Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Ο Φερναντο , ο νεαρος που μας πηγαινε απεναντι - ο οποιος ανετα θα μπορουσε να ειναι μοντελο – μου επιασε την κουβεντα για την Ελλαδα και ηθελε να μαθει για τους μισθους στη χωρα μου και γενικα το κοστος της ζωης εδω.Ο βασικος μισθος του φανηκε εξωπραγματικος , αλλα ειμεινε ξανα εκπληκτος οταν εμαθε οτι τα παντα απο τσιγαρα μεχρι το μπουκαλακι το νερο , στοιχιζουν 3 φορες πανω στην Ελλαδα.Λιγο πριν τελειωσει η κουβεντα αφου θα εμενα αφωνη καθως πλησιαζαμε το νησακι , κατεληξε οτι ζει στον παραδεισο..

Το cayo Levantado μετονομαστηκε σε νησι του Μπακαρντι απο τη διαφημιση του γνωστου ποτου που γυριστηκε στην μπροστινη πλατια παραλια του.
View attachment 299744
Το νησι ειναι παραδεισενιο με ενα εστιατοριο με πλαστικες καρεκλες και μακρια τραπεζια οπου οι επισκεπτες αγνωστοι μεταξυ τους τρωνε ολοι μαζι , κι αλλο ενα στην πισω παραλια.Το Hotel Levantado ηταν κλειστο για ανακαινιση και το νησι ηταν πριβε για εμας , εκτος λιγων τουριστων που κατεφθασαν προς το μεσημερι.
snapshot23.png

Πρωτη μου δουλεια , μετα την απαραιτητη βουτια στην πλατια παραλια με θεα το Λος Κακαος , να παραγγειλω μια pina colada οπου μου εφιαξαν μεσα στον ανανα που ανοιξαν προσθετοντας το απαραιτητο ρουμι και γαλα φρεσκοανοιγμενης καρυδας .Τελειο! Πηρα τον ανανα στο χερι και διεσχισα το μονοπατι που ενωνει τις δυο παραλιες του νησιου , αφου επρεπε να βουτηξω και στην πισω μερια.
snapshot11.png

Ηταν ονειρο να διασχιζεις το μονοπατι με τη πυκνη βλαστηση και να περπατας στα ξυλινα γεφυρακια που εμοιαζαν να αιωρουνται μεσα στη ζουγκλα.
Η φυση , η ηρεμια , τα γαληνια νερα , η ζεστη ατμοσφαιρα ηταν απεριγραπτα.
Φιλος που επεστρεψε πριν μερικους μηνες , μου λεει οτι εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα..το μερος εχει γινει αρκετα τουριστικο και ειναι δυσκολο πια να βρεις μια ησυχη γωνια αναμεσα στους παγκους των σουβενιρ , τα bbq που οργανωνουν για τους τουριστες οι οποιοι λιαζονται κατα μπουλουκια στην παραλια που περπατουσα ολομοναχη.

Παρολα αυτα κραταει ακομα τη γοητεια του και ισως οι πωλητες , οι πολυχρωμοι πινακες και τα μπλουζακια με τις χρωματιστες σταμπες που πωλουνται και οι πλανωδιοι τραγουδιστες bachata να προσφερουν χρωμα στον ειδυλλιακο αυτο παραδεισο , που απλα τον μοιραζεσαι με αρκετο κοσμο τωρα πια.

 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom