Travel War 5: Η μάχη των αιθέρων!

Η μάχη των αιθέρων


  • Total voters
    85

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σέβομαι το ότι κλειδώθηκε το προηγούμενο θέμα αλλά δεν μπορώ να αφήσω ανακρίβειες να μένουν αναπάντητες... επιγραματικά και δίχως ίχνος αντιπαράθεσης...

1. Διαβεβαιώνω εγώ ο ξερόλας όλους σας εδώ μέσα ότι ούτε στην Αμερική ούτε πουθενά αλλού δεν υπάρχουν πτήσεις με όρθιους επιβάτες...
2. Έχει γίνει κανονικότατα νόμιμος διαγωνισμός για τις άγονες γραμμές διαγωνισμός που κέρδισε η Athens... η Athens μας τελείωσε και ο επόμενος μειοδώτης σε άλλες γραμμές είναι η ΟΑ σε άλλες η Α3 και σε άλλες η Sky Expess... αυτά που γράφτηκαν για χοντρές επιδοτήσεις χωρίς διαγωνισμό είναι απολύτως ψευδή...
3.Σε κανένα άλλο αεροδρόμιο πλην αυτό των Αθηνών δεν υπάρχουν φυσούνες... λογικό είναι να πηγαίνουν οι επιβάτες στο αεροπλάνο ή με τα πόδια ή με λεωφορείο... αντίθετα στην συντριπτική πλειοψηφεία των αεροδρομίων που χρησιμοποιεί η FR και υπάρχουν φυσούνες η FR για λόγους οικονομίας δεν τις χρησιμοποιεί... τα σχόλια δικά σας...
4. Δεν υπάρχει κανένα μονοπώλιο στην Ελλάδα... μπορεί όποιος θέλει να ανοίξει όποια γραμμή θέλει και να πετάει όπως θέλει εκτός από τις επιδοτούμενες... για να μην έρχεται κανένας πάει να πει πως δεν τον συμφέρει...

Στις υπόλοιπες ανακρίβιες βαριέμαι να απαντήσω...
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
3.Σε κανένα άλλο αεροδρόμιο πλην αυτό των Αθηνών δεν υπάρχουν φυσούνες... λογικό είναι να πηγαίνουν οι επιβάτες στο αεροπλάνο ή με τα πόδια ή με λεωφορείο... αντίθετα στην συντριπτική πλειοψηφεία των αεροδρομίων που χρησιμοποιεί η FR και υπάρχουν φυσούνες η FR για λόγους οικονομίας δεν τις χρησιμοποιεί... τα σχόλια δικά σας...
Υπάρχει αεροδρόμιο στην Ελλάδα που πας με το πόδια στο αεροπλάνο?
Δεν το έχω πετύχει ποτέ και έχω την εντύπωση (με επιφύλαξη) ότι δεν επιτρέπεται κάτι τέτοιο...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι σε μπερδεύει? Δεν είναι και απόφαση ζωής με ποια εταιρεία θα πας στο Λονδίνο. Διάλεξε μία, πήγαινε και κρίνε μόνος σου.
Ευχαριστω για τη συμβουλη

Καλα βιτσια εχω πολλα και οχι μονο κινηματογραφικα.
Αλλα δε θα δεις εναν πινακα καποιου ζωγραφου επειδη ζωγραφιστηκε το 1943 και πιο πριν; Μονο πινακες της τελευταιας δεκαετιας βλεπεις;
Το ιδιο ισχυει και στον κινηματογραφο. Οι σχετικες ταινιες αποδιδουν το τρομο με μια ποιηση, η οποια δεν επετευχθηκε ποτε ξανα και φυσικα χωρις καθολου σπλατερ.
Με κουραζει το ασπρομαυρο

Έτσι είμαστε εμείς, βιτσιόζοι... απλά να σημειώσω ότι οι πραγματικά μεγάλες ταινίες του κινηματογράφου ασφαλώς και δεν έχουν γυριστεί την τελευταία δεκαετία...
Μετα το φαγητο, θα με βγαλεις οτι ουτε ταινιες ξερω να βλεπω... σιγα σιγα με ακυρωνεις ως προσωπικοτητα...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
1. Διαβεβαιώνω εγώ ο ξερόλας όλους σας εδώ μέσα ότι ούτε στην Αμερική ούτε πουθενά αλλού δεν υπάρχουν πτήσεις με όρθιους επιβάτες...
Χαίρομαι που το λες!! Το φανταζόμουν ότι ήταν έτσι, αλλά μια και το λες εσύ σιγουρεύτηκα. Απορώ πού το είδε ο συμφορουμίτης ότι σε πολλές εταιρείες των ΗΠΑ πετάς όρθιος!!!!:xmas_rolleyes:

Υπάρχει αεροδρόμιο στην Ελλάδα που πας με το πόδια στο αεροπλάνο?
Δεν το έχω πετύχει ποτέ και έχω την εντύπωση (με επιφύλαξη) ότι δεν επιτρέπεται κάτι τέτοιο...
Και στης Καβάλας. Μάλιστα οποιοσδήποτε μπορεί να μπει στο χώρο παραλαβής αποσκευών.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Και στην Λέρο και στην Νάξο και στην Αστυπάλαια και υποθέτω και σε άλλα μικρά αεροδρόμια των νησιών μας... σε καμία περίπτωση αυτό δεν είναι κακό, φυσιολογικό είναι...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η alitalia εντός Ευρώπης το έχει κόψει το φαγητό. Και δεν είναι η μόνη.
και όχι μόνο. σε όλες τις πτήσεις <3 ώρες.
Εγώ από τα ταξίδια που θυμάμαι πάντως και τις εντυπώσεις που μου έχουν αφήσει οι αερογραμμές,η Alitalia είχε το χειρότερο pitching
αυτό με τη μνήμη σου είναι ανησυχητικό. να το κοιτάξεις..:xmas_cheesygrin:
Κατι άλλο ρε παιδιά. Προχθές που πετούσα με alitalia, Θεσ/νικη-Ρώμη, το γεύμα ήταν χυμός με μπισκοτάκια. Το ίδιο και στην επιστροφή.
Αντιθέτως η aegean στην πτήση Aθήνα-Ρώμη, έβγαλε πρωινό, κανονικό.
γι αυτό η πρώτη προσφέρει χαμηλές τιμές κ η 2η πειρατικές..το Αθηνα -Ρώμη έχει ως το Σεπτέμβριο του 2011 130 Ε. δες πόσο το χουν οι πειρατές τον Αύγουστο με το πρωινό τους..
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Υπάρχει αεροδρόμιο στην Ελλάδα που πας με το πόδια στο αεροπλάνο?
Δεν το έχω πετύχει ποτέ και έχω την εντύπωση (με επιφύλαξη) ότι δεν επιτρέπεται κάτι τέτοιο...
και στη Σητεία και στον Αραξο με τα πόδια πας στο αεροπλάνο!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Και στο αεροδρόμιο της Ρόδου, με τα πόδια πας...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.253
Μέλη
38.916
Νεότερο μέλος
NioviG

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom