Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Γυρισα και ειδα τον Τζαν Σπαροου στο πολυ μελαμψο του να με απειλει με μια χατζαρα , ενω τα φλας απεναντι μου αστραψαν χιχι! Στο καταμαραν μας οεκαναν αποβαση οι πειρατες της καραιβικης ειχαν κανει εφοδο στο καταμαραν και εβγαζαν φωτογραφιες προσποιουμενοι οτι επιτιθενται στους τουριστες που εκλιπαρουσαν για τη ζωη τους σε κωμικα ενσταντανε.
083.jpg

Μας μοιρασαν πειρατικα καπελακια και εφυγαν με μια βαρκα για το Bayahibe για να κανουν τις εμφανισεις των φωτο.Οταν επιστρεφαμε θα βρισκαμε μπουκαλια με ρουμι μισοθαμμενα στην αμμο του χωριου με τις φωτο που ειχαν τραβηξει να κοσμουν τις ετικετες. Το νησακι Σαονα ηταν καποτε βαση και ορμητηριο των πειρατων. Εδω εχουν γυριστει σκηνες των πειρατων της καραιβικης αλλα και η διαφημιση της εξωτικης σοκολατας bounty..
Το γλεντι ειχε αναψει για τα καλα πανω στο σκαφος κι εγω προσπαθουσα να πεισω τον Mr. να χορεψουμε οπως ολοι. Στο τελος δεχτηκα την προσκληση του νεαρου που μου ζητησε να τον συνοδεψω σε ενα χορο bachata.Ηταν αρκετα εξυπνος ωστε να μου ζητησει να βγαλω τα σπορτεξ μου , αφου ενα λεπτο αργοτερα τον ειχα πατησει 18 φορες.
Δεν ξερω πως ο Mr.βρεθηκε στο τιμονι του σκαφους , αλλα αφου ηταν ο λιγοτερο πιωμενος , για μενα ηταν ανακουφιση.Διπλα του βρεθηκε ενας Γερμανος και με εκπληξη τους ειδα να ανταλλασσουν κουβεντες.Η Γερμανιδα με πλησιασε και με ρωτησε σε ποια γλωσσα μιλανε οι αντρες μας αφου κανεναs απ'τουs δυο τουs δεν μιλαει αγγλικα και σιγουρα ο Mr. δε μιλαει γερμανικα.Στη γλωσσα του ρουμι της ειπα και γελασαμε οταν της ειπα οτι ο Mr.μπορει να ξερει να οδηγει ολα τα σκαφη αφου ειναι η δουλεια του , αλλα στην παγκοσμια γεωγραφια εχουμε ενα προβλημα – ευκολα θα μας εβγαζε στα Κευμαν αντι για το Σαονα..
090.jpg

Αρχισε να πλησιαζει η ακτη του νησιου και περασαμε 1-2 σημεια οπου αλλα καταμαραν ειχαν αποβιβασει κοσμο και το παρτυ συνεχιζοταν στην παραλια.Δεν ξερω γιατι αλλα δε μου πολυαρεσε αυτη η φασαρια σε ενα τετοιο μερος.Η Αμερικανιδα μαλλον με καταλαβε αφου με πλησιασε και μου ειπε οτι εμεις θα κατεβαιναμε σε πολυ μακρινο σημειο και το παρτυ μας θα εληγε με την αφιξη μας.
Η παραλια που αποβιβαστηκαμε ξεπερνουσε καθε προσδοκια μου.
093.jpg

Η ομορφια ηταν τετοια που ουτε η φωτογραφικη μου , ουτε ο καλυτερος συγγραφεας θα μπορουσε να περιγραψει!
Νησακι απιστευτης εξωτικης ομορφιας , με ατελειωτη παραλια και μια ηρεμη τυρκουαζ θαλασσα να χορευει τριγυρω του ευγενικα , φοβισμενη θαρρεις μην τυχον και ενοχλησει την αμμο που εμοιαζε με πουδρα..Η θαλασσα ηταν ζωντανη με ολων των ειδων τα ψαρια να κανουν αισθητη την παρουσια τους , κοραλια σκορπια στα ρηχα και ενας ζωντανος υφαλος στα ανοιχτα.Το νησακι στεφανωνε ενα δασος απο φοινικες και πλουσια βλαστηση στο εσωτερικο του.
Πολλες φορες σκεφτομαι οτι ο θεος αφου εφιαξε τον κοσμο αποφασισε να ριξει σκορπια μερικα μαργαριταρια ετσι στην τυχη για ομορφια!Ενα απο αυτα ειναι το Σαονα!
 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.513
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom