Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Ολα αυτα στο χωματοδρομο που βρισκεται το ξενοδοχειο Europa καθετα στον κεντρικο της Boca chica… Εχω ακουσει οτι τα βραδια ειναι ελαφρως επικινδυνα και στα μπαρ γινεται χαμος.
Δεν ξερω , γιατι δεν επισκεφτηκα κανενα.
Η Boca chica ειναι βολικη για να μεινει κανεις αν πεταξει στο Las Americas , και θα ελεγα οτι δεν ειναι επικινδυνη καθολου αν προφυλασεις τον εαυτο σου οπως θα εκανες παντου. Σιγουρα ομως οταν βλεπουν γυναικες μονες τους ολοι συμπεραινουν οτι ειναι εκει γιατι ψαχνει για παρεα.
Εβλεπα παντου κυριες καποιας ηλικιας μαζι με νεαρους σαν αυτους που ειδα εγω , και γυναικες αρκετα ευτραφεις και καθολου ελκυστικες ,που δεν θα ειχαν καμια τυχη με το αντιθετο φυλο στη χωρα τους , ενω εδω τις πολιορκουσαν σαν την Κλοντια Σιφερ.
Τη μεθεπομενη μερα , θα παρακολουθουσα κι ενα σεμιναριο ιδιαιτερα επιμορφωτικο :shock:, απο δυο πιωμενεs Αμερικανιδεs πανω σε ενα καταμαραν!

Στην παραλια κατεβηκαμε ξανα απο αλλο στενο και δεν υπηρξε ιδιαιτερο προβλημα , ουτε και στα υπαιθρια εστιατορια-μπαρ πανω στην αμμουδια , εκτος απ’το συνηθισμενο φλερτ το οποιο ευδοκιμουσε ακομα κι αν ησουν με το συντροφο η και το παιδι σου απ’το χερι! Βεβαια παλι με πλησιασαν και με ρωτησαν αν θελω παρεα , αγνοωντας τον Mr. που ηταν φανερο οτι μου ειναι κατι παραπανω απο πρωτος μου ξαδερφος. Τουλαχιστον δεν ηταν το ιδιο πιεστικοι οπως την πρωτη εκεινη μερα κι εγω μετεφραζα στον Mr. αλλα αντ’αλλων για να αποφευχθει η συρραξη.:D

Αποφασισαμε να αρχισουμε την εξερευνηση στη δεξια ακρη εκει που η παραλια τελειωνει επειδη εδω δεν εχει αμμουδια και κανενας δεν καθεται στα απομερα μαγαζακια εκτος απο λιγους ντοπιους. Τα μαγαζια που βρισκονται πανω απο το χωματοδρομο βγαζουν παστελ καρεκλοτραπεζα ακριβως μεσα στη θαλασσα , οπου ο μισος κυριολεκτικα κολυμπας ενω πινεις. Αυτη ειναι ζωη! Ο τελειος τροπος για να ξεκινησει η μερα! “Κοφι , αις κοφι “παραγελνω και πλατσουριζω στην καρεκλα μου στο ζεστο νερο ενω περιμενω με αγωνια να ερθει ο κρυος καφες να συμπληρωσει γευστικα την υπεροχη στιγμη! Ο νεαρος επιστρεφει με δυο μεγαλα φλιτζανια καυτο αχνιστο καφε. -Άις!του λεω.. Άις? με ρωταει..Σι , άις! του ξαναλεω και με κοιταζει ετοιμος να φαει τα ραστα του. Κοφι σινιοριτα μου λεει. Αις , παγακια , χιονι , ψυγειο πως το λενε , επιμενω αρνουμενη να πιω τη λαβα με 50 βαθμους υπο παλαπα.
Παιρνει τα ραστα του και τους καφεδες ξαναπαει στο μαγαζι και επιστρεφει με τον ιδιο καυτο καφε σε δυο μεγαλυτερα φλιτζανια ,και δυο ποτηρια γεματα παγακια. Ριχνει δυο παγακια στη λαβα και μου λεει χαμογελαστος αις κοφι σινιοριτα. Με την πρωτη γουλια ηταν σα να τρακαρα με πουλμαν. Με τη δευτερη παρηγγειλα banana shake.Ευτυχως ειχα φερει τα συνεργα μαζι μου και απο αυριο θα φχαριστιομασταν φραπε. Δεν ξερω γιατι , αλλα κατω απο ενα φοινικα ο φραπες εχει αλλη γευση.
 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom