Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.376
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

From costa Caribbe to costa del Coco.:D
Αισθανομαι οτι πρεπει να γραψω λιγα λογια για την Punta Cana , για να αιτιολογησω την τελευταια φραση μου , αλλα και γιατι οι περισσοτεροι απο τουs μελλοντικουs τουριστεs θα κατευθυνθουν μαλλον προs τα εκει.
Vamos a la playa? Αν η απαντηση ειναι ναι , αυτη ειναι απο τιs καλυτερεs παραλιεs.
60 χλμ.λευκηs αμμου με τοπια εκπληκτικα ομορφα,που το καθενα θα μπορουσε να ειναι το σκηνικο τηs Blue lagoon.
Ο υφαλοs δημιουργει τιs ιδανικεs συνθηκεs για κολυμπι και προσφερει θερμοκρασιεs μπανιεραs στα νερα.Οι φοινικεs προσφερουν εξωτικη πινελια στο ντεκορ και οι υπαλληλοι των resorts προσφερουν οτι θελησει κανειs , μεχρι και αερομπικ στην αμμο.


Ο αληθινοs ταξιδιωτηs θα τα βρει σκουρα κατ'αρχην για το πωs θα βρει ελευθερη προσβαση για την παραλια.Ευτυχωs ο Ron μου ειχε εξηγησει πωs θα βρω την περιοχη El Cortecito και το χωματοδρομο που βγαζει στην παραλια.
075.jpg

Το τοπιο ηταν εκπληκτικο! Η ψιλη αμμοs με φοντο τουs κοκοφοινικεs εμοιαζε να γλιστραει μεσα στη λιμνοθαλασσα με τα υπεροχα νερα.Το ξενοδοχειο Alissios bavaro ηταν στη γωνια του χωματοδρομου και ηταν πολυ οικονομικο-το μοναδικο φθηνο τηs περιοχηs.Ο Mr. μου προτεινε να μεινουμε εδω αν μου αρεσε κι αs ειχαμε τη βραδια πληρωμενη στην Boca chica.Αν και ηταν ολα τελεια κατι με ενοχλουσε..Ισωs μου χαλαγε την ατμοσφαιρα το γεγονοs οτι αυτοs ο παραδεισοs ειναι σπαρμενοs απο All inclusive resorts το ενα διπλα στο αλλο και με τουs θαμωνεs να φορουν το ιδιου χρωματοs βραχιολακι για να δειχνουν οτι μενουν εκει , σαν μαρκαρισμενα προβατα.Οι περισσοτεροι τουριστεs δε βγαινουν ποτε απ'το ξενοδοχειο κι αν βγουν θα ειναι για μια εκδρομη που εχουν χρυσοπληρωσει.
Δεν το παρεξηγω , προs θεου!Καθεναs διασκεδαζει οπωs νομιζει.
Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και μιλαω για τον εαυτο μου.
Το πιο πιθανο ειναι να πατε και να περασετε φανταστικα!

Οι περιπετειωδειs ομωs τυποι σαν και του λογου μου θα νιωσουν εγκλωβισμενοι σε ενα χρυσο κλουβι που τουs τα παρεχουν ολα αποστειρωμενα εκτοs απο αυτο που ζηταει πραγματικα η ψυχη τουs.Ειναι σαν ενα απλο χασιμο χρονου σε μια χωρα που ποτε δε θα μαθειs ποια ηταν , αφου με την κοντινοτερη πολη να απεχει 60χλμ και τα ντοπια μαγαζια ανυπαρκτα , το τοπικο χρωμα εχει σταλει περιπατο προ πολλου.Τα ιντερνασιοναλ-στυλ ρεστωραν ,και τα καραοκε-μπαρ τιγκα στουs τουριστεs,αυτα θα ειναι η μονη σαs εναλλακτικη.

Οι επισκεπτεs των All inclusive , προσπαθουν να διασκεδασουν για το διαστημα που εχουν προπληρωσει ,προσεχονταs οπωs τουs εχουν προειδοποιησει τα γραφεια , να μη μολυνθουν απο τουs ντοπιουs φτωχουs που ζουν πισω απο τουs ψηλουs φραχτεs.
Εξαλλου τα πιο πολλα γραφεια λενε να προσεχετε!!Εχω ακουσει οτι αν ειναι να παs βολτα στην αμμουδια εχε το νου σου!Μην απομακρυνθειs πολυ!
Εχουν δικιο.Αν απομακρυνθειs και δειs τι υπαρχει απ'εξω , το πιο πιθανο ειναι να μην ξαναγυρισειs..
Εμαθα οτι τα τεραστια παλατια-ξενοδοχεια τηs περιοχηs Bavaro ,με τα 1200 (!!) δωματια διαθετουν ακομα και ψυχιατρο.
Να και κατι που εγω προσωπικα θα χρειαζομουν αν εμενα δευτερη νυχτα εδω..:D
 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.376
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.376
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom