Μεξικό Πάμε Μεξικό!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

Ηπια τη μαργαριτα μου το ιδιο βραδυ στο Blue-Parrot , στο μπαρακι κατω απο την τεραστια palapa πανω σε μια κουνια-καθισμα. Συμβουλη , το ανακατεμα margaritas με coco-loco σε συνδυασμο με την ελευθερη αιωρηση εχουν ασχημα αποτελεσματα!
Ηταν το τελέυταιο βραδυ μας στην υπεροχη Πλαγια και εκτος απο τα τελευταια ψωνια , επρεπε να βρω το μαγαζι Canta-canta που πουλουσε cd. Περπατησα για τελευταια φορα στην Avenida-Quinta με την υπεροχη παρτυ ατμοσφαιρα. Ειναι απολυτα ασφαλες να περπατας στην Πλαγια , ακομα και μια γυναικα μονη της στις 3 το πρωι δεν υπαρχει περιπτωση να αισθανθει απειλη και δεν ξερω πραγματικα πως το καταφερνουν αυτο με τοσα μπαρακια μαγαζια , ποτα και νεολαια.Οι παντεs , απο παρεεs , ζευγαρακια καi οικογενειεs με μικρα παιδια παιρνουν μεροs στο υπαιθριο παρτυ χωριs ομωs να χανεται το μετρο.Καταπληκτικο!

Ξημερωσε και μαζεψαμε τις βαλιτσες...εξω στον πλακοστρωτο δρομο τα μαγαζια αρχισαν να ανοιγουν ενα-ενα κι εγω προσπαθουσα να μαζεψω οσο πιο πολλες εικονες μπορουσα..Τα παιδια του Μαγια Μπρικ βγηκαν εξω να μας χαιρετησουν κι εκαναν τα πραγματα χειροτερα.Μου ειπαν να μην λεω adios γιατι το adios ειναι για παντα..Δεν ηταν το πρωτο μου ταξιδι , δεν ηταν το πρωτο μερος που αποχαιρετουσα , ηταν η πρωτη ομως φορα που φορεσα βιαστικα τα γυαλια μου για να μην φαινονται τα ματια μου.:( Μου ειπαν να μην λεω adios στο Μεξικο γιατι το adios σημαινει ότι αποχαιρετάς κάποιον για παντα.. Είπαμε εις το επανειδην και ελπιζω ότι κάποτε θα επιστρέψω στην περιοχή που αν έπρεπε να περιγραψω με μια λέξη, αυτή θα ηταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!(προσθέστε πολλά θαυμαστικά).

Αρχισα να πιστεύω ότι αυτό που λένε οι Κολομβιανοι στο επίσημο τουριστικό μότο τους ‘ο μόνος κίνδυνος είναι να θέλεις να μείνεις’ θα μπορούσε ανετα να χρησιμοποιηθεί κι εδώ. Κι αν ήδη με επαιρναν τα ζουμιά, δεν ξερω τι θα έκανα σε δυο μερες που θα επρεπε να μπω στο αεροπλάνο.

Το μονο που με παρηγορουσε ηταν οτι ειχα ακομα 2 νυχτες να περασω στο Isla Mujeres!!!
 

Attachments

Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Με την πολύ γλαφυρή περιγραφή σου με ταξίδεψες. Είναι σα να πήγα και να γύρισα μέχρι να τελειώσω την ανάγνωση του κειμένου σου.

Σκεφτόμουν που σκεφτόμουν το Μεξικό για επόμενο ταξίδι, με βλέπω να το κανονίζω από τώρα :D

Ευχαριστούμε πολύ για τις σκέψεις και τις εμπειρίες που μοιράζεσαι. Φαντάζομαι έχει και sequel? :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω :oops: , ναι φυσικα υπαρχει συνεχεια και πολυ καλυτερη και πολυ πιο περιπετειωδηs! Μεινετε συντονισμενοι γιατι μολιs φτασαμε!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
To be continued λοιπόν!!

Καλά, ούτε το travel channel δεν έχει τέτοια αγωνία! Θα φάω τα νύχια μου μέχρι τη συνέχεια! :D
 

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Φοβερό!! Συνέχισε με τις ίδιες λεπτομέρειες, γιατί η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά!:)
Έτσι κι αλλιώς εμένα προσωπικά αυτές μ' αρέσουν περισσότερο σε ένα ταξίδι!!
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
οι Μεξικανοι ειναι cool :cool: και super. Σαs το λεω λοιπον!!
Δεν χρειαζόταν..!!το ξέρουμε ήδη....χαχα!
Να σου κάνω μια ερώτηση;
Έχεις σκεφτεί ποτέ να γράψεις κανένα βιβλίο;
Τα περιγράφεις όλα πολύ ωραία..!
αυτό σημαίνει 2 πράγματα:
1)Οτιδήποτε είδες-άκουσες(έζησες) εκεί ήταν πολύ έντονο...Συνεπώς αποτυπώθηκαν και οι παραμικρές λεπτομέρειες στο υποσυνείδητο σου και τις μεταφέρεις με τον καλύτερο τρόπο σε εμάς..!
2)Έχεις αυτό το "κάτι" κοινό που έχουν όλοι οι συγγραφείς... δηλ. να ταξιδεύουν τον αναγνώστη με τα λεγόμενα τους..!!!
Σκέψου το..!
adios chica...
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Έχει δίκιο ο Μεξικάνος.
Συνέχισε να ποστάρεις εντυπώσεις και στο τέλος τις ενώνεις και βγάζεις βιβλίο. Ήδη έχεις έτοιμους τους πρώτους σου fans και αγοραστές.

Go2dbeach, όπως κατάλαβες, έχεις μαγέψει το forum με τις καταπληκτικές περιγραφές σου.
Περιμένουμε τη συνέχεια με αγωνία ...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
:oops: :oops: E, οχι συγγραφεαs , βιβλιο,κτλ..υπερβαλετε!Χαιρομαι παντωs που διασκεδαζετε διαβαζονταs.Δεν εχω καλη μνημη γενικα αλλα οτι αφορα ταξιδια και μερη που εχω παει τα θυμαμαι σα να ειμαι τωρα εκει.

Λοιπον παμε γιατι ειμαστε στο Κανκουν και κοντευει μεσημερι...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλά, εγώ πάντως έβγαλα το thread στην κεντρική σελίδα, όπως θα γίνεται από δω και πέρα με όλα τα ενδιαφέροντα τόπικς, και ετοιμάζομαι να σας πασάρω την ιδέα για το 1ο οργανωμένο ταξίδι του TravelStories.gr για Μεξικό :D
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Καλά, εγώ πάντως έβγαλα το thread στην κεντρική σελίδα, όπως θα γίνεται από δω και πέρα με όλα τα ενδιαφέροντα τόπικς, και ετοιμάζομαι να σας πασάρω την ιδέα για το 1ο οργανωμένο ταξίδι του TravelStories.gr για Μεξικό :D
Μέσα :clap: . Δύο θέσεις παρακαλώ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δηλαδη να παμε ολα τα μελη μαζι?Θελω κι εγω :p !!Θα ταξιδεψουμε με chicken bus , θα μενουμε σε καλυβεs και θα κοιμομαστε σε αιωρεs.Δε θελουμε πολυτελειεs,σωστα?
Τι?:shock: Δε με θελετε μαζι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom