοιο μαγαζί στο Χαλάνδρι, στην οδό Σωκράτους, πολύ κοντά στον Άγιο Νικόλαο. Θα το δοκιμάσω άμεσα μετά από κάποια ανελέητη κατανάλωση αλκόολ στα πέριξ και θα ενημερώσω.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Πριν κάποιο καιρό σας ρωτούσα πληροφορίες για το Βαλεντίνα στην Καλλιθέα! Εδέησα λοιπόν να το επισκεφτώ και οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

Φαγητό μέτριο προς καλό, δεν μπορώ να πω ότι με απογείωσαν οι γεύσεις. Εξαίρεση το σασλίκ που ήταν εξαιρετικό, καλοψημένο και ζουμερό! Καλούτσικη ρώσικη, μέτριο το πιροσκί, τα χειροποίητα ζυμαρικά (μαντί κτλ.) με πολύ ήπια γεύση (σχεδόν άνοστα). Το σέρβις πάντως μετριότατο, περιμέναμε σχεδόν μισή ώρα για τα κυρίως, ενώ ο σερβιτόρος ήταν λιγομίλητος και αγέλαστος.
Πάμε για άλλα..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πήγα σήμερα για ινδικό στο Kohenoor στο Γκάζι! Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένη! Νόστιμο και καλομαγειρεμένο φαγητό όσο πικάντικο χρειάζεται, ενδιαφέροντα πιάτα, καλό σέρβις με ευγένεια, προθυμία, προτάσεις. Απλά ο χώρος μου φάνηκε ελαφρά απρόσωπος, ενώ οι τιμές είναι σχετικά τσιμπημένες για τα δεδομένα των εν Ελλάδι ινδικών εστιατορίων.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Πήγα σήμερα για ινδικό στο Kohenoor στο Γκάζι! Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένη! Νόστιμο και καλομαγειρεμένο φαγητό όσο πικάντικο χρειάζεται, ενδιαφέροντα πιάτα, καλό σέρβις με ευγένεια, προθυμία, προτάσεις. Απλά ο χώρος μου φάνηκε ελαφρά απρόσωπος, ενώ οι τιμές είναι σχετικά τσιμπημένες για τα δεδομένα των εν Ελλάδι ινδικών εστιατορίων.
Mα δεν ειναι γλυκας ο ιδιοκτητης;;;:cool:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Πήγα σήμερα για ινδικό στο Kohenoor στο Γκάζι! Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένη! Νόστιμο και καλομαγειρεμένο φαγητό όσο πικάντικο χρειάζεται, ενδιαφέροντα πιάτα, καλό σέρβις με ευγένεια, προθυμία, προτάσεις. Απλά ο χώρος μου φάνηκε ελαφρά απρόσωπος, ενώ οι τιμές είναι σχετικά τσιμπημένες για τα δεδομένα των εν Ελλάδι ινδικών εστιατορίων.
ο χωρος ειναι πολυ απροσωπος..εγω δεν τρελαθηκα..
τα ιδια και με το BOLLYWOOD ΚITCHEN στο θησείο..
τελικα τα αγαπημενα μου ειναι τα 2 του πειραια!
και τυχαίνει να είναι και τα πιο φθηνα!;)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Mα δεν ειναι γλυκας ο ιδιοκτητης;;;:cool:
Ο ιδιοκτήτης ήταν αυτός; Ναι, πολύ καλούλης.

ο χωρος ειναι πολυ απροσωπος..εγω δεν τρελαθηκα..
τα ιδια και με το BOLLYWOOD ΚITCHEN στο θησείο..
τελικα τα αγαπημενα μου ειναι τα 2 του πειραια!
και τυχαίνει να είναι και τα πιο φθηνα!;)
Γευστικά πάντως είναι από τα καλά! Ιδιαίτερα τα πιάτα με γαρίδες που πήραμε!
Στο Bollywood Kitchen δεν έχω πάει. Για μένα το καλύτερο που έχω δοκιμάσει στην Αθήνα είναι το Pink Elephant (και ένα bangla μαγειρείο σε ψιλοάθλια περιοχή που έχω αναφέρει σε παλιότερο post μου).

Ο Πειραιάς μου πέφτει μακριά ρε γαμώτο! Δεν οδηγώ επίσης. Δεν είναι κιόλας ότι έχω Πειραιώτες φίλους για να αποκτήσω ένα κίνητρο να πάω μέχρι εκεί.

Το ένα είναι νομίζω το Kebab and Curry.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Το Αναχίτα(περσικό) στο Χαλάνδρι έχει αναφερθεί ξανά.Απλά επιβεβαιώνω μετά την χθεσινή επίσκεψη οτι είναι μια πολύ καλή και τίμια πρόταση.Νόστιμη κουζίνα,μεγάλες μερίδες στα κύρια πιάτα και κόστος γύρω στα 20-23 Ευρώ(με χύμα κρασί Νεμέας-όχι κάτι ιδιαίτερο φυσικά).Με γλυκό και τσάι στο τέλος.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επισκέφτηκα χθες την "Πρεμιέρα" στην Καλλιθέα και μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο από όσα ρώσικα έχω δοκιμάσει ως τώρα. Αν και δεν είναι όλα τα πιάτα εξίσου καλά, το συνολικό αποτέλεσμα είναι πολύ ανεβασμένο! Λάτρεψα τα ρολάκια μελιτζάνας γεμιστά με καρύδι και τους σαρμάδες!

Ειδική μνεία στον πολύ όμορφο, περιποιημένο και ελαφρώς παλιομοδίτικο χώρο, όπως και στις πολύ καλές τιμές! :xmas_biggrin:
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μμμ, ενδιαφέρον. Και πού είναι η Πρεμιέρα; Έμενα 10 χρόνια Καλλιθέα και δεν το θυμάμαι, καινούριο είναι;
Εγώ είχα πάει στη Βαλεντίνα μερικές φορές και είχα μείνει ικανοποιημένη, είχε πολύ καλές τιμές και ωραίες γεύσεις (θυμάμαι μου άρεσε το γκούλας και το πιροσκί). Έχουν περάσει χρόνια βέβαια (έφυγα το 2009), οπότε μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα, όπως περιγράφει ο ikarialover.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μμμ, ενδιαφέρον. Και πού είναι η Πρεμιέρα; Έμενα 10 χρόνια Καλλιθέα και δεν το θυμάμαι, καινούριο είναι;
Εγώ είχα πάει στη Βαλεντίνα μερικές φορές και είχα μείνει ικανοποιημένη, είχε πολύ καλές τιμές και ωραίες γεύσεις (θυμάμαι μου άρεσε το γκούλας και το πιροσκί). Έχουν περάσει χρόνια βέβαια (έφυγα το 2009), οπότε μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα, όπως περιγράφει ο ikarialover.
Είναι στη Δοϊράνης δίπλα σχεδόν στη Λαδόκολλα. Μια παλιά μονοκατοικία.
Κατά καιρούς έχει στεγάσει διαφορετικές επιχειρήσεις, με διαφορετική κουζίνα και προφανώς διαφορετική διεύθυνση.
Η ρώσικη version είναι σχετικά καινούρια. :xmas_biggrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.699
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom