Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Μετα απο ενα φοβερο πρωινο με φρεσκους χυμους και τζωνυ κεικς υπο τους ηχους της μερενγκε στο μπαρακι μπροστα απο το δωματιο μας , κατεβηκαμε στην παραλια.
Τωρα κατω απ’το φως του ηλιου φαινοταν ακομα πιο ομορφη , με τους ψηλους της φοινικες , τη λευκη αμμο και καμια δεκαρια ψαροβαρκες να ξεκουραζονται στη σκια.. Καπου 50 μετρα μεσα στη θαλασσα ξεφυτρωνε ενα ντελικατο νησακι με μολις δυο φοινικες , σαν αυτα που ζωγραφιζω συχνα.Ο Δομηνικανος μας περιμενε και χωρις να μιλαμε ιδια γλωσσα , συνεννοηθηκαμε για την τιμη γραφοντας μου στην αμμο το ποσο που ηθελε για τη βολτα.
Ξεκινησαμε και εκεινος καθισμενος πισω μας , εριχνε πετονια στη θαλασσα και ψαρευε ενω καθε τοσο με σκουνταγε στον ωμο και μου ελεγε τα ονοματα απο τις παραλιες που περνουσαμε.Η μια ηταν πιο ομορφη απο την αλλη και σκεφτομουνα ποσο πιο ωραια μπορει να ηταν η Rincon.
Μπροστα μας εμφανιστηκαν ψηλοι κατακορυφοι βραχοι και εγω με το βλεμμα ψηλα ακολουθω τα θαλασσοπουλια.
Η μηχανοκινητη βαρκα στριβει και ο Δομηνικανος μου δειχνει περα με το χερι του..
El Rincon! Μου λεει.Γυριζω προς τα εκει που δειχνει και βλεπω...τη φωτογραφια που μου ειχε στειλει ο Ron! Ειναι τοσο ομορφη που δεν μπορω να μιλησω. Οσο πλησιαζουμε προς την ακτη τα νερα γινονται απιστευα σμαραγδι.Πισω ακριβως απο τον βραχο βρισκεται ενα και μοναδικο ρεστωραν που το δουλευει μια οικογενεια.Κι εμεις ειμαστε οι μοναδικοι επισκεπτες της παραλιας που συνεχιζει και συνεχιζει για χιλιομετρα!
Βουταμε στο νερο εξω εξω και ο Δομηνικανος με ρωταει μαλλον τι ωρα να ερθει να μας παρει , αφου μου δειχνει τον καρπο του και μου γραφει 2 στην αμμο.Το σβηνω και γραφω 5. Οκ! Μου λεει και ξαναμπαινει στη βαρκα και φευγει. Ο Mr. με ρωταει τι θα γινει αν καταλαβε να ερθει σε 5 μερες?:lol:
Οτι καλυτερο εχει συμβει στη ζωη μας του λεω!
 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom