Λογοι που θα έφτυνα την πόλη μου για να ζήσω στην Βαρκελώνη!

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Αν και η Βαρκελώνη είναι απο τις πολεις που επισκέφηκα τελευταία μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.Το λέω αυτό γιατί όταν έχεις επισκεφθεί πολλές πόλεις οι συγκρίσεις είναι δυσκολότερες και συνήθως η σύγκριση είναι υπέρ της παλιά πόλης.Με την Βαρκελώνη μπορώ να πώ οτι ένιωσα απο την αρχή σαν το σπίτι μου .Πάντως με τίποτα δεν θα έφτυνα την πόλη μου για να πάω να ζήσω εκεί ('οπως και οπουδήποτε αλλόυ).Μετά από τόσα ταξίδια και απο τόσες πόλεις ,πάντα όποτε γυρνάω στην Θεσσαλονίκη μου αισθάνομαι οτι γυρνάω στον χώρο μου ,στους φίλους μου εκεί που αγαπάω και με αγαπούν ,εκεί που έχω γαλουχηθεί .Σιγουρα εχει η πόλη μου πολλά στραβά και ανάποδα αλλά αν τα είχε όλα τέλεια δεν ξέρω αν θα μπορούσα να την αντέξω (όσο ποιητικό και αν ακούγεται αυτό) .Επίσης φοβάμαι να ζήσω σε μια πόλη που έχει λύσει όλα τα προβλήματα της πιστεύω οτι μια τέτοια πόλη δεν θα είχε έξυπνους κατοίκους διότι η φύση προικίζει με σοφία και γνώση τα όντα που έχουν να αντιμετωπίσουν μία σωρεία από κινδύνους και προβλήματα (ώστε να ανταπεξέλθουν).
πολύ όμορφο το "Θεσσαλονίκη μου".έτσι βλέπω και εγώ την πόλη μου.όσο για πόλη που να έχει λύσει όλα της τα προβλήματα δεν νομίζω ότι υπάρχει.απλώς κάποιες πόλεις έχουν λύσει περισσότερα από άλλες και προσφέρουν καλύτερη ποιότητα ζωής στους κατοίκους τους.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ένας από τους λόγους που θα έφτυνα την πόλη μου για να πάω να μεινω στην Βαρκελώνη
ειναι και ο εξής:
--- να παίρνω το μετρό από την Πλάσα Καταλούνια, από Μάιο έως Σεπτέμβριο, και μετά απο 2 στάσεις, Λισέου και Ντρασάνες να πηγαίνω στην Μπαρσελονέτα, και να δροσίζω στην εκεί παραλία το απολλώνειο κορμί μου!!!:haha::cool:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
ένας από τους λόγους που θα έφτυνα την πόλη μου για να πάω να μεινω στην Βαρκελώνη
ειναι και ο εξής:
--- να παίρνω το μετρό από την Πλάσα Καταλούνια, από Μάιο έως Σεπτέμβριο, και μετά απο 2 στάσεις, Λισέου και Ντρασάνες να πηγαίνω στην Μπαρσελονέτα, και να δροσίζω στην εκεί παραλία το απολλώνειο κορμί μου!!!:haha::cool:
thano ειναι κι`αυτος ενας παρα πολυ σοβαρος λογος.:haha:
Ενας ακομα λογος που συμπαθησα τη Βαρκελωνη ειναι οτι εχει αρκετο πρασινο
και φοινικες.!!!
Καλο ταξιδι αυριο.!!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ευχαριστώ!
Καλά για το πράσινο δεν θα το έλεγα, έχω την αίσθηση οτι έχει άλλες πόλεις με περισσότερο πράσινο πχ Βιέννη!.


Αλλά από Φοίνικες όμως η πολη είναι τίγκα. :haha:Δεν προλάβαινα να τους φωτογραφίζω τον περασμένο Δεκέμβρη.
Σκέφτηκα κάποια στιγμή να κάνω μια φωτο γκάλερι με θέμα "οι Φοίνικες της Βαρκελώνης"
:cool:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Ευχαριστώ!
Καλά για το πράσινο δεν θα το έλεγα, έχω την αίσθηση οτι έχει άλλες πόλεις με περισσότερο πράσινο πχ Βιέννη!.


Αλλά από Φοίνικες όμως η πολη είναι τίγκα. :haha:Δεν προλάβαινα να τους φωτογραφίζω τον περασμένο Δεκέμβρη.
Σκέφτηκα κάποια στιγμή να κάνω μια φωτο γκάλερι με θέμα "οι Φοίνικες της Βαρκελώνης"
:cool:[/quote

αυριο πας βαρκελωνη?καλο ταξιδι και καλα να περασεις.εμεις ακολουθουμε σε αποσταση αναπνοης την αλλη βδομαδα.;)
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
ένας από τους λόγους που θα έφτυνα την πόλη μου για να πάω να μεινω στην Βαρκελώνη
ειναι και ο εξής:
--- να παίρνω το μετρό από την Πλάσα Καταλούνια, από Μάιο έως Σεπτέμβριο, και μετά απο 2 στάσεις, Λισέου και Ντρασάνες να πηγαίνω στην Μπαρσελονέτα, και να δροσίζω στην εκεί παραλία το απολλώνειο κορμί μου!!!:haha::cool:
Καλο ταξιδι κι απο μενα! Και καλα να περασεις!
Κουφοβραση και συνεχεια εχει παντως προς τα εδω!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Θάνο καλό ταξίδι
... και προσοχή στις βαλίτσες!!!!!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
δεν βλέπω απολλώνιο!! ούτε κορμί!!
ορίστε, πάρε να δεις και κορμί απο την μπαρσελονέτα...
απολλώνειο μπορεί να μην είναι, αλλά παραμένει κορμί!!!!:haha::bleh:

aimg190.imageshack.us_img190_8519_img9001p.th.jpg


Υ.Γ.: ευχαριστώ για τις ευχές σας... :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.783
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom