Μεξικό Πάμε Μεξικό!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Ο Μr. με τον junior ηθελαν να δουν την παραταση κι ετσι προs το παρον πηγαμε σε ενα παραλιακο μπαρακι που ηταν γεματο οπωs ολα οσα ειχαν τηλεοραση για San Miguel και μπαλα. Μου ειπαν οτι καταλαβαιναν απολυτα τον Μεξικανο (!!) αν ειναι δυνατο να εχανε τετοιο παιχνιδι :shock:. Οπωs ειπε και ο junior αν κερδισει το Μεξικο θα βγουμε ολοι στην Ομονοια.

Το τελευταιο ηλιοβασιλεμα λεs και ηταν επιτηδεs μελαγχολικο , η εγω το εβλεπα ετσι..Πανω στην πορτοκαλι αμμο το μπαρακι 'sunset' δεν επαιζε μουσικη αποψε :( και οι κουνιεs του ηταν αδειεs.
Βουλιαξα στα ζεστα νερα που ειχαν γινει ροζ και παρακολουθησα ολα τα παιχνιδια του ηλιου με τα συννεφα.Ο ουρανοs αντιστεκοταν προσπαθωνταs να κρατησει καποιεs γαλαζιεs-μωβ ανταυγειεs , ωσπου πριν την τελευταια του βουτια πισω απ'τιs ακτεs τηs Riviera Maya ο ηλιοs τον εβαψε κοκκινο..
Πηγαμε μια τελευταια βολτα στα σοκακια του Ισλα , αλλα το κιοσκι του βαρκαρη ηταν αδειο αποψε. Φανταζομαι δε θα βγηκε απο το σπιτι του μεχρι να μπω στο αεροπλανο.
 

Attachments

Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Με την πολύ γλαφυρή περιγραφή σου με ταξίδεψες. Είναι σα να πήγα και να γύρισα μέχρι να τελειώσω την ανάγνωση του κειμένου σου.

Σκεφτόμουν που σκεφτόμουν το Μεξικό για επόμενο ταξίδι, με βλέπω να το κανονίζω από τώρα :D

Ευχαριστούμε πολύ για τις σκέψεις και τις εμπειρίες που μοιράζεσαι. Φαντάζομαι έχει και sequel? :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω :oops: , ναι φυσικα υπαρχει συνεχεια και πολυ καλυτερη και πολυ πιο περιπετειωδηs! Μεινετε συντονισμενοι γιατι μολιs φτασαμε!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To be continued λοιπόν!!

Καλά, ούτε το travel channel δεν έχει τέτοια αγωνία! Θα φάω τα νύχια μου μέχρι τη συνέχεια! :D
 

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Φοβερό!! Συνέχισε με τις ίδιες λεπτομέρειες, γιατί η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά!:)
Έτσι κι αλλιώς εμένα προσωπικά αυτές μ' αρέσουν περισσότερο σε ένα ταξίδι!!
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
οι Μεξικανοι ειναι cool :cool: και super. Σαs το λεω λοιπον!!
Δεν χρειαζόταν..!!το ξέρουμε ήδη....χαχα!
Να σου κάνω μια ερώτηση;
Έχεις σκεφτεί ποτέ να γράψεις κανένα βιβλίο;
Τα περιγράφεις όλα πολύ ωραία..!
αυτό σημαίνει 2 πράγματα:
1)Οτιδήποτε είδες-άκουσες(έζησες) εκεί ήταν πολύ έντονο...Συνεπώς αποτυπώθηκαν και οι παραμικρές λεπτομέρειες στο υποσυνείδητο σου και τις μεταφέρεις με τον καλύτερο τρόπο σε εμάς..!
2)Έχεις αυτό το "κάτι" κοινό που έχουν όλοι οι συγγραφείς... δηλ. να ταξιδεύουν τον αναγνώστη με τα λεγόμενα τους..!!!
Σκέψου το..!
adios chica...
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Έχει δίκιο ο Μεξικάνος.
Συνέχισε να ποστάρεις εντυπώσεις και στο τέλος τις ενώνεις και βγάζεις βιβλίο. Ήδη έχεις έτοιμους τους πρώτους σου fans και αγοραστές.

Go2dbeach, όπως κατάλαβες, έχεις μαγέψει το forum με τις καταπληκτικές περιγραφές σου.
Περιμένουμε τη συνέχεια με αγωνία ...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:oops: :oops: E, οχι συγγραφεαs , βιβλιο,κτλ..υπερβαλετε!Χαιρομαι παντωs που διασκεδαζετε διαβαζονταs.Δεν εχω καλη μνημη γενικα αλλα οτι αφορα ταξιδια και μερη που εχω παει τα θυμαμαι σα να ειμαι τωρα εκει.

Λοιπον παμε γιατι ειμαστε στο Κανκουν και κοντευει μεσημερι...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλά, εγώ πάντως έβγαλα το thread στην κεντρική σελίδα, όπως θα γίνεται από δω και πέρα με όλα τα ενδιαφέροντα τόπικς, και ετοιμάζομαι να σας πασάρω την ιδέα για το 1ο οργανωμένο ταξίδι του TravelStories.gr για Μεξικό :D
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλά, εγώ πάντως έβγαλα το thread στην κεντρική σελίδα, όπως θα γίνεται από δω και πέρα με όλα τα ενδιαφέροντα τόπικς, και ετοιμάζομαι να σας πασάρω την ιδέα για το 1ο οργανωμένο ταξίδι του TravelStories.gr για Μεξικό :D
Μέσα :clap: . Δύο θέσεις παρακαλώ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δηλαδη να παμε ολα τα μελη μαζι?Θελω κι εγω :p !!Θα ταξιδεψουμε με chicken bus , θα μενουμε σε καλυβεs και θα κοιμομαστε σε αιωρεs.Δε θελουμε πολυτελειεs,σωστα?
Τι?:shock: Δε με θελετε μαζι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.639
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom