Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Σε ενα τραπεζι πιο περα , καθοταν μια παρεα ντοπιων και αναμεσα τουs ξεχωριζε εναs ξανθοs αντραs.Ειπα στον Mr. οτι αυτοs ηταν η τελευταια μαs ελπιδα!
Πηγα κοντα και τον ρωτησα αν μιλαει αγγλικα.Μιλαω σα να ειναι η μητρικη μου γλωσσα γελασε ,ειμαι αμερικανοs. Αν δεν ερθειs στο τραπεζι μαs , του ειπα , δυο Ελληνεs θα μεινουν νηστικοι αποψε.Γελασε δυνατα.
Ηρθε και αμεσωs εκανα νοημα στη σερβιτορα που πρεπει να ειπε κατι σαν @#$%* απο μεσα τηs.
Κι ομωs τα καταφεραμε! Ο Mr. τα ελεγε ελληνικα σε μενα , εγω αγγλικα στον αμερικανο , κι εκεινοs ισπανικα στη σερβιτορα.Και ολο το σκηνικο αναποδα οταν ρωτουσε η σερβιτορα κατι.
Ο αμερικανοs με ρωτησε αν θα θελαμε "παλια ρουχα" και τον κοιταξα με απορια! Ropa vieja μου ειπε ηταν η σπεσιαλιτε , με τηγανιτο βοδινο , ρυζι , ντοματα και αβοκαντο.Το δοκιμασαμε και ηταν τελεια τα παλια ρουχα , οπωs και ολα τα φαγητα!

Στειλαμε δυο μπυρεs στο τραπεζι του κερασμα.Εκεινοs ηρθε ξανακαθισε και αφου μαs ενημερωσε για τιs βαρκεs που πηγαιναν στο isla Saona ρωτησε που σκοπευαμε να παμε μετα.Βορεια προs τη χερσονησο Σαμανα του ειπα.
Μου ειπε οτι δε θα εβρισκα ευκολα καποιον να μιλαει αγγλικα προs τα εκει, απορουσε πωs ηρθα χωριs να ξερω λεξη ισπανικα.
Ευτυχωs το παιδι μαs εκανε ενα ψιλοφροντιστηριο , με τον Mr. να θυμαται αυτα που τον ενδιεφεραν...ψωμι και μπυρα. Εγω παλι εχω μονιμη αμνησια ,ισωs να θυμομουν πωs λενε το κοτοπουλο για κανα διωρο .
Παντωs μαs ειπε οτι αν μιλουσαμε γαλλικα θα ηταν καλυτερα και οτι θα τα βρισκαμε αρκετα σκουρα βορεια,εβλεπε να φευγουμε αμεσωs για πιο τουριστικο μεροs οπωs τη Σοσουα....Παs ενα στοιχημα?:bleh:σκεφτηκα.

Την επομενη μερα το πρωι θα εβλεπα το Bayahibe λουσμενο στο φωs του ηλιου , καθισμενη στο ιδιο τραπεζακι. Η σερβιτορα με αντικρυσε με τρομο , αλλα τηs εδειξα δυο χυμουs στον καταλογο χωριs καν να μιλησουμε.
Αφησα τον Μr. και πηγα προs τιs βαρκεs.Με πλησιασε εναs και μου ειπε μια τιμη για isla Saona.Ο Ron με ειχε συμβουλεψει να μην κλεισω τιμη με τον πρωτο γιατι ζητανε οτι θελουν κι αν κανειs το δυσκολο πεφτει η τιμη.
Εκεινη τη στιγμη δυο γυναικεs κατεβηκαν απο ενα τζιπακι και με ρωτησαν αν εψαχνα βαρκα για το νησι των πειρατων.
Ναι τουs ειπα.Θα ερθειs παρεα μαs με ενα καταμαραν στη μιση τιμη μου ειπαν.Τα παιδια τα γνωριζουμε και θα μαs αφησουν παραπανω ωρα στο νησι.
Τουs ειπα να περιμενουν να φωναξω τον Mr.Εχειs ερθει με αντρα? ρωτησαν.Τον εφερα απ'την Ελλαδα τουs ειπα γελωνταs.Εκεινεs? Ειμαστε αμερικανιδεs και οχι δε θα ερχομασταν ποτε εδω με αντρα μου ειπαν.
Κοιταχτηκαν ,εκαναν κανα δυο σχολια επι του θεματοs , και εσκασαν σε γελια που ακουστηκαν σε ολο το ψαροχωρι.
Και δεν ειχαμε πιει σταγονα ακομα..:roll:
 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom