Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Να την κάνετε την βόλτα σας...και μην σας πτοεί τίποτα! Δεν είναι παραπάνω επικίνδυνη από οποιαδήποτε άλλη μεγαλούπολη...καλή βολτούλα και να το ξέρεις ότι σας ζηλεύω πάαααρα πολύ! :clap:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Να την κάνετε την βόλτα σας...και μην σας πτοεί τίποτα! Δεν είναι παραπάνω επικίνδυνη από οποιαδήποτε άλλη μεγαλούπολη...καλή βολτούλα και να το ξέρεις ότι σας ζηλεύω πάαααρα πολύ! :clap:
Συμφωνω. Εχω παθει περισσοτερες νιλες στην Αθηνα και καμμια στην Ιταλια αν και εζησα 2 χρονια και ταξιδεψα για δουλεια παμπολλες φορες.
 

payton

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
...
γυρισα και εγω απο Φλωρεντια,καναμε τελικα και μια βολτα στην Ρωμη στον γυρισμο, απο επικινδυνη δεν μου φανηκε και τοσο(αν εξαιρεσουμε οτι στο ενα βαγονι στο μετρο ηταν γεματο πακιστανους φιλιπινεζους και μαυρους με φατσες κακοποιου) επισκευθηκαμε Πιζα,Λουκα,Σιενα ειδικα η Λουκα και η Σιενα ηταν πολυ ομορφες πολεις.Με την αλιταλια τωρα, στην Ρωμη ειχαμε μια καθυστερηση 15λεπτων γιατι ειχαμε ενα προβλημα:roll:(δεν μας ειπε τι)οπως μας ενημερωσε ο καπταιν αλλα στην συνεχεια εξελιχθηκε σε δυο ωρες:mad::mad:, περιμεναμε μεσα στο αεροπλανο μετα απο καμια ωρα αναμονης μας κερασαν και νερο,στην επιστροφη ειχαμε μιση ωρα καθυστερηση και κανα 20αρια επιβατες δεν πηραν τις αποσκευες,μαζι και εμεις (ειχαμε παραδωσει 3 βαλιτσες με 6 κιλα υπερβαρο:bleh: που μας τα χαρησαν)που τελικα τις πηραμε γιατι ειχαν φθασει με την προηγουμενη πτηση:clap:,τελος καλο ολα καλα λοιπον για εμας (οι υπολοιποι εξαγριωμενοι προσπαθουσαν να βγαλουν ακρη).
Τωρα ξεκιναει η αναζητηση για το επομενο ταξιδι.:cool:
 

Ducky

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Σε αναζήτηση
Ώστε αληθεύει το χάος για την Alitalia? Έχω διαβάσει πολλά σχόλια και ειδικά για τις βαλίτσες! Ταξιδεύω για Φλωρεντία την επόμενη Τετάρτη και άγχώνομαι ελαφρώς...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ώστε αληθεύει το χάος για την Alitalia? Έχω διαβάσει πολλά σχόλια και ειδικά για τις βαλίτσες! .... άγχώνομαι ελαφρώς...
αρκετοί σαν και εσένα, που ταξίδεψαν με την συγκεκριμένη εταιρία τον τελευταίο καιρό, το πέρασαν αυτό...:haha:
think positive!!! και όλα θα πάνε καλά και καμία αποσκευή δεν θα χαθεί!:cool:
 

kostas4

Member
Μηνύματα
39
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
το ψαχνω...
Καλησπέρα σας,

έχω κανονίσει ενα ταξίδι για Ρώμη απο 28 Οκτ - 1 Νοεμ
Πιστευετε ειναι καλη ιδεα να αφιερωσω 1,5 μερα στη Ρωμη και στα αξιοθεατα της και τις αλλες
2 μερες να οργανωσω μια επισκεψη Φλωρεντια και μια Ναπολι - Πομπηια ?

Γενικα εχω ακουσει οτι η Ρωμη ειναι ενα απεραντο μουσειο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και τρελος φαν ... Νταξει σιγουρα θα επισκεφτω καποια αλλα δεν θα πεθανω κιολας.. οποτε σκεφτομαι οτι προλαβω να δω απο Ρωμη και Βατικανο και παραλληλα να κανονισω αυτα τα 2 ταξιδακια...

Γενικα υπαρχει κανεις που να το εχει κανει αυτο ? Ειναι καλη ιδεα ?
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
1,5 μέρα δε σου φτάνει. Φαντάζομαι ότι Φλωρεντία και Νάπολι - Πομπηία θα πας μονοήμερες. Οπότε μπορείς να το δεις και εκείνη τη στιγμή αυτό. Δηλαδή αν δεις ότι δεν έχεις να κάνεις κάτι άλλο στη Ρώμη πας, αλλιώς άλλη φορά.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
κώστα εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις μόνο στην ρώμη. διαθέτεις λίγες ημέρες στο ταξίδι σου. χαλάλισε τες όλες στην μαγευτική ρώμη. δεν είναι ανάγκη να είσαι φαν των μουσείων για να μείνεις στην ρώμη. μέσα σε 1,5 μέρες τί να πρωτοδείς. το βατικανό? το κολοσαίο και την αγορά του ανδριανού στα πέριξ? την αγορά? τις πανέμορφες πλατείες? ωραία η φλωρεντία αλλά άφησε την για άλλο ταξίδι. αυτή είναι η γνώμη μου.
 

rerenare

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη Χριστούγεννα
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική
Καλημέρα σε όλους

Οργανώνω ένα ταξιδι στη Ρώμη για τα Χριστούγεννα. Θα μείνω 4 ημέρες.Ξέρετε εάν υπάρχει δυνατότητα να πάω για 1 ημέρα στη Βενετία με τραίνο και να ξαναγυρίσω το βράδυ στη Ρώμη; Δεν γνωρίζω τις αποστάσεις...

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
H Ρωμη εχει πολλα αξιοθεατα και δεν καλυπτεται μεσα σε 4 μερες. Ποσο μαλλον αν αφαιρεσεις την μια και πας Βενετια!!!
Εγω σου προτεινω να "ξοδεψεις" ολες τις μερες σου στην Αιωνια Πολη,αλλα αν καιγεσαι τοσο για Βενετια επεκτεινε την διαρκεια του ταξιδιου και κλεισε και 2 διανυκτερευσεις.
 

rerenare

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη Χριστούγεννα
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική
Το ξέρω έχεις δίκιο αλλά δεν θα ήθελα να μαζεύω βαλίτσες και να αλλάζω ξενοδοχεία γιαυτό σκέφτηκα εάν υπήρχε τρόπος να πάω αυθημερόν και να ξαναγυρίσω το βράδυ στο ξενοδοχείο στη Ρώμη....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom