Βενεζουέλα Βενεζουέλα (Η Κάθοδος Των Αγγέλων)

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174

Η παρακάτω ιστορία είναι η μυθιστορηματική εξιστόρηση των ημερών (και νυκτών) δύο Ελλήνων στην εξωτική γη της Βενεζουέλας. Πολύ θα ήθελα να γράψω σε αυτό το σημείο «των περιπετειών δύο Ελλήνων…», αλλά για καλή (ή κακή, όπως το βλέπει κανείς) μας τύχη, η Βενεζουέλα δεν ήταν παρά μια βόλτα στο πάρκο (walk in the park ελληνιστί) μετά τη Μποτσουάνα, όπου βρεθήκαμε στο παρά πέντε να αφήσουμε το μάταιο τούτο κόσμο, τη μια από σκορπιούς, την άλλη από ελέφαντες, ύστερα από βρυχώμενα λιοντάρια και φυσικά από τους κροκόδειλους που δε πήραν χαμπάρι την ανοικτή μπαλκονόπορτα που είχαμε αφήσει στο δωμάτιο για να ακούμε τους ήχους της άγριας ζωής τρομάρα μας. Ας είναι. Άλλωστε ως γνωστόν, δε τρωγόμαστε με τίποτα, ούτε εγώ, ούτε ο κουμπάρος. Και καλά αυτός ίσως να τρώγεται λίγο, είναι νοστιμούλης πανάθεμά τον, αλλά παραμένει εντελώς αχώνευτος, οπότε τι φταίει το καημένο το Ανακόντα να κάθεται να τον χωνεύει για μήνες (ή για χρόνια θα’λεγε ο θρύλος που θα συνόδευε τον τραγικό του θάνατο).
Ελλείψει λοιπόν συγκλονιστικών περιπετειών, η παρακάτω ιστορία δεν είναι παρά μια μυθοπλασία γ’ κατηγορίας, αντάξια ενός βίπερ Νόρα, εντελώς κακογραμμένου και κακόγουστου. Δε θα αποκαλύψω ποιες λεπτομέρειες αγγίζουν τα όρια της φαντασίας, ποια γεγονότα ακροβατούν ανάμεσα στην αλήθεια και το ξεδιάντροπο ψέμα. Αυτό θα το αφήσω να το κρίνει ο καθένας και η καθεμία από σας, ανάλογα τη φαντασία και τη διάθεση του καθενός: αγνή ή βρώμικη, αφελής ή υποψιασμένη, αθώα ή εντελώς αμαρτωλή. Όλες οι απόψεις γίνονται δεκτές εδώ, χατίρια εμείς άλλωστε χαλάμε σπάνια. Από τα ταπεινά τούτα καταγεγραμμένα, πιστέψτε λοιπόν ότι σας φωτίσει ο καλός ο βελζεβούλης.


(Θάνατο θέλω τραγικό)

 

Attachments

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κεφια εχει ο Γκτσου
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Μου αρέσει πολύ !!! Περιμένω ...:reading:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Ξέρω τι κάνεις τώρα... προστατεύεις τα νώτα σου... μας πετάς από τώρα ότι κάποια πράγματα αγγίζουν τα όρια της μυθοπλασίας ώστε όταν φτάσεις στο κεφάλαιο με το ντουζ στους καταρράκτες να παριστάνεις την αθώα περιστερά για τα όσα γράψεις...:D Για πάμε ωστόσο...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
H Κάθοδος των Αγγέλων...
Μάλιστα. Είμαι πολύ περίεργη και για το τι θα γράψεις και για το τι θα αποφασίσω ότι είναι φαντασία μου (σου) or not!!
Ανυπομονώ! :D
 
  • Like
Reactions: GTS

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μάλλον ήθελες να πεις "Η Κάθοδος των Μελαχρινών Αγγέλων". :D:bleh:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οοοοοοο οεοοοοοο
ο Γκτσου αρχισε στορυ για τοπο τρομερο !!!
Οοοοοοο οεοοοοο
ο Γκτσου αρχισε στορυ για τοπο μακρινο!!!!
(Αυξανω τη δοση ...αυξανω τη δοση παραυτα...)

και μη μας προκαλεις κυριε για το τι θα σκεφτουμε ...τα θελει ο απαυτος σου μου φαινεται:D:D
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Αααα, δε ξεκινήσαμε καλά βλέπω....ρε σεις, μαζευτείτε!! Μας διαβάζει και η πεθερά...:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom