Αγαπημένη Ευρωπαϊκή Πόλη

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Δεν ειπα οτι η Πραγα ειναι ασχημη αλλα οτι δεν εχει τιποτα να δεις σε σχεση με αλλες Ευρωπαικες πολεις. Εμεις πηγαμε 7 μερες, τις 4 τα ειδαμε ολα (και πηγαμε και μονοημερη στο Καρλοβυ Βαρυ το οποιο δε μου αρεσε καθολου) και τις υπολοιπες τρεις κοβαμε απλα βολτες, καναμε ψωνια κτλ. ... Στο Παρισι πηγαμε 4 μερες γεματες, τρεχαμε σαν τρελοι και εχω την αισθηση οτι εχουμε δει παρα πολυ λιγα και θελω να παμε ξανα.
Δεν ανέβασα τους τόνους ρε παιδιά!!!:( Την απορία μου εξέφρασα η οποία λύθηκε με την απάντηση της etoile. 7 μέρες για Πράγα-Κάρλοβυ Βάρυ είναι όντως πάρα πολύ. Ενώ για Παρίσι ένας μήνας δε σε φτάνει να τα δεις όλα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ειρήνη ημιν. Άλλωστε το θέμα μας είναι η αγαπημενη μας Ευρωπαϊκή πόλη και όχι η πιο όμορφη ή αυτή με τα περισσότερα αξιοθέατα. Για κάποιον μπορεί μια μικρή και ασήμαντη για τους πολλούς πόλη να την έχει συνδυάσει με ιδιαίτερα ευχάριστες αναμνήσεις και για αυτό να τη ψηφίζει ως αγαπημένη. Άλλωστε και εγώ που άνοιξα το θέμα, ψήφισα Πράγα και εξήγησα ότι ίσως να είμαι επηρεασμένος από το γεγονός ότι η Πράγα ήταν η πρώτη πόλη που επισκέφθηκα στο εξωτερικό και ήταν η αφορμή για να κολήσω το μικρόβιο των ταξιδιών στο εξωτερικό.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
βερνηηηηηηη :clap::clap::clap::clap: καταπληκτικη μεσαιωνικη πολη που μας αφησε αφωνους, το μισο γκρουπ επεσε σε κωμα με την εισιδο σε αυτη τη πολη.για μενα κονταροκτυπιεται με τη ρωμη
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Σιγά τα ΩΑ!

Εγώ ψηφίζω......ΑΘΗΝΑ.Ναι ρε μάγκες έτσι γουστάρω.Με τα καλά της και τα άσχημα.

Μετά είναι η Βαρκελώνη.Αλλά η ΑΘΉΝΑ πρώτη.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Σιγά τα ΩΑ!

Εγώ ψηφίζω......ΑΘΗΝΑ.Ναι ρε μάγκες έτσι γουστάρω.Με τα καλά της και τα άσχημα.

Μετά είναι η Βαρκελώνη.Αλλά η ΑΘΉΝΑ πρώτη.
Γιασάν του μάγκα και περι ορέξεως κολοκυθόπιτα..
Το θέμα θεωρειται λήξαν και ας κλεισει το τοπικ
Τελικά αποτελέσματα:
Νο 1 : Αθήνα
Νο 2: Πειραιάς
Νο 3: Μέγαρα
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
vagantos humor is ...speaking!!!:haha::haha::haha: (έχω λιώσει στο γέλιο)
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Το θέμα θεωρειται λήξαν και ας κλεισει το τοπικ
Τελικά αποτελέσματα:
Νο 1 : Αθήνα
Νο 2: Πειραιάς
Νο 3: Μέγαρα
Κάατσε! Ενσταση για τον Πειραιά! Εγώ όταν κοιμάμαι ονειρεύομαι οτι ζω στη Νίκαια, φάτσα κάρτα προκυμαία. Κι ενώ λέει έχω ανέβει βόλτα στο πετρόχτιστο Roquebrune κι αγναντεύω το πέλαγο από ψηλά, με πιάνει μια νοσταλγία για τη Ραφήνα... τι να σας πω!!:(
Λοιπόν::icecream: μετά τη Βασιλεύουσα (Αθήνα), να βάλουμε για λιμάνι τη Ραφήνα. ΟΚ; Φχαριστώ. Για Μέγαρα μέσα. δεν το συζητώ!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Διευκρίνηση:
Zaniko μου, δεν εκανα αναφορά στη Νικαια γιατι θεωρησα οτι ανηκει στην ευρυτερη περιοχη του Πειραιά ( Μαζι με Κορυδαλλό, Δραπετσώνα κλπ).
Αυτ'ο το Roque.. ταδε δεν το ξέρω, ειναι κοντα στο γηπεδο της Προοδευτικης μήπως;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σαντιάγο ντε Κομποστέλα, ό,τι πιο όμορφο, ζωντανό και αυθεντικό έχω δει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom