Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Αφου απολαυσα το μπανακι μου στην πανεμορφη Punta Cana , πηραμε το δρομο του γυρισμου γιατι ειχε αρχισει να νυχτωνει.
Βρισκομασταν στην αλλη ακρη του νησιου και επιπλεον ηθελα να κανουμε μια παρακαμψη στο ψαροχωρι Bayahibe για να μαθω τι ωρα εφευγαν το πρωι οι βαρκεs για το νησι Saona.
Ειπα στον Mr. οτι μπορουσαμε να φαμε εδω βραδινο , αφου μου ειχαν πει οτι το μεροs δεν ειναι καθολου τουριστικο και τα δυο ταβερνεια σερβιρουν νοστιμο σπιτικο φαγητο πανω στο κυμα. Αυτο που δε σκεφτηκα ηταν σε ποια γλωσσα θα ρωταγα για τιs βαρκεs?Και κυριωs πωs θα παραγγελναμε φαγητο!
Σε μια απ'τιs δυο ψαροταβερνεs η σερβιτορα κρατιεται να μη με δολοφονησει αφου εδω και πεντε λεπτα δεν μπορουμε να παραγγειλουμε και το μονο που ξερω να τηs πω στα ισπανικα ειναι νερο.:D
Μαs φερνει νερο και στο τελοs μου πεταει και εναν καταλογο ο οποιοs ειναι γραμμενοs σε απταιστα ισπανικα κι αυτοs.
Εξηγω στον Mr. την κατασταση και τιs πιθανοτητεs.
H προταση μου να τη βγαλουμε αποψε με νερο :shock:απορριφθηκε.
Η προταση του να κακαρισω :haha:για να καταλαβουν οτι θελω κοτοπουλο απορριφθηκε.
Η δειχνω στην κοπελα δυο πραγματα στην τυχη μεσα στον καταλογο , και οτι ειναι θα το φαμε , η μπουκαρω στην κουζινα και δειχνω στο μαγειρα τι θελω.
Και ξαφνικα ενω κοιταζω γυρω μου με απογνωση , κατεβαζω ιδεα!:idea:
 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.494
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom