Βενεζουέλα Βενεζουέλα..έρωτας παντού..!

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..

Ο τερματικος σταθμος λεοφωρειων της μεριδα ειναι το σημα κατατεθεν οτι προκειται στην κυριολεξια για μια πολη ακινδυνη σχετικα και χωρις φοβο επικινδυνοτητας...:lol:.το προγραμμα της εταιριας ''expresso los lianos'',(επισης προτεινομενη,αξιολογη εταιρια οχι τοσο φημισμενη και οργανωτικη σαν την ''expresso flamingo'',που ειχαμε παρει για την διαδρομη καρακας-σαν κριστομπαλ..)εγραφε οτι η διαρκεια του ταξιδιου ως το καρακας ηταν 10 ωρες(και οντως...δεν επεσαν εξω..:haha::haha:)...σταματημα μεσα στη νυχτα και ενας καθιερωμενος στρατιωτικος ελεγχος,αντε παλι απο την αρχη το τροπαριο..''ο φιλος μου δεν μιλαει ουτε ισπανικα ουτε αγγλικα και εχασε το διαβατηριο..κλπ...κλπ...'',:lol:,ειχα βαρεθει στη κυριολεξια να εξηγω σε καθε αφορμη το τι και το πως!!αμαν...χρηστο μαθε ισπανικαααα ρε αδερφε να ησυχασουμε..:haha::haha::haha:..
η αφιξη στο καρακας,ξημερωματα σαββατου με εκανε μια διαθεση πολυ ομορφη καθως ειχα μια διαισθηση και οτι θα περασουμε σουπερ,οπως κι εγινε...:D:D:D..φτανοντας στο σταθμο,γυρω στις 7 το πρωι,σκεφτηκα απ'ευθειας να τηλεφωνουσα τη νιλντα,(μιας και μου το τονισε..οτι,ΟΤΙ ωρα και να φτασουμε να τη τηλεφωνουσα..)αλλα ευτυχως επικρατησε η λογικη και ετσι δεν εκανα το βαρβαρο τηλεφωνημα πρωι πρωι,αλλα προτιμησαμε να περασουμε 3-4 ''καμενες''ωρες σε μια καφετερια..:lol::lol:
κατα τις δεκα και μιση,ειπα να κανω το τηλεφωνο και να τη πω οτι φτασαμε και αν ισχυε η προταση της .κτλ..κτλ....''γιογος,φτασατε..??..ερχομαι να σας παρω..''...αποκριθηκε η νιλντα και με γεμισε ικανοποιηση καθως φαινοντουσαν ολα οκ..:):).
η αληθεια ειναι οτι περιμενοντας την,και μη ξεροντας με τι θα ερθει(αμαξι,πεζη..)ειχαμε μια διαφωνια με το χρηστο καθως(και διχως να εχει αδικο,βεβαια..)κανωντας και λιγο τον δικηγορο του διαβολου μου ειπε μηπως θα ηταν καλυτερα να παμε σε κανα ξενοδοχειο,δεν την ξερουμε καθολου,και που θα παμε δυο μαντραχαλαδες ψιλοβρομικοι(οκ..10ωρο ταξιδι ειχαμε..:lol::lol:),ιδρωμενοι,ξεροντας οτι θα εχει και ενα παιδι στο σπιτι της..:roll:..,και ποιος ξερει μην ειναι καμια παγιδα..κτλ..:roll:ομως δεν υπηρχε 1 πιθανοτητα να μην ανακαλυψω τι κρυβεται απο πισω απο την ολη φαση(''θα παω και ας μου βγει και σε κακο'',οπως λεει και ο παπαζογλου..:haha:)και ετσι πολυ συντομα τον επεισα να παμε ολοι μαζι..ξαφνικα και ενω συζητουσαμε μια εντονη κορνα ακουστηκε μπροστα μας και εξαφνος βλεπω ενα μαυρο τζιπ,πολυτελεστατο με φιμε τζαμαρες να ειναι σταματημενο μπροστα μας και να εχει κοψει τη κινηση..:lol::lol:..ανοιγοντας γρηγορα το παραθυρο η νιλντα μας ειπε να μπουμε γρηγορα μεσα και αμεσως μεσα οι βαλιτσαρες μεσα και μεις...μετα τα καθιερωμενα,τι κανετε,πως περασατε,που πηγατε,και ενω με ρωτησε τι σκοπευουμε να κανουμε της απαντησα αν τυχον ειχε προβλημα με το σπιτι(απο ευγενεια μωρε..:D)με το παιδι,κτλ..την απαντηση της σας την παραθετω αυτουσια ''α,γιογος δεν θα παμε σπιτι μου...θα παμε σε ενα σπιτι που δεν μενει κανεις τωρα,εχει 5-6 μηνες να καθαριστει,δεν ξερω αν σας βολεψει,ειναι μακρια απο το κεντρο...με το ειχαν παρει οι γονεις μου δωρο οταν ημουν φοιτητρια γιατι με την κινηση ειχα προβλημα και ετσι αυτο το σπιτι ειναι πιο κοντα στο πανεπιστημιο μου...και παω μονο οποτε θελω..'':shock::shock::shock::shock:..ε,εκεινη τη στιγμη με φανηκε οτι ηθελε να μας ξεφορτωθει,με ρωτησε αν θελαμε να παμε εκει η σε κανα ξενοδοχειο και απαντησα οτι βεβαιως δεν εχουμε κανενα προβλημα παμε σπιτι και βλεπουμε...:rolleyes:
ανεβαινωντας ανηφορες και βλεποντας πλεον ενα αλλιωτικο καρακας απο αυτο που βλεπαμε πιο πριν φτανουμε σε ενα συγκροτημα κατοικιων οπου μπαινοντας με το αμαξι μεσα στην εισοδο μας ανοιγουν κατι οπλισμενοι φρουροι,ενω η θεα των ηλεκτροφωρων καλωδιων με εκανε να σκεφτω οτι μπλεξαμε...''που παμε ρε φιλε..???'',αποκριθηκα στο χρηστο σε ..απταιστα ελληνικα:haha::haha::haha:..εμοιαζε σαν σκηνικο απο λατινοαμερικανικη σειρα ερωτικη αλλα ακομα δεν ειχαμε δει τιποτα....:D..ανεβαινοντας τα σκαλια,και ανοιγοντας τη πορτα μπηκα στο πιο πολυτελες σπιτι,σε αυτο ρε παιδια που με το που ανοιξει η πορτα μενεις με το στομα ανοιχτο..:shock::shock::shock:..και λες που ηρθα..!!!!!αν αυτο το βρωμικο,παρατημενο,ξεχασμενο σπιτι(οπως μας το παρουσιαζε η νιλντα..!!)των 4 δωματιων,των δυο σαλονιων,των τριων(!!!)μπανιων,των δυο σαρανταπενταρων τηλεορασεων και της απολυτης χλιδας ειναι φοιτητοσπιτο τοτε ποιος ειμαι εγω ποιοι ειστε εσεις...:haha::haha::haha::haha::haha:..φτανοντας στο παραθυρο και βλεποντας και μια πισιναρα απο κατω στα ποδια μας,η νιλντα μας εδειξε ολο το σπιτι μας εβαλε σε ενα δωματιο και μας ρωτησε η αθεοφοβη αν....νιωθουμε ανετα....!!!!αν ειναι δυνατον...κοιταζομασταν με το χρηστο συνεχεια και απλα ανασηκωναμε τα κεφαλια μας μη ξεροντας τι ζουμε και βλεπουμε απο το πουθενα....:lol::lol:
μετα απο ενα ντους στο (σιγουρα)πιο χλιδατο μπανιο που εχω μπει ποτε,η νιλντα μας ρωτησε τα πλανα μας και της απαντησα οτι ειχαμε σκοπο να παμε στο καναιμα και η στο λος ροκες η καπου αλλου εμ'πασει περιπτωση για κανα μπανιο,για λιγη γευση καραιβικης..:clap::clap:..αυτη με ενημερωσε οτι δεν εχει προγραμμα και οτι αν θελαμε(!!!!!!)θα περνουσαμε ολη τη μερα μαζι...:lol:..ετσι και αφου μας ειπε οτι θα ερχοταν και η παρεα της μαζι ξεκινησαμε μπανιαρισμενοι,λουσμενοι,κουκλοι με τις αρωματαρες μας επανω,:haha::haha:..για κανα φαγητο και καμια βολτα καθως η ωρα ειχε ηδη παει μια..αντε ξανα στη τζιπαρα ο γιωργος,με το χερι απ'εξω,πασας στη κυριολεξια:)mrgreen:)να πηγαινει να φαει στα καλυτερα του καρακας...:cool::cool:φτανοντας στο ιταλικο μαγαζι που ειχαμε ραντεβου με την παρεα της,αντικρυσα τον αγγελο κυριου,την γυναικα που ανετα κερδιζει τον τιτλο της μις κοσμος τρεις φορες συνεχομενες,το κοριτσι που καθε αντρας ονειρευεται στον υπνο του..:haha::haha::haha:παιδια στη κυριολεξια,δεν θελω να φανω σαλιαρης(δεν ειμαι..:bleh::bleh:)αλλα επαθα ζημια μεγαλη αλλα σαν κιμπαρης και ΕΛΛΗΝΑΣ πανω απ'ολα επρεπε να κρατησω χαρακτηρα..:haha::haha::haha:..για να μην τα πολυλογω (κια φανω..σαλιαρης..:haha::haha::haha:)μετα το φαγητο και αφου υπηρξε αμοιβαια ελξη με τη τζενι(το ονομα της..)συνεβη ενα αξιοσημειωτο σκηνικο το οποιο ερχεται να επιβεβαιωσει ολους αυτους που λενε οτι μια,αντε δυο μερες στο καρακας ειναι αρκετες...
εβρισκομενοι και οι πεντε(νιλντα-τζενι-εγω-χρηστοσ και ενας ασχετος φιλος τους..)στο αμαξι με ρωτησε η νιλντα τι κανουμε στην ελλαδα μετα το φαγητο...:lol:..απαντησα οτι παμε για κανα καφε,να χωνεψουμε λιγο,για καμια μπυριτσα,παντως καπου παμε αν δεν παμε σπιτια μας..:D:D..ε,το πιστευεται οτι και οι τρεις τους ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ παιρναν τηλεφωνα γνωστους τους για να τους ρωτησουν αν ξερουν κανα καλο μερος π.χ.με θεα,γραφικο,πως ρε παιδι μου θα πηγαιναμε καποιοιν ξενο εμεις εδω στη θεσσαλονικη στα καστρα...??ε,ετσι και αυτοι ψαχνανε απεγνωσμενα και καποια στιγμη στο χαβαλε αγανακτισμενη η νιλντα μου λεει με μια πικρια στη φωνη της..''εεε.γιογο δεν εχει κανα καλο μερος να παμε,γαμωτοοοοο..:(:(..και ετσι τελικα πηγαμε σε ενα (ο θεος να το κανει..:haha::haha:)γραφικουτσικο μερος με καποια γραφικα σπιτακια,φανταστειτε σαν την ανω πολη ενα πραγμα εδω σε μας....μετα απο αρκετη κουβεντα για τα παντα,και εχοντας και τις ωρες να μας βαραινουν στην πλατη επικινδυνα,φυγαμε με προορισμο ολοι μας το σπιτι..:lol::lol:
καθως πηγαιναμε ομως,με μια φλασια που με ηρθε,σκεφτηκα το ξεχασμενο..μπουκαλι τσιπουρο που ειχα σπιτι και η ιδεα και μονο στα παιδια οτι θα δοκιμασουν το ελληνικο παραδοσιακο ποτο τους εξιταρε το μονο που μας ελειπε ηταν καμια κοσερβα και κανα ριο μαρε..:haha::haha:..ετσι μετα απο μια επισκεψη σε σουπερ μαρκετ για τα απαραιτητα,και εχοντας ηση σουρουπωσει το τσιπουρο εκανε την εμφανιση του μεγαλοπρεπες και ετοιμο για δραση..:D:D..καπως ετσι ξεκινησαν τα ..ιδιαιτερα μαθηματα ζειμπεκικου και τσιφτετελιου στα κοριτσια,:clap::clap:με το διαλοκινητο με το ινετρνετ να εχει παρει φωτια και το κεφι να ειναι στα κοκκινα...ομως φανταστειτε ηδη κουραστηκα να γραφω,φανταστειτε την κουραση που ειχα οταν εχοντας πια το ρολοι δειξει 9 και,η πιραυλοκινητη παρεα μας προτεινε μια βραδυνη εξοδο στο καρακας.....''χρηστο,δεν αφηνουμε το καναιμα,να παμε αλλη φορα ρε αδερφε..??'':haha::haha::haha:και στο φτερο παλι,το πλανο(!!)που ειχαμε για αναχωρηση την επομενη μερα πηγε στραφι...:haha::haha:..αντε ξανα στη τζιπαρα,αντε και καρακας by night..:cool::cool:εκεινη τη βραδια,και αφου ξεκινησα με τσιφτετελια απο το σπιτι,στη συνεχεια εχω χορεψει..σαλσα,κουμπια,(προσπαθησα)ρεγκετον αλλα,οκ..ειναι καλυτερα να το χορευει γυναικα..:haha::haha:..και σαν να μην εφταναν ολα αυτα,επισκεφτηκαμε και το decadance(κλαμπ με ηλεκτρονικη μουσικη εδω..!)του καρακας,οπου με οτι δυναμεις μου ειχαν απομεινει και ηδη ''πιανοντας''τις τεσσερις τα μεσανυχτα προσπαθουσα να δειξω στην εικοσαχρονη τζενι,χορευοντας αρκετα επιδεικτικα και εντονα μαζι της..οτι εμεις οι ελληνες δε μασαμε πουθενα..και σε τιποτα..:haha::haha::haha::haha:..:cool:
σαν να γυρνουσα ενα διακοπτη και απο την ελληνικη στη λατιν και απο εκει στην ηλεκτρονικη...:haha::haha:..
τι κανουμε εδω στην ελλαδα μετα απο μια καλη εξοδο..??τρωμε..:haha:..ε,ετσι κανουν και στη βενεζουελα και σε μια αρεπερια διανυκτερευων,μια ρεινα πεπιαδα ηταν ΒΑΛΣΑΜΟ εκεινη τη στιγμη καθως ο ηλιος εκανε δειλα δειλα την εμφανιση του...φτανοντας στο σπιτι και αφου με (χαρααααα)και εκπληξη ειδα οτι θα μενανε ολοι μαζι στο σπιτι,πηραμε ο καθενας το δωματιο του και σαν καλα παιδια κοιμηθηκαμε..:LOL:(τωρα που γραφω ειναι ακομα 11 και κατι,δεν ειναι ωρα για ακατταληλα,ε,τι περιμενατε να γραψω δηλαδη..?????αυτο γραφω λοιπον σαν τελος της βραδιας για να μην φαμε και καμια παρατηρηση..:haha::haha::haha::haha::bleh:...)..:bounce:....:gr01:
το επομενο πρωινο θα με εβρισκε στη περιοχη los naranjos(οπου ηταν το σπιτι..) απλα να μην μπορω να συνηδητοποιησω πως απο εκει που ημασταν στην ιδια πολη με χαμενο διαβατηριο,με τρεξιματα,με ταλαιπωρια,λιγες μερες πριν,ξαφνικα μας μαζεψαν απο το δρομο και μας βαλανε στην αφροκρεμα του καρακας,παιρνοντας μια μερα απλα..ΜΑΓΙΚΗ....:xalara:..οσο για την επομενη..???ξημερωμα κυριακης 15 αυγουστου..''αααα,ρε συ γιωργο θυμασαι που μας ειπαν απο την πρεσβεια να παμε στην γιορτη που θα κανουν εδω.."'???...ειπε ο χρηστακης,ενθυμουμενος την προταση-προσκληση που μας ειχαν κανει οταν πηγαμε στη πρεσβεια για το διαβατηριο.ετσι,το ταξιδι..''οτι θυμαμαι χαιρομαι..'':haha::haha:,θα συνεχιζοτανε την επομενη μερα με μπολικο ρακι,χορο και..τσικνα...:D


 

Attachments

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Παρηγοριέμαι οταν ακούω τέτοια πράγματα!!
δυο μαντραχαλάδες στην κολομβία και βενεζουέλα,απρογραμμάτιστα ολα,δεν μπορεί κατι καλό θα βγήκε..το κόβω το ταξίδι σας συναρπαστικό!!
σε διαβάζω..
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Προβλεπω πως η ιστορια σου θα καταριψει πολλους "μυθους" για αυτη την πανεμορφη χωρα.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.759
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Άντε βρε Γιώργο να μάθουμε τα νέα από το ταξίδι σας! Αν και είμαι σίγουρη ότι ήταν ωραία περιπέτεια...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Ωχ...περιπέτεια μυρίζομαι...για να δούμε πού πήγατε τελικά και πώς...Κάθομαι αναπαυτικά και περιμένω τη συνέχεια!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Καλημέρα! Σε παρακολουθώ κι εγώ...Δεν έχω ανακαλύψει ακόμα αρκετές ιστορίες για Βενεζουέλα- Κολομβία οπότε περιμένω με κομμένη ανάσα:clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πωπω! Σημερα την πηρα χαμπαρι την ιστορια! Για λεγε, για λεγε!
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Παρηγοριέμαι οταν ακούω τέτοια πράγματα!!
δυο μαντραχαλάδες στην κολομβία και βενεζουέλα,απρογραμμάτιστα ολα,δεν μπορεί κατι καλό θα βγήκε..το κόβω το ταξίδι σας συναρπαστικό!!
σε διαβάζω..
:D:Dσυναρπαστικο γεματο δραση και ερωτα..:haha:

Προβλεπω πως η ιστορια σου θα καταριψει πολλους "μυθους" για αυτη την πανεμορφη χωρα.
χμμμ..δεν εχεις αδικο..αν και το παρατραβηξαμε και μεις και εξηγουμαι παρακατω..:D:D
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Παρεπιπτωντος ,έμαθα πως στο Καρακας έχουμε ωραία πρεσβεία ,αληθεύει ?:haha::haha::haha:
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
απο που..παμε για κολομβια..???

η στιγμη που ξαπλωνεις στο κρεβατι του ξενοδοχειου σου το πρωτο βραδυ μετα απο μια κουραστικοτατη μερα ειναι με μια λεξη μαγικοοοο:haha::haha:..σαν να εξατμιζεται η κουραση καθε δευτερολεπτο που απλωνεσαι στο κρεβατι σκεφτομενος που ησουν μεχρι πριν λιγες ωρες και που εισαι τωρα...:):)
ετσι το ξημερωμα μας βρηκε ετοιμους για τον σταθμο λεωφορειων,οχι τον κεντρικο και χαοτικο του καρακας,αλλα εναν ιδιωτικο σταθμο μιας εταιριας λεωφορειων που φανταζε πολυ καλυτερη απο τα υπολειπα,την ''expresso flamingo''...αφου περιμενα υπομονετικα την σειρα μου στην περιβοητη..ουρα,που ακολουθειτε πολυ πιστα απο τους βενεζουελανους,εκλεισα 2 εισητηρια για το σαν κριστομπαλ,για τις 8 το βραδυ της ιδιας μερας..:clap::clap:..ετσι αφου ειχαμε 7-8 ωρες ελευθερες στο καρακας ειχαμε στο μυαλο μας να κανουμε αυτο που λενε ολοι..."μια μερα στο καρακας ειναι αρκετη...",ουτως η αλλως δεν εχει πολλα πραγματα να δεις..:roll::roll:θα βλεπαμε λοιπον το σπιτι του σιμον μπολιβαρ,το τελεφερικ,και...οτι αλλο θα προκαλουσε την περιεργεια μας...:lol::lol:χμμμμ...ποσο λαθος νομιζαμε....:lol::lol:
αυτο που ειχαμε συζητησει να αποφυγουμε σαν τον διαολο το λιβανι,ηταν το μετρο....:roll:..ομως μη μπορωντας να το αποφυγουμε ακολουθησαμε την διαδρομη ως το κεντρο,την savana grande,οπου θα ξεκινουσαμε την περιηγηση μας στην πολη...φου ειδαμε το σπιτι οπου γεννηθηκε ο ελευθερωτης της βενεζουελας,αλλα και αλλων πολλων χωρων της νοτιας αμερικης,πηραμε ξανα το μετρο για μια διαδρομη,ως το τελεφερικ,που ειναι κατι ομορφο για να το δει κανεις στην πολη αυτη...:)..ομως την ωρα που μπαιναμε στο συρμο,και αφου ειχε απιστευτα πολυ κοσμο,ακουω τον φιλο μου να φωναζει.."γιωργοοο,με ψιρισανε το διαβατηριοοοο...ελα εδωωωω.."...:shock::shock:..εγω ειχα προλαβει να μπω στο συρμο,ο χρηστος ομως την ωρα που εμπαινε,οπως μου ειπε μετα,ενιωσε σε καθε τσεπη(!!!!)απο ενα χερι να προσπαθουνε να παρουνε οτι προλαβουν να αρπαξουν....:shock::shock::shock:..πατωντας σε κανα δυο ατομα επανω προλαβα να βγω πριν φυγει ο συρμος,και αποτραβηχτηκαμε σε μια γωνια να δουμε τις απωλειες..:roll::roll:..για κακη του τυχη,ο χρηστος ειχε το διαβατηριο του στην τσεπη του(τσεκαροντας προσωρινα κατι,οπως μου εκμυστηρευθηκε.)και τωρα το διαβατηριο ελειπε.......:roll::roll:..αμεσως ανεβηκαμε επανω και με ενα χαζο χαμογελο μου λεει"ελα ρε,ολα καλα..θα την βρουμε την ακρη μας..":lol::lol:...οντως..δεν υπηρχε τιποτα που να μπορεσει να χαλασει το ταξιδι μας,και επειδη κι εγω ειμαι υπερ-ασιοδοξο ατομο,σε σημειο βλακειας ωρες ωρες:D:D,σκεφτηκαμε (ευτυχως)αμεσως θετικα και ανεβαινοντας στον δρομο αμεσως καλεσαμε την πρεσβεια μας εκει για να αναφερουμαι το περιστατικο...:lol::lol:(ειχαμε μαζι μας φωτοτυπιες με τις διευθυνσεις της πρεσβειας μαζι με τα τηλεφωνα..)..η απαντηση του τυπου που μιλησαμε απλη,ξεκαθαρη και λιτη.."οκ..κανενα προβλημα..ελατε αυριο το πρωι απο εδω να δουμε τι θα κανουμε.."..ολα καλα και ωραια και περπατωντας σιγα σιγα,επανερχοτανε μεσα σε λιγα λεπτα,η πανεμορφη διαθεση,που ειχαμε συνεχεια ζωγραφισμενη στο προσωπο μας..:D:Dομως.????ενα λεπτο ρε παιδια..!!για να παμε αυριο στην πρεσβεια ,πρεπει να παμε να ακυρωσουμε τα εισητηρια μας και να παρουμε και τις βαλιτσες μας που ειχαμε αφησει εκει...:lol::lol:αυτο το ξεχασαμε...!!αλλα πρωτα επρεπε να βρουμε ενα αστυνομικο τμημα να δηλωσουμε την κλοπη,γιατι το χαρτι που θα μας δεινανε απο το τμημα θα το χρησιμοποιουσε η πρεσβεια..:lol:ρωτωντας πας στην πολη και ρωτωντας πας και στο πλησιεστερο τμημα στην περιοχη του σαν ιγνασιο,οπου μπαινοντας μεσα ενιωσα σαν να εχω ενα μικρο ρολακι σε μια λατινοαμερικανικη εφηβικη σειρα καθως ολο το σκηνικο παρεπεμπε εκει....:haha::haha:ετσι αφου πηραμε το χαρτι στα χερια μας και εχωντας μεσημεριασει κατσαμε να απολαυσουμε ενα εκπληκτικο παραδοσιακο πιατο της βενεζουελας,και το εκπληκτικο εγκειται στον απιστευτο συνδυασμο που εχει(μαυρα φασολια-ψητες μπανανες-ρυζι με κρεας-και απο πανω ενα τηγανιτο αυγο:shock::shock::shock:)το περιφημο παππεγιον κρεογιο..:rolleyes:η συνεχεια με βρηκε στο γκισε τον λεοφωρειων προσπαθωντας να πεισω την κοπελιτσα να μου ακυρωσει τα εισητηρια η στην καλυτερη να με τα κανει για αυριο...αφου καταφερνω να αλλαξω την ημερα για την τεταρτη(ειχαμε φτασει δευτερα μεσημερι στο καρακας)φυγαμε για την εκ νεου αναζητηση ξενοδοχειου...τι πιο σιγουρο απο το "παλιοσπιτο",το ξενοδοχειο δηλαδη που μεναμε και χθες...βλεποντας μας ο τυπος στην ρεσεπτιον ψιλοαπορησε και αργοτερα η φατσα του ηταν στην κυριολεξια καπως ετσι:shock:,λεγοντας του οτι ο λογος που ξαναγυρισαμε ηταν οτι ειμασταν τοσο ερωτευμενοι με το καρακας που δεν μπορεσαμε να φυγουμε...αχαχαχαχαχα:haha::haha::haha::haha::haha:..οκ,αν δεν κανεις και λιγο χαβαλε και τα παρεις ολα σοβαρα χαθηκες...:D:D...
το επομενο πρωινο θα ξυπνουσαμε νωρις νωρις για να ανηφορισουμε για την πρεσβεια,ωστε να παρουμε το πολυποθητο χαρτι και να ξεκινησουμε για το σαν κριστομπαλ...αμ δε...ξαναειπαμε..απροβλεπτη πολη το καρακας..απροβλεπτοι τυποι και εμεις..:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom