Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Με αρκετεs στασειs και παρακαμψειs στη διαδρομη , φτασαμε μεσημερι λιγο πριν το Higuey και σταματησαμε σε ενα παρκινγκ πανω στο δρομο. Το μαγαζι στο οποιο ανηκε ηταν μια τεραστια σαλα χωριs τοιχουs με φυστικι κολωνεs , τραπεζακια σκορπια στο χωρο και μια στρογγυλη πιστα στη μεση.Μουσικη μερενγκε επαιζε δυνατα και 3-4 παρεεs ντοπιων ετρωγαν.Σε μια μερια ειχε μια τεραστια βιτρινα με φαγητα.Ειπα στον Mr. να καθισουμε εδω για φαγητο γιατι στην Πουντα κανα που πηγαιναμε δεν υπηρχε τιποτα αλλο απο All inclusive ξενοδοχεια.
Εναs Δομηνικανοs με πλησιασε και μου μιλησε.Του ειπα το μοναδικο που ηξερα στα Ισπανικα:Νο εσπανιολ σενιορ.
Με επιασε απ'το μπρατσο , με πηγε προs τη βιτρινα και μου ειπε σελφ σερβιs - αυτο το καταλαβα :lol:. Εφυγε και ξαναγυρισε χορευονταs στην παρεα που καθοταν.Πηραμε οτι θελαμε , οσο θελαμε και οταν ηρθε η ωρα να φυγουμε ηρθε με μολυβι και χαρτι και μου εγραψε το ποσο.
To φαγητο ηταν πεντανοστιμο και παμφθηνο!
Αρχισα ομωs να καταλαβαινω οτι τα αγγλικα δε θα μου χρησιμευαν πουθενα οσο απομακρυνομασταν απο τα κυριωs τουριστικα μερη.

To Χιγιει ειναι η τελευταια πολη πριν τη διασημη ακτη Κοκονατ 50 χλμ. πιο περα.
Η Κοκονατ ειναι απο τιs ωραιοτερεs ακτεs του νησιου - στα τουριστικα γραφεια λενε οτι η περιοχη ειδικα τηs Πουντα κανα ειναι η πιο ωραια τηs χωραs, επιτρεψτε μου να διαφωνησω.
Μολιs εφυγα απο την Πουντα κανα , γελασα γιατι σκεφτηκα οτι κανεναs δεν θα μπορουσε να περιγραψει την περιοχη καλυτερα απο τον χιουμοριστα Ron που ελεγε οτι η παραλια αυτη ταιριαζει σε 'newly weds or nearly deads'

 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom